zuziV zuziV komentáře u knih

Charlie a tajuplná truhlička Charlie a tajuplná truhlička Jenny Nimmo

Hezky napsaná knížka. Dcera ji nejprve odmítla, tak jsem se do ní pustila sama. Začátek trochu zvláštní, než jsem se začetla a zařadila kdo je kdo, ale pak hezky odvíjející se, plynoucí příběh dobra a zla, tak jak to má být. Přečtu si i další v sérii.

26.12.2022 5 z 5

Nevinný Nevinný Ian McEwan

Knížku jsem si vybrala dle doporučení zde, ale absolutně netušila, o čem je. Prvních sto stran pro mě nezáživných, pořád žádná "akce", jenom strohé ne příliš zajímavé vyprávění, dle kterého jsem neuměla odhadnout, jakým směrem se tedy příběh bude rozvíjet. Neustále jsem čekala nějaký překvapivý vstup do děje a ono nic. Pak se spustilo až psycho drama, které pořád udržuje čtenáře v napětí. Určité pasáže jsem musela přeskákat (nepopisuji, ať neprozrazuji), jak věrně byly popsány. Příliš mi ale nevyhovoval styl psaní, ocenila bych více přímé řeči, po dalších knížkách autora s velkou pravděpodobností nesáhnu. Nicméně, zajímavé zasazení do historické události.

26.12.2022 3 z 5

Pohrobci zla Pohrobci zla Nicolas d'Estienne D'Orves

Zbytečně obsáhlá kniha, příliš překombinované zápletky a spousta postav. Jako čtenář jsem se občas cítila ztraceně a pátrala v paměti "co to, kdo to, kdy to a proč vlastně". Námět by byl dobrý, kdyby se děj ubíral jiným směrem. Nakonec z toho byla nesmyslná honička postav napříč Francií a Norskem. Čtení knihy hodnotím jako ztrátu času.

06.05.2022 1 z 5

Neskutečný svět Neskutečný svět Jenny McLachlan

Výborné, čtivé, těším se na další díl!

19.02.2022 5 z 5

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Frances Hodgson Burnett

Milý příběh, oddechové čtení. Líbilo se mi přirovnání s pomerančem.

15.05.2024 5 z 5

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Kdyby se příběh po cca 150 stranách nerozvinul jakž-takž, tak knížku odložím. Stejně hodnotím jako slabší průměr. Předvídatelné již od samého začátku. Kdyby zůstala alespoň identita hlavní záporáčky neprozrazena hned v počátku, nebo by byl nějaký nečekaný zvrat, bylo by to fajn, ale nic takového se nekonalo. Bohužel.

10.05.2024 3 z 5

Dědeček potrkal jelena Dědeček potrkal jelena Radkin Honzák

Pana Radkina Honzáka velice ráda poslouchám. Chtěla jsem si přečíst knížku - rozhovor s ním, ale v knihovně jsem neměla štěstí. Vzala jsem proto tuhle dostupnou. Po prvních kapitolách jsem ji odložila, vůbec mi nesedl okruh témat, ale po opětovné šanci za pár dní jsem od druhé půlky se zájmem dočetla. Ta byla pro mě záživnější, poučná a zajímavá.

10.07.2022 4 z 5

Očekávaná Očekávaná Kathleen McGowan

Knížku jsem četla na doporučení, ale nebyla jsem ničím zvláště ohromena, spíš jsem čekala něco na způsob knížky Andělé a démoni od Dana Browna. Děj mohl být dynamičtější, propracovanější, svižnější. Do dalších částí se určitě pouštět nebudu. Každopádně by bylo zajímavé mít přístup do tajného vatikánského archivu.

12.04.2022 2 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Po přečtení prvního dílu byla pro mně Zima světa zklamáním. Najednou jsem se ocitla v červené knihovně. I proto jsem dlouho otálela, jestli se pustit do objemné poslední části Hranice věčnosti, ale v té K.Follet nezklamal a opět jsem se od čtení nemohla odtrhnout.

21.03.2021 3 z 5

Denis a jeho sestry Denis a jeho sestry Toňa Revajová

Knižka sa čítala celkom dobre, ale sklamal ma záver, deťom som nemohla posledných pár kapitol ani dočítať (stále veria na Mikuláša a Ježiška), takže sme skončili tak nejak rozpačito...

01.09.2020 2 z 5