ZUZANA-123 ZUZANA-123 komentáře u knih

Utajený les Utajený les David Haskell

Promĕny přírodních procesů bĕhem jednotlivých ročních období na prostoru mandaly o metrovém přůmĕru.Místy hodnĕ poučné,nĕkdy nuda.Milovníky přírody by kniha mohla zaujmout.Já nĕkteré pasaže přeskočila.

05.02.2022 3 z 5

Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Jitka Juliet Navrátilová

Dĕkuji Jitce Juliet Navrátilové,že se s námi podĕlila o své zážitky na duchovní cestĕ po Latinské Americe.

29.01.2022 5 z 5

Babylon Moskva Babylon Moskva Owen Matthews

Knihu jsem zakoupila jako novou na knihydobrovský za 9 kć což byla první podivnost.Hlavnĕ jsem byla zvĕdavá na pohled novináře ze západu na život v Moskvĕ po rozpadu SSSR.Zpočátku jsem ji chtĕla odložit,byl to popis neustálého pracovního flákání,pití,fetování a souložení.V momentĕ kdy se hlavní hrdina zamiloval do narkomanky dostala kniha spád a četla se jedním dechem.

28.11.2021 5 z 5

Vyznání Vyznání Jean-Jacques Rousseau

Docela náročné čtení.Rousseau byl velký milovník přírody,značnou část živoa pronásledovaný,svých pĕt dĕtí odevzdal po narození do sirotčince i když s jejich matkou žil dál až do konce svého života, pokud zrovna neprchal odnĕkud někam,pamĕti své duše nedokončil.Další jeho dílo které bych si ráda přečetla je Nová Heloísa které je ve Vyznání hodnĕ zmiňováno.

20.10.2021 4 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Opĕt napínavé,jako vše co doposud od autora vyšlo.

19.09.2021 5 z 5

Filokalie I Filokalie I kolektiv autorů

Nedá se vše v knize dnes aplikovat v praxi.Vĕtšina tĕch svĕtců umrtvovala tĕlo.Oni prostĕ proráželi svĕtelný proud vzhůru.Dnešní trend je jiný,doba je jiná.Dnes je potřeba být uzemnĕný a přijmout i své temné stránky.K Bohu se prý jde zlatou střední cestou.Ale kniha je určitĕ zajímavá a přínosná...Tĕžko říct zda cesta k Bohu byla náročnĕjší tehdy nebo dnes.

28.07.2021 5 z 5

Hrom a déšť / Oceán pochybností / Zimní týden / Ledový oheň Hrom a déšť / Oceán pochybností / Zimní týden / Ledový oheň Maeve Binchy

Ledový oheň-když si autor- právník povídá s geofyzikem o zdrojích energie-najde námĕt na napínavý román.Líbila se mi postava soudce Jocka Bouchera.

13.07.2021 4 z 5

Zimní týden- jsou tu vylíčeny životní příbĕhy prvních hostů novĕ otevřeného hotelu Kamenný dům.Pípa majitelka hotelu,dříve černá ovce rodiny díky svým životním zkušenostem dokáže najít řešení pro jakoukoli tíživou situaci svých hostů.

10.07.2021 4 z 5

Oceán pochybností-na začátku to vypadá na nudný příbĕh,pak ale příbĕh nabírá na napĕtí.V popisu knihy je uvedeno,že inspirací byl skutečný příbĕh ženy která neúnavnĕ pátrála po svè osmnáctileté zmizelé dceři.

08.07.2021 4 z 5

Hrom a déšť-drsná romantika z prostředí Texasu s neskutečnĕ ćestným hlavním hrdinou.

05.07.2021 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Heinz Günter Konsalik

Lékař,specialista na hypnózu zabije,aby nebyl sam zabit.

18.04.2021 5 z 5

Lucifer a Markétka Lucifer a Markétka Kristýna Freiová

Další osudy nesmrtelného hrabĕte de Saint-Germain,tentokrát spojené s narozením Johanna Wolfganga Gotha.

17.03.2021 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Chtĕla bych číst tuto knihu v roce 1929, v dobĕ kdy vyšla poprvè.Byla opravdu ve své dobĕ skandální hlavnĕ svým popisem milostných scén ? Myslím ,že ANO.

09.03.2021 5 z 5

Člověk v blázinci Člověk v blázinci Johanes Anker Larsen

Mám ji radĕji než Kámen mudrců

07.12.2020 5 z 5

Mystický léčitel: Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčba Mystický léčitel: Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčba Anthony William

Hodnĕ zajímavé čtení o skutečných příčinách nemocí.Vĕřím,že spousta lidí se uzdravila díky informacím z této knihy.Autor na začátku knihy popisuje schopnost kterou má od dĕtství,kterou se snažil potlačovat a nakonec přijal.

15.07.2020 5 z 5

Ankor, poslední princ z Atlantidy Ankor, poslední princ z Atlantidy Jorge Ángel Livraga

Dĕj se odehrává na ostrovĕ Poseidonis,kde poslední princ Ankor podstupuje zasvĕdcení,a je povĕřen úkolem přesunout knihovnu ze zemĕ Kuum do zemĕ Kem (dnešní Egypt) a násldnĕ se vrací ke svému lidu,aby ho neopustil při zániku ostrova jemuž nebylo možné zabránit.

08.07.2020 4 z 5

Okřídlený faraon Okřídlený faraon Joan Grant

Hodnĕ to přimomíná knihu Elizabeth Heich Zasvĕcení.

20.06.2020 5 z 5

Životopis jógina Životopis jógina Paramhansa Jógánanda

Pro lidi na duchovní cestĕ je to velmi inspirativnì kniha,řekla bych i přímo energeticky vyzařující.

28.01.2020 5 z 5

Poklad Montséguru Poklad Montséguru Sophy Burnham

Kràsnà kniha z krutè doby kdy křesťanskà cirkev pronàsledovala a vyvražďovala příslušníky hnutí katarů.Žena která uprchla z katarského hradu při obléhání,pomohla ukrýt katerský poklad z dálky sleduje upalování svých přátel, následnĕ zešílí a putuje krajem stále pronásledována.

09.12.2019 5 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Témĕř jako by to opravdu napsal sir Artur Conan Doyl,vyšlo i v edici NEJLEPŠI SVĔTOVÉ ČTENI, což bývá záruka dobrého čtení.

23.11.2019 5 z 5