zuzca.h zuzca.h komentáře u knih

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Moje první kniha od autorky. Jeho zákusek je lehká romantická knížka prostě taková klasická letní jednohubka. Knížka po které sáhnete když chcete něco u čeho si Váš mozek odpočine a víte, že to prostě dobře dopadne ať se děje co se děje.

26.07.2021 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Krásně a reálně napsaná trilogie, která postupně graduje a poslední díl rozhodně nejlepší.

21.07.2021 5 z 5

Nedotknutelný Nedotknutelný Amanda Quick (p)

Úplně nejslabší díl. Všechny tři díly jak přes kopírák, dočetla jsem jen proto, že jsme byla zvědavá co se stane se Zanem. Což byla mimochodem jediná zajímavá postava tohoto dílu.

07.06.2021 2 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Film moc hezký kniha už tolik ne. V knize mě neustále štvalo jak se postavy patlají stále v sobě, nejsou schopné ničeho než se jen utápět ve svém vlastním smutku a sebelítosti.
Chudáci vyšší střední třídy, paradoxní je, že ve filmu mi to nepřišlo tak výrazné.
Kniha je i přesto, ale napsaná moc hezky, proto zkusím dát autorovi ještě další šanci.

07.06.2021 3 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Oddychová detektiva protknutá romancí a happy endem, na tolik odlišná od detektivek , které standardně čtu. I bez hromady mrtvol a potoků krve se autorce povedlo vykouzlit příjemné napětí i jiskření mezi ústřední dvojicí. Určitě šáhnu po dalším volně navazujícím dílu. Jsem zvědavá an osudy dalšího bratra.

05.05.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Za mě rozhodně nejlepší kniha Maasové. A to má přečtené zatím její všechny knihy. Jako konec prvního dílu velmi značně očekávatelný, ale celých těch milion stran jsem se nenudila a už se těším na další díl-

04.05.2021 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Petr Novotný

Za mě zdařilý náhled do mysli jednoho člověka. Začátek zajímavý a dobře se četl ve 3/4 knihy to začalo být trochu dost zmatené a já začala přemýšlet jestli hlavní hrdina kromě toho že to je egoistické prase a psychopat nezačíná trpět ještě další duševní chorobou spočívající v rozpadu osobnosti. Kromě této alternativy mě napadla ještě jedna možnost proč je celé dění ve 3/4 knihy takové zmatené. Konec knihy potom nabral spád a jedna z mých domněnek se potvrdila ovšem strůjce jsem teda netipovala. Nicméně úplný konec je extrémě otevřený a já si po dočtení říkala wtf tak jak se teda hlavní hrdina rozhodne. Mimochodem hlavní hrdina mi byl většinu knihy neuvěřitelně nesympaticý, ale to se změnilo v samotném závěru. Pokud máte rádi psychologické romány kniha rozhodně stojí za přečtení.

12.02.2021 4 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Pro mě první setkání s autorem a rozhodně né poslední. Zajímavý, propracovaný svět, který vás hned vtáhne do děje. Propracované charaktery jednotlivých postav, kdy je musíte milovat i nenávidět zároveň. Hezky vysvětlené myšlenkové pochody, a co se mi opravdu líbilo bylo, že hlavní postavy byly skutečné lidé v tom smyslu, že dělaly chyby a nesly za ně odpovědnost a následky, ne jako u řady podobných knih kde jsou postavy dokonalé a chyby nedělají.

01.02.2021 4 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Začátek nudný, v poslední třetině se kniha konečně rozjela a mělo to spád. Námět hodně zajímavý ale zpracování rozhodně pokulhávalo.

21.12.2020 3 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Horor trošku Kriminálka ne. Těšila jsem se na zajímavě zpracovaný příběh podle skutečné události, bohužel jsme se těšila marně. Každopádně co se nedá dílu upřít je čtivost, a vykreslení charakteru hlavní postavy, a některých "vedlejších". Scény jsou sice brutální, ale řada sevrských autorů je mnohem horších.Dvě hvězdy za čtivost, i když ten konec byl jak z rychlíku, a vykreslení hlavních postav.

25.11.2020 2 z 5

Opiová kultura Opiová kultura Petra Lee

Zajímavý i dkyž možná trochu jednostranný náhled na užívání opia. Pro mě nejzajímavější část je historie využívání opia a jeho "cesta" napříč Zemí.

25.11.2020 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

(SPOILER) Zajímavá kniha o cestování po paralelních dimenzích. Myslím, že téma by bylo hodně zajímavé i kdyby nebylo zpracované ve stylu YA. Za mě nejlepší příběh carské Rusko, možná taky proto, že v něm Meg ztrávila tolik času. Zajímá mě jestli se v dalších dílech autorka bude věnovat i pocitům lidem do kterých cestovatel "vstoupí", to by mohl být další zajímavý úhel pohledu na tento typ cestování.

24.11.2020 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

I bez Aelin byla kniha super a čtivá a jak jsme v přechozích dílech moc Chaola nemusela tady jsem mu celkem přišla na chuť. Chtělo by to víc knih o "vedlejších" postavách.

18.11.2020 4 z 5

Angelika, markýza andělů. 1. díl Angelika, markýza andělů. 1. díl Anne Golon (p)

Knihu jsem četla na doporučení a velmi mile mě překvapilo, že se nejedná o klasickou slaďárnu, ale spíše o historický román, který velmi čtivým způsobem popisuje Francouzské dějiny a uvažování lidí. Určitě si přečtu i další díly.

18.11.2020 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Takové trochu jiné čtení, Původně jsme očekávala něco trochu jiného, ale kniha mě nezklama, čte se hezky a i když od poloviny tak nějak očekávate konec tak mě maličko překvapilo "SPOILER" krytí nebo možná ne až zas tak krití za využití CIA.
Hlavní hrdinka je lehce naivní, ale co už by člověk chtěl od 17 s kterou cloumají hormony že. Libí se mi to téma tajné organizace jejiž členové jsou "nedotknutelní" a smozřejmě jsou to dokonalí a sexi chlapící teda spíš kluci, no... Každopadně uvidíme co se z toho vyklube v dalším dílu.
Kdyby šli půl hvězdy dala bych 3,5.

03.11.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Krásně vystavěný příběh, který chytne a nepustí. Založený na příbězích o mizení lidí. Napínavé a strašidelné to rozhodně, protože největší strach má člověk z obyčejných věcí. Takže až uslyšité absolutní ticho teda vlastně neuslyšíte nic zůstaňte stát a počkejte až to odezní jinak zažijete jízdu. Autor má dar slova a to se o mnoho autorech říc rozhodně nedá. Takže si rozhodně přečtu jeho další díla.

28.09.2020 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Svým příběhem tadle knížka trochu vybočuje z klasických slaďáren. Čte se sama děj ubíhá a až na pár klišoidních názvů a obhroublých frází se krásně čte. Chase nebyl takovej ten namachrovanej milionář a byl celkem vtipnej a hlavně se teda autorka ho dokázala rozbít na milion kousků jedním slovem. Nicméně zbytek děje nevybočoval z linky červených knihoven, Malá prsatá kráska a vysokej milionářskej namakanej krasavec ups a láska nesmírna, s trochu zádrhely ale nakonec pozor spoiler se ty svatební zvony rozezní. I když teď mě vlastně napdá, že to není spoiler protože tak končí 99% knih tohoto žánru.

23.09.2020 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Propracovný příběh, který vtáhne do svižného děje. Postavy jsou uvěřitelné a lze si je velmi snadno oblíbit. Některé dějové linky jsou předvídatelné, ale to rozhodně na čtivosti neubírá. A ty dialogy a co oceňuju nejvíc je vypravěč a ten je naprosto úžasně ironický a super suchý humor.

14.09.2020 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Zajimávý příběh ,bohužel ale s velmi pomalým rozjezdem, s ještě zajímavější rozuzlení. Hvězdičku ubírám za pomalý rozjezd a občas nudné kapitoly a hlavně pro mě za ploché postavy, nedokázala jsem si k nim najít cestu a hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická.

01.09.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Za mě nejslabší kniha celé serie. Až posledních cca 100 stránek mělo nějaký spád. Spoiler: Co mě štvalo nejvíc byla, postava dokonáleho snad až nadpřirozeného Jurka. To že přežije v neprofesionální péči střelná zranění a dostane se z toho budiž, ale jeho až paranolmání moc nad ostatními lidmi, jeho dokonale propracovaný plán s tím, že vždycky udělají vše tak aby to zapadlo do jeho plánu to už bylo i na mě moc. Doufám, že v další knize opět neobživne. I když všechno je možné protože na konci mu hlava zůstala k tomu krku připojená.

31.08.2020 3 z 5