Zuuuza Zuuuza komentáře u knih

Trispras Trispras Gejza Horváth

Nějak jsem tomu místy ani moc nerozuměla. V knize je spousta jisté zemité poetiky, ale můj šálek čaje to nebyl.

12.08.2020 2 z 5

Hlas a jiné povídky Hlas a jiné povídky Petr Vydra

Autor má obdivuhodnou fantazii, která čtenáře občas zavádí tak daleko, až se nestačí divit. Tu a tam se ovšem čtenář pro samé divení může lehýnce ztratit v ději. Kniha je čtivá, pro mě ideální na přerušované čtení.
Podle mě stojí za nakouknutí.

15.07.2020 4 z 5

Zábavná kniha plná absurdního humoru, který mě vysloveně bavil. Vtipně naráží na všechna partnerská klišé, přitom nemá vůbec ambici moralizovat. Lehká a hravá věc. Líbí se mi, jak se autoři navzájem pošťuchovali skrze své postavy. Místy jsem se smála nahlas. Rozhodně se zaměřím i na další knihy autorů. Tenhle styl humoru mi sedí.

30.11.2017 5 z 5

Lapuťák a kapitán Adorabl Lapuťák a kapitán Adorabl Dominik Landsman

Vtipný poutavý příběh doplněný naprosto famózními ilustracemi. Nádhera.

30.11.2017 5 z 5

V zemi mužů V zemi mužů Hisham Matar

Kniha je v podstatě děsivá. Okolnosti, za jakých musí někteří lidé žít, jsou čisté peklo. Nicméně je určitě potřeba si o takových věcech číst.

29.07.2020 5 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Zajímavý nápad, zpracovat pocity ženy, která se stará vlivem otřesných události o cizí dítě. Asi jsem trochu zklamaná z předvídatelného konce, ale četlo se mi to dobře.

14.06.2020 4 z 5

Zelenobílá vykrádačka Zelenobílá vykrádačka Jan Malinda

Tahle knížka je taková bonboniera. Tu a tam si vyberu jeden z příběhů a pochutnám si na autorově schopnosti vystihnout náladu a styl knih, kterými se inspiroval.
Nemám k fotbalu vztah, takže jej jako spojující prvek nedocením.

28.02.2020 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Čtivé, napínavé, uvěřitelné. Za mě rozhodně stojí za přečtení.

14.01.2020 5 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Asi je lepší si knihu psanou podle měsíců i trochu rozložit. Ne přímo do celého roku, ale najednou se mi nečetla úplně hladce. A její odložení v podstatě nevadí. Bavily mě hlavně pasáže s mikropříběhy, různá zamyšlení mě až tolik nevtáhla.

07.11.2019 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Škoda, že jsem vývoj uhodla příliš brzo. Ale i tak se mi kniha četla dobře. Byla napínavá a čtivá.

07.02.2019 4 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Kniha je plná opravdu zajímavých historek ze života nápaditého a svéhlavého muže.
Mám ovšem problém s redaktorskou práci. Jednak mě irituje přepis slova business jednou jako byznys, v názvu dokonce buzynes. Některé věty mi přišly strohé a volající po drobné úpravě, ale možná je to jen autorův styl, do kterého si nechtěl nechat zasahovat.
Mám velice ráda styl Ivana Krause, proto jsem bůhví proč očekávala něco podobného. Ale Jan Kraus je prostě originál. Na mě příliš jedovatý, což je jakási jeho značka.
Každopádně knihu doporučuju k přečtení.

25.01.2019 4 z 5

S kabelkou kolem světa a kompostu S kabelkou kolem světa a kompostu Magda Jogheeová

Příjemná kniha, v některých textech jsem se přímo viděla. Obsahuje trochu cestování, trochu zahradničení, nakonec nechybí ani povinná zvířátka :) Magda má dar popsat věci bez patosu, ale s láskou.

12.09.2017 5 z 5