zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Zase jsem jednou sáhla po detektivce od mladé české autorky Kristýny Trpkové. První díl s komisařkou Laurou a jejím kolegou Adamem s názvem Stvůra jsem nečetla, naše knihovna zakoupila až Vesnici, ale snad to napravím. Líbila se mi i obálka, nejenom knížka.
Tipnout vraha se mi zase vůbec nepodařilo a marně přemýšlím nad tím, co se asi stalo s Vojtíškem. Jestli dokáže být lidská mysl až tak zrůdná, že přetrhá i pouto nejsilnější, pouto mateřské. Určitě si přečtu i další případ Laury a Adama !

16.07.2022 4 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Na úvod jedno amišské přísloví: Nejlépe uniknete zlu, když následujete dobro !!
Již pojedenácté skvělá detektivka s Kate Burkholderovou, tentokrát je krutě zavražděna babička a její sedmiletá vnučka unesena ! To je tedy případ ! Více mrtvých, staré tajemství, příběh je vrušující od začátku do samotného konce. A je to taková honička s časem, že se nic nedovíme o soukromém životě Kate, o jejím vztahu k Tomasettimu. Tak zase příště !!

18.03.2022 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Ano, to byl opět další vynikající příběh z pera americké bestsellerové autorky Diany Chamberlainové. Téměř osmdesát let času dělí dvě časové linky, ve kterých se odehrává děj tohoto románu. Na závěr pak se čas jakoby propojí v jeden a dojde tak ke krásnému vyvrcholení celého příběhu. Obě linky příběhu se mi velmi líbily. Já už tak nějak očekávám lepší a silnější tu historickou, no nyní byly obě vyrovnané. I když na chvíle s malířkou Annou Daleovou jsem se víc těšila. Jsem totiž takový staromilec.
Prolhané městečko není ani tak o lžích, ale více o nesnášenlivosti, předsudcích a o dávném tajemství a vině. Opět dokonalé čtení !!

27.12.2021 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Ani já nikdy neodolám skvělým detektivkám Roberta Bryndzu ! Chvíli po dočtení případu se dívám na strom na obálce knihy a vlastně až teď chápu jeho význam... Ten strom je jako sériový vrah z tohoto případu, vrah, který má dvě tváře.
Povedená obálka s tradičně vynikajícím čtením uvnitř. Očekávám čtvrtý případ Kate a Tristana a již nyní vím, že to bude opět bezva jízda !!!

11.12.2021 5 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Ráda jsem pobyla v Klokočí. Detektivka z českého prostředí mě vždy potěší a osvěží.
Eliška Fibichová, která přijíždí do Klokočí k tetě, zde probouzí dávno zapomenutá tajemství... A netýká se to jenom její rodiny.
Čtení je to oddechové, ale nepostrádá dávku napětí či překvapení. Dokonce jsem si musela vyhledat slovo klokoč - vůbec jsem nevěděla, že se jedná o okrasné dřeviny, z jejichž semen se v minulosti vyráběly růžence. Takže tato knížka mě i poučila !

16.04.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Právě jsem dočetla ! Jsem ještě plná emocí, mráz mi běhá po zádech a nemůžu tomu prostě uvěřit. Kdo je zrcadlový muž ? Je to možné ? Smekám před touto autorskou švédskou manželskou dvojicí, jejich keplerovky jsou jedinečným čtením. Napětí se dá krájet, příběh je plný brutálních a děsivých scén, které byly místy k neuvěření. Tak šílenou babičku, plnou hrůzy a zla, bych tedy potkat nechtěla. Jen tak na ni nezapomenu.
Tento krimi román ráda doporučím, komisař Joona Linna vás nezklame !

25.11.2020 5 z 5

Dům vůní Dům vůní Martina Sahler

MIMOŘÁDNĚ KRÁSNÝ ROMÁN !!!!!
Dům vůní je pro mne jako dar, dárek, který jsem nečekala a který mě okouzlil ! A to nejenom krásou jižní Francie a městečka parfémů Grasse, ale i svým nevšedním příběhem osudů rodiny Girardových. Tento román budete vnímat všemi smysly, je totiž dokonalý, stejně jako vůně Florence, po které jsem zatoužila.
Doporučuji k přečtení, budete spokojeni, přátelé !!!

14.06.2023 5 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Ještě hodiny po dočtení ve mně doznívá ten neskutečně silný příběh hlavní hrdinky, dcery, matky, bojovnice - Elsy. Nápor na mé emoce, rozbouřené city, smutek, strach, vzdor, bolest i naději - to všechno jsem cítila při čtení. Krásné, dojemné, bolestné, hluboké a už dnes i stěží uvěřitelné, to je pár přívlastků patřících tomuto románu.
Nejvíce se mi líbila první půlka knihy, ta byla nejlepší a dechberoucí. S přídavkem politické agitace, nekončícího utrpení, příběh trošku ztratil na síle, ale i přesto je to celkově výjimečné čtení. Kristin Hannah opět dokázala, že je jedinečná vypravěčka a já toužím po jejím dalším příběhu.
Čtyři vichry ze srdce doporučím !

14.01.2023 5 z 5

Žena v ohni Žena v ohni Lisa Barr

Mladá odvážná novinářka Jules versus nelítostná obchodnice s uměním Margaux. Obě tyto krásné ženy pátrají po obrazu s názvem Žena v ohni, který byl ukradený nacisty. Ovšem jedna z nich je na straně dobra, druhá zla. Velmi zajímavé téma, svižně a čtivě napsaná knížka. Četla se rychle a poslední třetina pak byla ohromující. Nemohla jsem přestat číst. Dojemný konec na závěr a jemná linka romantiky, to se mi moc líbilo !

17.12.2022 4 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Ani já jsem SLIB nevynechala ! Nemám až tolik přečtených autorčiných knih, ale Slib hodnotím pozitivně. Tento psychologický thriller o vině a trestu jsem četla se zatajeným dechem, rozhodně se jedná o čtenářský zážitek !
Jaké laskavosti bude Megan vyžadovat od svých bývalých přátel ? Před dvaceti lety na sebe vzala vinu za smrtelnou dopravní nehodu a nyní přišel čas na splacení dluhů. Daniel, Felix, Xav, Amber, Talitha, ti všichni se třesou strachy, co bude Megan chtít. A začnou se dít věci... To jsem vůbec nečekala a pak přišel takový závěr, ze kterého jsem paf. Pět dokonalých hvězdiček si kniha zaslouží, sama je totiž DOKONALÁ !

05.11.2022 5 z 5

Slídil Slídil Tana French

Slídil je kvalitní detektivní román s podmanivou a místy tíživou atmosférou, s dokonale propracovanou charakteristikou jednotlivých postav. Je to moje první kniha od Tany Frenchové. Román má pomalé, klidné tempo vyprávění, děj nikam nespěchá. Moc se mi líbily dialogy mezi Calem a jeho sousedem Martem, líbil se mi rozvíjející se vztah Cala a Trey. Dokonce jsem při čtení dostala chuť na Martovy sušenky :-) Slídil je určitě dobré čtení, jen se mi zdálo místy až velmi pomalé.

27.03.2022 4 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Při čtení tohoto krásného románu jsem se vrátila o nějaké desetiletí zpět, do doby, kdy mě uchvátily romány Láska za časů cholery nebo Sto roků samoty. Ano, všechny od mistra magického realismu Gabriela G. Márqueze. A je pravdou, že při čtení Šepotu včel jsem na tohoto autora hodně myslela...
Šepot včel, nádherný historický román, zasazený do severního Mexika, do míst, kde rostou báječné pomeranče a náš hrdina velkostatkář Francisco Morales je pěstuje. Znetvořený chlapec Simonopio, chráněný rojem včel, je sám ochráncem Franciscovi rodiny. Zavře oči a vidí, co ostatní nevidí... Ponořte se i vy, do tohoto jedinečného magického světa, který vypráví o rodině, přátelství, ale i nenávisti a závisti.

12.01.2022 5 z 5

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

Tentokrát bych klidně dala i 6* !!!!!!!!!!! Nalezenec mě neskutečně bavil a úplně pohltil, připoutal ke svému příběhu. To se až tak často nestává. Mám v oblibě historické romány a Nalezenec je nejenom skvěle napsaný, poutavý, ale má i dávku napětí a jedinečnou atmosféru života v Londýně 18. století. Je to silně emotivní příběh o dítěti, které smířilo a nakonec propojilo osudy dvou žen. Překrásný příběh ukrytý ve stejně krásné obálce !
Stacey Hallsová je má nová oblíbená autorka, píše přesně podle mého gusta ! BRAVO !

09.01.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Hospodyně je velmi svižný a dynamický thriller, super čtení, které mě bavilo.
Když Claire naplněná nenávistí a touhou se pomstít potká Hannu, svůj objekt nenávisti a zloby, rozhodne se stát se hospodyní v její bohaté domácnosti. Claire si změní jméno a spřádá pomstu a začíná tak hon na kočku a myš. Ale kdo je vlastně myš a kdo kočka ? Překvapil mě závěr knihy, který jsem vůbec nečekala.
Knížka s nenápadnou, všední obálkou skrývá nevšední a napínavý příběh !!

12.11.2021 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Rodinné ságy jsou mé oblíbené a milované, a zejména ty od Anne Jacobsové jsou mojí srdeční záležitostí. Už ty překrásně povedené obálky, které nalákají a těší oči, a co teprve obsah, kterému nemůžu odolat. Návrat. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostala do děje a osvěžila si všechny postavy v panském domě, panstvo, jejich příbuzné i zaměstnance. Ale pak po přečtení pár desítek stran jsem byla opět doma u Melzerových a prožívala s nimi jejich trable, úspěchy, nemoci, krizi a vše dobré i zlé co přináší sám život. A pak na samotném konci jsem cítila, že ještě bude pokračování, že se se svými hrdiny znovu setkám a opět to bude moc hezký zážitek.
Paní Jacobsová to tedy umí !!!

16.08.2021 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Víte, že se mi vůbec nechtělo s plzeňskými hrdiny loučit ? I když kniha není žádný hubeňour, je to perfektní mix detektivky, historie a dobrodružství a ten jedinečný mix je ještě okořeněný... Čím, to už si přečtěte sami, je to prostě SODOMA GOMORA, tak báječně to umí můj oblíbený slovenský autor Ďuro Červenák.
Bravo, pane Červenák, těším se na další setkání se Steinem, Barbaričem a Bohdanem ! Když Bůh dá ... !!

21.03.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Petra Soukupová je mistryní dlouhých, nekonečných vět, kdy jsem netrpělivě pohlížela, zda už uvidím tu vytouženou tečku a ona tam byla čárka, žádná tečka, vykřičník, jenom čárky, samé čárky, tolik to trvalo než jsem dočetla do samotného konce věty :-)
Jsem spokojená. I když mě občas ty předlouhé věty štvaly, příběh se mi líbil, místy mě pobavil, rozesmál, prostě jsem se u čtení bavila a tak to má být.
Příběh našeho každodenního života, jednoho manželství se dvěma dětmi, psem Panem Černým, příběh jedné nevěry, rozpadu vztahu. Jak přesné a trefné. Jako sám život !

28.02.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Ano, pane Roberte, i já jsem četla vaši knihu s radostí. A také s velkým očekáváním a s velkou chutí. Musím se přiznat, že vždy hledám autorův dopis čtenářům na závěr příběhu a jeho řádky mě pokaždé potěší. Těším se na knihy, které budou následovat... To bude jízda !
Tohoto sympatického autora jsem si velmi oblíbila, mám ráda jeho lehký a chytrý styl psaní.
Je jasné, že i druhý díl série s Kate a Tristanem byl skvělý !!! Bravo !!!

29.11.2020 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Och, och, tolik mě mrzí a je mi líto, že osud znovu Lottie těžce zkouší a ona stále nenalézá to, co hledá a po čem touží... Smůla se jí lepí na paty, ale snad i ona se dočká lepších časů. Pravdou je, že paní autorka svou hlavní hrdinku nešetří. Nás čtenáře tím doslova láká a vábí na další díl této skvělé série a nepochybuji, že je na co se těšit. Čtení je to svižné a napínavé ! Sedmý díl je hodně zajímavý. Lottie a její tým vyšetřují domnělé sebevraždy mladých žen a pátrají také po zmizelé dcerce jedné z nich. Žije ještě malá Lily ?
Napínavá četba a dojemný konec na závěr. Tak to se mi moc líbilo ! Skvělý mix !

11.08.2023 5 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Ani v tomto díle to nemá Ondřej z Rohatce vůbec jednoduché. Na příkaz krále musí splnit slib a odjede na tři válečná tažení. A jeho žena Chiara zrovna čeká první dítě. To se neodjíždí vůbec snadno... Líbilo se mi setkání se slepým Janem Lucemburským i popis bitvy u Kresčaku. Opět vynikající čtení, skvěle namíchaný mix z české historie okořeněný dobrodružstvím a i kapkou lásky, i když jen té manželské. Budu číst dál !

05.06.2023 5 z 5