zylla zylla komentáře u knih

Luciferovo evangelium Luciferovo evangelium Tom Egeland

Skvělá knížka, naprosto mě nadchla, rovnou si jdu pořídit další spisovatelova díla.

21.01.2016 5 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Kniha je tak trochu "nekingovská" a hodně zvláštní. Povídky nejsou typické povídky ale spíš takový jeden dlouhý příběh na pokračování. Poslední tři se mi nelíbily skoro vůbec, přičemž předposlední byla vyloženě k smrti nudná.

30.07.2015 2 z 5

Mlha Mlha Stephen King

U některých povídek jsem si říkala "to jako vážně, Kingu?" na můj vkus jich bylo příliš mnoho velmi slabých. Mlha se mi líbila a asi jako jedna z hodně mála se povedla její filmová verze (ta se mi dokonce asi nějakým zázrakem líbila o chlup více, než předloha). Jen nechápu proč film končí tak hrozně smutně, když v povídce je konec o něco málo méně k pláči.

08.07.2015 2 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Bohužel, jak Kinga zbožňuji, tak tuto knihu jsem prostě nedokázala ani dočíst, po dlouhé době, kdy mi ležela na na stolku, jsem to za půlkou knihy vzdala a uklidila ji zpět do knihovny. Děj mě vůbec nebavil a vlastně mě vůbec nezajímalo jak to dopadne, ke čtení jsem se musela vyloženě přemlouvat a na to prostě nemám čas. Vkládala jsem do této knihy velké naděje, ale bohužel přišlo jen velké zklamání. Prostě nuda a občas něco hrozně nechutnýho, ale vyděšená jsem nijak nebyla (a že při čtení TO jsem se bála jít i ve dne v práci na záchod :-D).

Edit 2. 3. 2015: nakonec mi to nedalo a knihu jsem zase vyndala a dočetla, dobře jsem udělala, konec knihy mě bavil, škoda té nudy do víc než poloviny knihy. Poslední část knihy, ale byly napínavá a správně Kingovská.

27.02.2015 3 z 5

Jak na to - Meditace Jak na to - Meditace David Fontana

Kniha je skvělým návodem pro každého, kdo chce začít s meditací.

04.01.2015 5 z 5

Zpívající město Zpívající město Christoph Marzi

Kniha je zřejmě určena mladším ročníkům, mne osobně vůbec nezaujala a bylo velmi náročné ji dočíst až do konce, neboť se mi u ní nestále chtělo spát, ne snad proto, že by to byla tak účinná pohádka, ale spíš proto, že byla neskutečně nudná. Chyběly mi také bližší popisy hlavních hrdinů. Celkově velmi slabé čtení, rozhodně nemám chuť na další díly.

11.12.2014 2 z 5

O úspěchu O úspěchu Ivo Toman

Skvělá knížka, naprosto odlišná od ostatních motivujících knih, co jsem četla. Rozhodně se chystám na další autorovi knihy. Pokud přemýšlíte nad svým (ne)úspěchem určitě doporučuji přečíst.

08.09.2014 5 z 5

Myslete na velké cíle a dobře se bavte v obchodě i životě Myslete na velké cíle a dobře se bavte v obchodě i životě Donald J. Trump

Jsem asi v polovině knihy a nejspíš ji vůbec nedočtu. Donald Trump je bezpochyby skvělý obchodník, ale podle mého názoru špatný spisovatel. Neustále se opakuje a kniha mě už po prvních stránkách začala velmi nudit.

30.06.2014 1 z 5

Lahodné dárky - Jedlé specialitky zahřejí u srdce a zachutnají Lahodné dárky - Jedlé specialitky zahřejí u srdce a zachutnají Jess McCloskey

Z této knihy jsem trochu zklamaná. Čekala jsem od ní mnohem víc, spousta zahraničních receptů, které by u nás doma bohužel nikdo nejedl a velká část z toho je v podstatě cake pops na mnoho způsobů. Plus dávám za hezké fotografie a srozumitelné recepty.

24.04.2014 3 z 5

Kolektoři Kolektoři Markus Heitz

Knihu sem zpočátku odložila vždy po pár stránkách, neboť mi přišla nudná. Tomuto žánru celkově moc nefandím. Dočíst jsem ji ale musela a po překonání nudného začátku (úvodní sáhodlouhé vysvětlivky jsem rovnou přeskočila, beztak je každý výraz znovu vysvětlen v textu) a donucení se do knihy opravdu začíst jsem byla mile překvapená. Příběh mě strhl natolik, že jsem byla zklamaná že už je konec a především z toho jaký byl ten konec. Nemám ráda konce tipu "domyslete si co se asi stalo".

23.03.2014 3 z 5

Holka Holka Angelika Klüssendorf

Kniha je v mnoha ohledech poněkud neobvyklá a často mě trochu zarážela. Není to rozhodně něco, co bych si chtěla přečíst znovu.

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Jako velký příznivce hororů jsem si tuto knihu zakoupila a byla jsem velmi zklamaná, byly to spíš pohádky, než horory, asi jsem už zvyklá na trochu jiné kafe:D

Karla v pasti Karla v pasti Beáta Matyášová

Kniha se mi do vkusu vůbec netrefila, dostala jsem jí jako dárek a ve svých 22 letech naprosto neocenila. Na druhou stranu jsem ji půjčila mamince a té se velmi líbila, takže knihu nechci vyloženě kritizovat, možná jsem jen špatná generace čtenáře.)

50 tipů na dětský dort 50 tipů na dětský dort Debbie Brown

Čekala jsem u této knihy podrobnější návody, ale ono to stačí, tak jak to je. U každého dortu je jedna velká fotografie výsledného dortu a jedna nebo dvě malinké fotky k postupu. K tomu je podrobně rozepsáno jaké pomůcky k vytvoření dortu potřebujete a jak dosáhnete výsledku na obrázku. Kniha obsahuje také rady ohledně pečení a několik receptů. Jsem s ní velice spokojená ačkoliv se spíš jen dívám na obrázky, neboť s pečením již jisté zkušenosti mám. Její koupě rozhodně nelituji.

Sladký design Sladký design Hanka Rawlings

Jednoduše nádherná kniha. Autorka je sympatická a talentovaná mladá žena a přesně podle toho její Sladký design vypadá. Pomůže naprostým začátečnicím v oblasti pečení a zdobení, ale spoustu skvělých tipů a rad v knize najdou i tací, kteří už pečou a zdobí déle, jako jsem já. Knihu vytahuji každou chvíli a potřebovala bych jen, aby měla víc stužek - záložek .))

26.02.2014 5 z 5

Makronky - 30 receptů na dokonalý požitek Makronky - 30 receptů na dokonalý požitek neznámý - neuveden

Perfektní knížka pro všechny, kteří touží ovládnout umění dokonalých makronek. Rady v knize mi pomohly, aby se mi makronky konečně po mnoha neúspěšných pokusech povedly. Je v ní spousta receptů na různé obměny a příchutě.

26.02.2014 5 z 5

Zlatá čokoládová kniha Zlatá čokoládová kniha kolektiv autorů

Esteticky je to velmi krásná kniha, skutečně zlatá. Ovšem co se týká receptů někdy se vyskytují suroviny v ČR velmi špatně sehnatelné. Co je ale velké plus je spousta opravdu nádherných kvalitních fotografií u každého receptu, ze kterých se opravdu sbíhají sliny.

26.02.2014 3 z 5

1000 nápadů na zdobení dortů a dezertů 1000 nápadů na zdobení dortů a dezertů Sandra Salamony

Když jsem si knihu objednávala, očekávala jsem podle popisku, že bude plná popisů a návodů na zdobení dortů. Bohužel kniha je pouze plná krásných inspirativních fotografií a až na posledních dvou stránkách je několik málo receptů. I tak se mi kniha moc líbí a listuji v ní velmi často, jen tak úplně nesplnila očekávání.

26.02.2014 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Vynikající četba na propršené dny, určitě doporučuji. Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout, něco tak napínavého jsem dlouho nečetla.

03.06.2013 5 z 5