zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Guta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný Záviš Guta Habsburská - slabý král, mladá královna a mocný Záviš Oldřiška Ciprová

Číst tyto příběhy z české historie je pro mě velmi pohodové a poučné čtení.
Jak ráda jsem si připomněla osud Záviše z Falkenštejna, který byl popraven v Hlubové nad Vltavou před mnoha stovkami let. Sama jsem kdysi stála na místě jeho popravy při návštěvě Hluboké, tak i proto mě knížka moc potěšila...
Knížka je to tenoučká, ale její obsah bohatý a prověřený staletími.

20.05.2017 5 z 5

Mizera Mizera Barbara Cartland

Sladký bonbónek z pera královny historické romance.
Knížka pro uvolnění, parádní oddechovka, která potěší každé ženské srdíčko.
Milé dámy, co říkáte, nebylo by krásné potkat tak hraběte z Rothinghamu a zahořet láskou ?

19.05.2017 4 z 5

Versailles – Králův sen Versailles – Králův sen Elizabeth Massie

Čtení tohoto historického románu mě vcelku bavilo, nejsem nijak nadšená, ale ani zklamaná. Význam závorek v přímé řeči mě zaskočil, doposud jsem se s tímto nesetkala.
Jinak byl život na královském dvoře velmi zajímavý, spousta intrik, milenek, vražd a nutno podotknout, že celý příběh je lechtivý a pikantní.

07.04.2017 3 z 5

Strážní andělé Strážní andělé Zoe Hardwicke

Nenáročná oddechová četba z prostředí nemocnice. Grace, Cherri a Joanna jsou kamarádky a zároveň spolu pracují jako sestřičky... Čtení je to docela zábavné, není nikterak nudné, no u mě knížka výrazněji nezabodovala, mám z ní pocit průměrnosti, takže volím tři hvězdičky :-)

20.10.2016 3 z 5

Sestry hurikánu Sestry hurikánu Dorothea Benton Frank

Tento rodinný příběh je vyprávěn babičkou, matkou a dcerou a také otcem rodiny. Každá kapitola má jiného vypravěče, který podává příběh svým viděním. I když se knížka četla dobře, určitě bych po ní znovu nesáhla, ničím mě nepřekvapila ani nenadchla, žádné emoce se nedostavily, takové velmi poklidné čtení s hurikánem v názvu.

01.10.2016 3 z 5

Večery v Umbrii Večery v Umbrii Marlena de Blasi

Pro mě tato kniha byla trošku zklamáním, možná to byl z mé strany špatný výběr, sama přesně nevím... Nejsem žádný velký gurmán, sice ráda jím a mlsám, ale toho vaření a opisů příprav jídel tady bylo na mě moc. Všechno to točení kolem plotny, potlačilo vyprávění životních osudů umbrijských žen - kuchařek. Věřím, že jiný čtenář bude třeba knihou nadšený a těším se na další komentář na DT.
Holt, každému nechutná stejné jídlo a tak je to i s knížkou :-)

15.04.2017 3 z 5

Pakistanská princezná Pakistanská princezná Monika Wurm

Knihu jsem vnímala jako pohádku pro dospělé čtenáře. Do krásné modelky žijící ve Vídni se zamiluje pohádkově bohatý Pakistánec , ona jej odmítá, no nakonec vše končí happyendem... Příběh mi přišel hodně předvídatelný, naivní a k neuvěření. Přece láska křesťanky a muslima, nekončívá šťastně, je to úplně jiný svět, jiná výchova, jiné myšlení...Nu, ale v pohádkách je vše dovoleno...

11.08.2016 3 z 5

Keď láska zabíja Keď láska zabíja Adriana Macháčová

Pekné letné čítanie od slovenskej autorky Adriany Macháčovej. Zasa jeden kúsok z mojej knižnice, darček od manžela.
Autorka rieši zložité medziľudské vzťahy, neveru a odchod od rodiny, ktorý vždy neprináša len šťastie.
Velmi rada čítam knihy v slovenskom originále a toto je jedna z nich. Fajnový príbeh s neveselým koncom.

07.07.2017 4 z 5