ZuzanaZ83 ZuzanaZ83 komentáře u knih

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Velmi dobrá kniha o zrádcích a vraždění v dobách dávných. Autor se pochopitelně nevyhýbá ani popisu tortury. Hlavní postavy jsou velmi osobité. V ději jsem se občas lehce ztrácela, ale brzy zase našla.
Kniha spojuje děs a hrůzy v opravdu surovém formátu s vtipem a humorem.
Za mě spokojenost a určitě sáhnu po dalších dílech.

14.10.2021 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Naprosto strhující příběh. Autorovi se podařilo napsat knihu, ve které budete mít několikrát pocit, že víte, o co jde. A několikrát zjistíte, že nevíte. To celé je zabalené do silné atmosféry spojené s dětmi. Za mě jedna z nejlepších knih minimálně za letošek, která ve mně bude ještě nějakou dobu rezonovat.

22.09.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Další díl o podivném osazenstvu Kostky. Tahle krátká dílka mě baví. Co čekám, to dostanu. Parádní oddechovka plná humoru.

06.11.2023 4 z 5

Doktor Šebek není spisovatel, sám se označuje za zapisovatele. Jeho kniha se tak čte trochu jinak, než jak jsme jako čtenáři zvyklí. Občas trochu chaotické přebíhání od myšlenky k myšlence mě nejdříve trochu rozhazovalo, ale brzy mi to takhle přišlo úplně přirozené.
Samotný popis situací v nemocničním zařízení Lékařů bez hranic je velmi působivý.
Baví mě doktorův humor, sebeironie i slovník. K němu i celému projektu Lékařů bez hranic pak cítím obrovský respekt.

22.12.2022 4 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Milá kniha o tom, jak mohou knihy a v příběhy v nich spojovat lidi, kteří by se jinak nepoznali a nenašli k sobě cestu.
Vyprávění o tom, jak příběhy v knihách mohou pomoci v nejrůznějších životních situacích.
Jemné, milé, příjemné, velmi pěkně a citlivě napsané.

07.12.2022 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Velmi příjemný a zábavný thriller. Rozsah mě nejprve dost vyděsil, ale kniha se mi četla velmi dobře a svižně. Bývalý voják a současně soukromé očko bez domova má odkrýt pravdu o smrti slavné modelky. Příběh tak čtenáře zavede do prostředí celebrit, tajemství, intrik, peněz a lží. Výborný počin a zdařilý začátek série.

10.11.2021 4 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Tuto knihu jsem měla docela dlouho v seznamu "chci přečíst". Konečně na ni došlo a jsem nadmíru spokojená.
Velmi dobře vystavěný příběh čtyř malých kamarádů, kteří se připletou k vraždě. A po mnoha letech se zdá, že je nutno dojít k symetrii. Do děje se připlétá i dění související s tornádem na Hodonínsku.
Chvilku mě mátly časové údaje a vracení se o pár dní zpět. Jinak za mě velká spokojenost. Podle recenzí je Šepot z lesa ještě lepší, tak už se těším.

30.01.2024 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Další a poslední příběh z Kostky. Kniha je opět plná humorných situací a neuvěřitelných dialogů.
Kniha je o něco slabší než předchozí, ale logicky uzavírá celou sérii. Tu rozhodně doporučuji.

19.11.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Série rozhovorů se sedmi Severokorejci, kteří se dostali ze své země. Oceňuji různorodost respondentů. Co mi však chybělo, bylo třeba i krátké zakončení každého rozhovoru tím, jak se jednotliví lidé začlenili do společnosti, ve které žijí dnes.

24.09.2023 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Za mě opět spokojenost. Kniha se čte sama, v podstatě vím, že se pobavím a dostanu, co čekám.

Příběhy Aristokratky čtu jako předěl mezi thrillery nebo knihami o opravdových osudech a jsem spokojená.

29.04.2023 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Detektivní thriller v super tempu. Příběh Jude, policistky, které se po třech letech věznění podaří uniknout. Vrátí se do práce, kde s novým kolegou vyšetřují případ mrtvé dívky. Ale Jude není úplně v pořádku a některé věci se vymykají...
Parádní tempo, skvělá myšlenka, sympatické hlavní postavy.

11.02.2023 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tak takovouhle zápletku jsem od autorky nečekala. Příběh, děj i vyprávění o slonech, všechno plynulo jakoby samo, kniha se četla výborně. Posledních padesát stran mě strašně zmátlo, ale pak zas vrátilo zpátky. Nečekané, ale velmi dobré.

30.09.2022 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Další příběh o superchytrém detektivovi Robertu Hunterovi a jeho parťákovi Garciovi.
Lucien Folter, Robertův bývalý kamarád z vysoké a ďábel v lidském těle, uprchne z vězení. Jeho dalším cílem je Robert. Nechal ve vězení Robertovi i vzkaz aby bylo jasno, zvrhlá hra začíná....
Opět jsem maximálně spokojená. V knize se zase střídá napětí, humor, inteligence a totální mrazivost a zvrhlost. Tahle série mě fakt baví. Jen mám pocit, za Carter prostě nemůže být normální. :-)

28.01.2022 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Thriller, jak ho chápu, to určitě není. Nejde o napínavé čtení, u kterého si koušete nehty a hltáte stránky. Tohle je psycho. Příběh o rodině, která se odřízla od světa. O tom, jak se lidé, v jádru hodní a citliví, vyrovnávají s utajením svých životů. A o tom, jak v tomhle světě žije dítě.
Mrazivé, děsivé, velmi opravdové a citlivé. Určitě doporučuju.

20.10.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Na tuto knihu jsem narazila vlastně omylem a náhodou. A velká paráda. Luc a Ava jsou super tým se svými plusy i mínusy. Příběh velmi dobře vystavěn se skvělým závěrem. Také série vypadá, že bude skvělá. A rozhodně ji chci přečíst celou.

10.10.2021 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Velmi dobrý a obsáhlý postapo román o společnosti žijící v silu, o vůli a zlovůli mocných. Kniha popisuje nemilosrdnost těch, kteří se chtějí dostat výš, a o síle těch, kteří chtějí přežít a dosáhnout životního klidu.

21.05.2021 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další super kniha s Erikou.
V poslední době se pouštím do různých žánrů podle doporučení a podcastů. Ne vždycky jsem nadšená.
Ale Bryndza je prostě jistota. Příběhy s Erikou mají všechno. Napětí, děs, vtip, akci, logiku. Tak akorát míra brutality. Příběhy jsou chytré a rychle a skvěle se čtou. Opět i zde krátké kapitoly, který dávají knížce ještě více švihu.
Doporučuji všem jako oddechovku, první četbu thrillerů nebo i jako restart po čtecí krizi.

13.05.2021 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Naprosto neuvěřitelné, děsivé a poutavé čtení. Vzhledem ke složitosti tématu a její aktuálnosti mi to přijde trochu moc, ale tohle byla pecka! Obdivuju autorku, jak moc práce si s románem dala, jak moc se do tématu ponořila.
Rasismus je téma, které neustále rezonuje a je nesmírně aktuální, živé a asi velmi těžko řešitelné. Nemyslím, že se dá jen tak vyřešit, možná i proto při čtení a dočtení této knihy ještě dlouho budu mít pocit lehké marnosti. A to vše navíc v zemi, kde se obvykle s touto tématikou, oproti USA, tak moc nesetkáme.
Celkově hodnotím jako jednu z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla a Jodi musím číst dál a víc!

07.05.2021 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

King po sté jinak. Tentokrát ve fantasy příběhu plném šedých lidí, vojáků se smrtící aurou a příšerou nejen v podzemí.
Rozsah odpovídá autorově grafomanii, ale tady nebylo jediné hluché místo.

30.04.2024 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Klasika, která pohladí. Typický případ pro Hercula Poirota, který je prostřednictvím dopisu osloven tajemným ABC a vraždy začnou.
Překvapivé rozuzlení a fenomenální šedé buňky mozkové.

03.04.2024 4 z 5