zylla zylla komentáře u knih

Ze Země na Měsíc Ze Země na Měsíc Jules Verne

Musím říct, že pro mne jedna z těch slabších autorových knih, protože to nebylo nijak zvlášť dobrodružné a spíše mě popisování technických záležitostí nudilo. Konec mě také zklamal. V podstatě jsem celou knihu čekala až se to trochu rozjede a ono nic.

29.12.2016 2 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Nádherný příběh, viděla jsem jeho divadelní podobu a byla jsem nadšená, nyní lituji, že byl muzikál vlastně o tolik ochuzen.

27.12.2015 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Výborná, ovšem velice smutná kniha. Vždycky jsem si myslela že příběh o Frankensteinovi přece znám, jaký byl ale můj omyl. Úplně stejně jsem to měla s Draculou, ovšem ten se oproti této knize četl nesrovnatelně hůře. Mary Shelley byla skvělá spisovatelka.

02.11.2015 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale jak už tu někdo napsal byla pouze průměrná. Nejvíce mě zklamal konec, jelikož to na můj vkus žádný konec není, prostě tohle "střih a domysli si sám" nemám ráda.

21.10.2015 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Měla bych si zvyknout, že nové Kingovi knihy nejsou úplně můj šálek čaje (ale stejně si je z lásky vždy koupím). Kniha Revival pro mne byla nemastná, neslaná, nudná a nezajímavá. Nepomohl tomu ani ten konec, který považuji spíš za depresivní, než strašidelný a vůbec ne dobrý. Tu druhou hvězdičku dávám asi čistě jen za osobní kouzlo spisovatele.

01.07.2015 2 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Jsem z této knihy nadšená, bylo mi obrovským potěšením přečíst si o životě svého nejoblíbenějšího spisovatele a za každou jeho radu jsem velmi vděčná, přestože je potřeba aby si spisovatelské rady samozřejmě každý přebral podle svého. Rozhodně by žádnému fanouškovi neměla ujít, ať už touží také psát nebo ne.

31.05.2015 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Knihu jsem zhtla v podstatě během jednoho dne, kdy nešla elektřina. Bylo to jako mlsat bonboniéru, každá povídka má jinou příchuť. Navíc mě hrozně bavili jeho úvody k povídkám, takové krásné obaly těch bonbónů... jo řekla bych, že je to luxusní kingovská bonboniéra :-)

08.04.2015 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Tato povídková kniha mě nesmírně překvapila. Přestože se jedná o dílo, které není nijak strašidelné ani děsivé, přesto z něj cítím "klasického Kinga". Jsou to brilantně napsaná díla a je vidět, že je to naprosto geniální spisovatel i když po přečtení nemám strach dojít se v noci napít, jak tomu u ostatních jeho knih je:-) Za mě plný počet, ze zvědavosti se chystám zkouknout i filmy, ale ještě se mi nestalo, aby mě film podle jeho knihy nezklamal (snad jen u Mlhy, ale to bude tím, že knihu jsem zatím nečetla). Rozhodně tuto knihu mohu jenom doporučit a pokud bych si měla vybrat povídku, která pro mě byla tou NEJ, byla by to Dýchací metoda, skvělé ale byly úplně všechny.

06.04.2015 5 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka Deník Dity P. - Kuchařka Dita Pecháčková

Milé povídání u každé kapitoly i receptu, naprosto dokonalé fotografie a srozumitelné snadné recepty. Perfektní kuchařka, která mi v knihovně chyběla.

26.02.2014 5 z 5

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Tuto kuchařku jsem si koupila, když jsem se stěhovala poprvé do vlastního bytu. Zkoušela jsem spoustu receptů a i když se ne vždy zadařilo, kniha má krásné ilustrace a recepty jsou popsány dost polopaticky i pro začátečníky, jako jsem já.)

26.02.2014 5 z 5

Zemři, Kaine: Svatyně Zemři, Kaine: Svatyně Ludmila Svozilová

(SPOILER) Bohužel z této knihy nesdílím nadšení ostatních. Téměř polovinu knihy jsem pořád uvažovala že ji raději odložím. No nakonec jsem se prokousala do konce, ale celé je to pro mne jedno velké WTF... hlavní hrdinka se neustále chová absolutně nereálně, což mi vadilo hlavně v začátcích. Jakože - jedu pracovně fotit pro obchod, místo toho fotím někde na poli mrtvý dítě, který ještě pomůžu pohřbít, ale řeknu si jen něco jako "no co no, policajtům bych stejně nedokázala říct kde to bylo", jedem dál...
A co se týká celé té sekty, tak to jsem taky sakra vůbec nepobrala co to jako bylo, během sotva dvou generací se infiltrovali v takovým měřítku?
No nic, abych jen nekritizovala musím ještě podotknout, že kniha má nádhernou obálku.

16.01.2023 1 z 5

Páni času Páni času Eva García Sáenz de Urturi

Třetí knížka v sérii byla, jak už tu zmiňují ostatní, nejslabší, ani mne historické části příliš nebavily. Na druhou stranu u této jediné knížky jsem skutečně až do úplného konce neměla tušení, kdo za vším stojí. Takže za to rozhodně palec nahoru. Celá série je ale pecka.

21.01.2022 5 z 5

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

Na druhý díl jsem se vrhla okamžitě po prvním a "slupla" ho jak malinu. Přestože tentokrát bylo mnohem dříve jasné, kdo je tady s*áč, vlastně hned od začátku, byla to napínavá pecka. Jsem zvědavá jak série skončí a zda se dočkáme i dalších děl autorky.

17.01.2022 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Kurva nebyla to špatná trilogie :D

25.05.2020 4 z 5

Ďáblova maska Ďáblova maska Tom Egeland

Bezva čtení na víkend, pořád jsem si myslela, že vím, ale ukázalo se že nevím:D Kniha splnila moje očekávání.

30.12.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Knihu jsem sice přečetla jedním dechem, ale přesto musím říct, že to byla ze všech Brownových děl ta nejslabší. Neurazí - nenadchne. Nicméně je to Brown a dávám o jednu hvězdičku navíc za to, že teď abych šetřila na výlet do Barcelony:D

08.02.2018 4 z 5

Coldheart Canyon Coldheart Canyon Clive Barker

Tahle knížka ve mně vyvolala rozporuplné pocity a nějak nevím jestli se mi víc líbila nebo nelíbila. Částečně mne dokázala znechutit a částečně nadchnout. Horor střižený pornem jsem četla koneckonců poprvé, měli by na to někde upozorňovat :-)

27.02.2017 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Skvělé zakončení perfektní trilogie. Knihy jsou opravdu úžasné. Je pravda že "šokujících" fotografií už zase tolik nebylo, ale nebylo to nic co by mi vadilo.

15.05.2016 5 z 5

Pět neděl v baloně Pět neděl v baloně Jules Verne

Kniha byla napsaná opět výborně a cestu balónem jsem si užívala, jen mi prostě opravdu vadilo to popisování střílení zvířat.

12.01.2016 3 z 5

Lži otců Lži otců Tom Egeland

To byla opravdu velká spousta lží na jeden dlouhý příběh. Občas jsem se v těch generacích trochu ztrácela ale vždy jen na chvíli, otcův konec mě zamrzel

02.01.2016 4 z 5