ZuKo ZuKo komentáře u knih

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Lidi co by si měli tuhle knížku přečíst po ni nikdy nešáhnou.

25.02.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak tohle jsem nečekala. Ten pocit, ze zbývá posledních 50 stránek a chuť odložit knížku aby vydržela ještě pár minut nebo hodin.

09.04.2017 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Čekala jsem knížku u které se zasměji a to jsem dostala. Nejsem žádný velký čtenař knih toho to druhu ale moje ženská duše občas zatouží přesně po druhu humoru a příběhu v této knize.

21.07.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Četla jsem ji jenom proto, že přes 100 lidí jí četlo v rámci čtenařské výzvy “děj se odehrava v Ostravě”. Ta kniha byla utrpění a poslední stránky jsem rychle přeletla a zjistila, že slovo Ostrava se tam objevilo jen jednou. Kdybych to věděla, tak tu knížku nevemu ani do ruky.

03.08.2019 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tady můžu jen napsat, kdy bude další díl? Rozjezd byl pomalejší, pár tajemství odhaleno ale dát knihu na jeden zátah a to do 4 hodin ráno něco o té knize říká.

30.04.2021 5 z 5

Naučte mě zabít draka Naučte mě zabít draka Ilka Pacovská

Jak je možné. že mi tahle série tak dlouho unikala. Jsem daleko za slovem pro děti a mládež. Celá série byla skvěla. Byly tam úseky, které byly slabší ale celkově. Smekám před paní spisovatelkou. Nepamatuji, že bych někdy dala 5* všem knihám v jedné sérii.

09.09.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Já si takové knížky čas od času přečtu ale občas mi vadí jak všichni v tak mladém věku mají nějakou “temnou” minulost a pak jak jsou děsně uvědomělý. Pro mě slabší než první kniha ale četlo se to hezky. Říkám si, jestli existuje kniha, kde jsou všichni “normální”.

05.08.2020 3 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Ja Kinga moc nemusím ale nevěděla jsem co do výzvy. O to mě tahle kniha překvapila a jako audio knihu jsem ji nemohla odložit. Řekla bych, že se mi trefila do mé současné nálady.

04.02.2024 5 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Halt mě začal hodně iritovat s tím jak pořad věci schazoval a to i v předchozích dílech. Také mě zaráží, že těm mladým musí být něco hodně přes dvacet a Halt se k nim chova jak k dětem a oni se chovají jak děti. Teď by ty přiběhy měly mít trochu jinou strukturu než ty na začatku.

17.08.2020 3 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Tak tahle knížka bodla. Krásna oddechovka na začátku roku. Teď zpátky k realitě.

02.01.2020 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Zatím neslabší díl. Myslím si, že předchozí díl měl být prodloužen o několik x stránek a tento díl by nemusel být.

16.08.2020 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Pořád říkám, že knížky si vybirají dobu, kdy je budeme číst. Jak už se tady psalo, nejlepší z celé serie. Ten příběh jsem jim opravdu veřila.

06.08.2020 5 z 5

Dračí cejch Dračí cejch Ilka Pacovská

Tady lze jen říci, že ukázka rozmazleného "spratka" byla vystižena přesně.

08.09.2021 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Z hlediska vzdělávání ta kniha nemá chybu a doporučuji každému. Ne vždy mi sedl autorův smysl pro humor a také si myslím, že používání anglických slov není vhodné. Ne všichni vědí co je "Last but not least" atd. To jsou hlavní důvody za hvězdičku dole.

26.08.2021 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Tak to je jeden z dilů, který kdyby nebyl, tak by se nic nestalo. Předchozí díl nastavil laťku hodně vysoko.

22.04.2021 2 z 5

Skok nad hvězdami Skok nad hvězdami Natalja Ščerba

Autorka má pořad stejné téma ve všech seriích ale dokáže to podat tak, že jste stejně zvědavý jak se ten příběh bude odvíjet. A jako pokaždé nádherna obálka. Zdaleka nejsem cílová skupina ale ráda se vracím do “dětských” let.

24.05.2020 4 z 5

Tíha Tíha Liz Moore

Knížka ležela ma stole v knihovně, tak jsem po ni sáhla abych zjistila co to je za “Tíhu”.Četlo se to dobře a ta kniha mi přišla smutná. Pocit, že je člověk sám není dobrý ale když si tu samotu člověk vybere sám je hodně smutné.

04.01.2020 4 z 5

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

Říkala jsem si po 30 stránkách, že to asi nedám ale pak se to rozjelo. Občas ČV přihraje velice dobrou knížku.

03.01.2020 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Viděla jsem komentař na hlavní stránce databaze knih a řekla jsem si, že se mi knížka hodí do čtenářské výzvy. Co jsem ale netušila je to, že při čtení této knížky mi začnou téct slzy a musela jsem jí odložit v metru na později. Určitě se k některým stránkám budu vracet. Ja pořád říkám, že knižka si nás najde v ten pravý čas a také, že našla.

23.01.2018 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Serie Temná Věž mi zustane hodně dlouho v mých myšlenkách. Je to ka.

16.07.2017 5 z 5