Zuknihomol Zuknihomol komentáře u knih

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Je napínavá, dech beroucí, laskavá, krutá i tajemná. A hlavně je naprosto senzačně napsaná, myslím, že se do ni zamiluje každý milovník historických románů či Ruty Sepetys. Upřímně mě nejvíce zaujal námět, jelikož jsem ještě nečetla žádnou knihu o diktátorském režimu ve Španělsku za doby generalissima Franca. Myslím si, že režim a poválečné období ve Španělsku je zahaleno pod roušky tmy a i díky Ruty Sepetys vychází pravda najevo. Pravda, kterou by miliony čtenářů bez této knihy neznalo, protože by je nenapadlo se pídit. Tímto vzdávám hold a díky autorce za její spisovatelský talent.

09.11.2021 5 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Liz Moore

Kniha se mi líbila. Svým námětem je originální a dokáže upoutat pozornost. Milé Adě jsem její osud nezáviděla. Kniha je někdy poněkud zdlouhavá a vlečící se, zvlášť na začátku příběhu, ovšem postupně se rozvíjí a svými zvraty a silným příběhem dokáže čtenáře zaujmout. Ještě jsem nečetla knihu, kdy by podstatnou část děje vyprávěl robot, takže plusové body :)

09.11.2021 4 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Krásná kniha plná zvratů, spletitých vztahů, duševních bolístek a lidské nedokonalosti. Kniha, která je zvláštní, ale dokáže čtenáře upoutat. Vcítila jsem se do postav, bohužel kromě Rhyse, podařilo se mi to dokonce i do Lorelei. Líbilo se mi, jak se postavy vyvíjely a měnily a upřímně jsem byla šťastná za to, jak kniha nakonec dopadla. Pokud se vám líbí knihy o rodinných tajemství, myslím, že tuhle si zamilujete. Doporučuji :)

05.09.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Krásný příběh. Ze začátku nebyl příběh tak poutavý, ale postupně gradoval a čtenář se do hlavních postav dokázal velmi dobře vcítit a oblíbil si je. Jde o originální námět v souvislosti s takzvanou Koňskou knihovnou v Kentucky, ale také příběh o přátelství, zakázané lásce ale i nenávisti a také o tom, jak uboze a zle se dokáží lidé k sobě navzájem chovat. Konec je velmi předvídatelný ale zase musím říci, že pohladí na duši.

01.09.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velmi zajímavé čtení ale je nutno dodat, že velmi pochmurné a nedávající naději na lepší zítřky. Každopádně bravurně zpracované, napsané a čtivé. Marie Hajná mi byla moc sympatická a litovala jsem jejího osudu každičkou stránku a Magdaléna na mě působila rozpolceně. Chvíli jsem ji nechápala a neměla ráda, jindy jsem ji litovala a soucítila s ní. V neposlední řadě bych ocenila téma knihy, myslím, že tato kniha minimálně v českém měřítku nemá obdoby a téma je velmi originální a musím naštěstí říct, že i sci-fi.

24.05.2021 4 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Mně se na této knize líbí, že je z ní cítit naděje. I v bezvýchodné situaci si Ruby často zachovává chladnou hlavu a myslí na svého jediného Thomase, který během, po i před svými nálety věnuje zase veškeré vzpomínky jí. Dojemný příběh, který oceňuji :)

07.05.2021 4 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Byla jsem knihou unešená. Bála jsem se, že neustálé prolínání přítomnosti a minulosti mě bude rušit a zkazí kouzlo příběhu Hannah, ale nebylo to mu tak. Jistěže mě nejvíce zajímal právě příběh nezdolné prababičky Melanii, ale i tak jsem se ráda nořila do přítomnosti a chmur Melanii čekající na svého Roberta. Kniha byla plná překážek, lásky, bolesti, zážitků, snů i nadějí, ale hlavně byla o nezdolnosti a touze žít. Doporučuji!

02.05.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knížka se zajímavým námětem, která zaujme všechny knihomolky, ovšem má to za mě velké ALE. Děj se vleče. Kniha nemá spád, jaký by mohla mít, kdyby nebyla zbytečně natahovaná a nepopisovala rozvlečně každičký den Animant v Londýně. Kdyby kniha měla místo 580 stran, stran 300 zdaleka více bych se na ni těšila a ocenila ji. Navíc byla kniha opravdu až příliš předvídatelná a vztah Thomase Reeda a Animant se rozvíjel nekonečně pomalu....

16.04.2021 3 z 5

Kniha ztracených přátel Kniha ztracených přátel Lisa Wingate

Příběh velmi zajímavý, ale těžkopádný start, nemohla jsem se začíst. Ovšem zhruba po sto stránkách dostává kniha spád a příběh je velmi zajímavý a poučný a mohu jej jen doporučit :)

24.03.2021 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Zajímavé téma, ale zpracování tedy retrospektivní vyprávění po kouskách mě vůbec nesedělo. Kniha ztrácela spád a napětí, což je u Jodi určitě velká škoda.. Jinak téma svobodné volby, potratů a práva nenarozených dětí zpracováno jako vždy s přehledem! :)

16.03.2021 3 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Výjimečná kniha! Originální pohled na válečné téma z netradičních úhlů pohledu hlavních protagonistů. Pokud hledáte knížku, kterou nepustíte z ruky, tak honba za obávanou die Jägerin bude pro vás určitě trefou do černého :)

04.03.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Číst knížky z pera Julie Caplin je jako jíst vynikající sachr s meruňkovou marmeládou a pravou šlehačkou. Slast pro duši. Její příběhy stejně jako tenhle vás povzbudí, naladí na romantickou notu, oddechnete si u nich a navíc dostanete chuť na cestování a PEČENÍ :)

27.02.2021 5 z 5

Darebák David Darebák David Francesca Simon

Darebák David je pro mě nostalgickou záležitostí. Je to knížka mého dětství, na kterou s radostí vzpomínám. Je to zábava a čte se jedním dechem! :)

24.01.2021 5 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Krásná romantická knížka ideální na předvánoční čas :)

23.01.2021 4 z 5

Chlapec ze sněhu Chlapec ze sněhu Chloe Mayer

Pro mě velmi těžká a melancholická kniha, po jejíž dočtení jsem měla akorát špatný pocit a cítila jsem beznaděj. Napsaná byla dobře, četla se také dobře, ale příběh i samotná postava Daniela mi nesedla.

19.01.2021 2 z 5

Psí hrdinové Psí hrdinové Laura Greaves

Pro všechny, kteří věří, že psi jsou výjimeční tvorové, kteří dokáží zachránit životy a obětovat své pohodlí a mnohdy i život pro své páničky.

08.01.2021 5 z 5

Zůstat s Lucy Zůstat s Lucy Tammy Greenwood

Jeden z nejkrásnějších příběhů, které jsem v poslední době přečetla. Kniha měla napětí, spád, romanci a zajímavou zápletku. Doporučuji!

08.01.2021 5 z 5