Zrzavá_Tereza Zrzavá_Tereza komentáře u knih

Cop Cop Lætitia Colombani

Včera jsem přečetla Cop a jsem nadšená. Já budu vždycky thrillerová a detektivková holka, ale Odeon to (se mnou) prostě umí. Tři ženy, tři národnosti, tři příběhy, tři osudy, tři touhy. Skvělá kniha a bylo mi až líto, že tak brzy skončila.

08.05.2018 5 z 5

Vzdala jsem to na 135. stránce. Já Harryho miluju, ale tohle se prostě nedalo, mrzí mě to.

22.03.2017

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Neuvěřitelná knížka.. řekla bych jediná svého druhu. Příběh vypráví pětiletý klouček. Že vás nebude bavit to číst? Jenže to nevíte, jak moc silné čtení vás čeká, když se se na lidskou tragédii budete dívat dětskýma a ne dospělýma očima.

21.03.2016 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Ano - možná už na začátku známe vrahy, takže nás nečeká napětí, na jaké jsme zvyklí. Ale i přesto jsem tuhle knížku zhltla a téma mě zaujalo - nic podobného jsem ještě nečetla. A rozhodně si půjdu pro další díl, páč Carl s Asadem - to jsou prostě moji oblíbení borci :)

21.02.2016 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Ne, ne, ne, ne a ještě jednou ne!
Nejsem ten typ člověka, co knížky, které se mu nelíbily, odsuzuje a znechucuje ostatním. Ale tahle prostě néé.
Žádný moment napětí, žádné překvapení.. a když už nějaké jakože překvapení nastalo, řekla jsem si "Hm." místo abych byla šokována a překvapena. Prostě nuda, no. Možná je to tím, že ta knížka nudná je. Anebo je to tím, že já mám hold větší nároky na knížky, zřejmě.

16.06.2015 1 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Velmi pěkný příběh a hlavně poučný.
Říká se, že láska nezná hranic. Tahle knížka je toho důkazem. Nebo to možná nebyla ani tak láska, jako spíš pobláznění a touha po něčem novém v podobě exotického muže.
Pro mě to byl zajímavý pohled do jiné kultury. Mimochodem - když jsem viděla v knížce, jak vypadal ten muž, kvůli kterému hlavní hrdinka všechno zahodila, celkem jsem se zhrozila :) Za to ve filmovém zpracování se na něj dá dívat :)

23.04.2015 5 z 5

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

Chápu, že autorčin styl nesedne každému. Ale mně sedl neskutečně moc.
I když jsem to nejdřív chtěla po pár stránkách vzdát, když jsem zjistila, že autorka nepoužívá interpunkci, vydržela jsem. A dostala jsem za to nejsyrovější zážitek. Nemohla jsem se odtrhnout a na poslední stránce jsem si jen řekl: To už je konec? Chci další díl!

01.02.2024 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Jiří prostě umí psát a ani jedna jeho kniha mě nezklamala.
Je to čtivé, je to chytré, žádné zbytečné odbočky a vše prostě dává smysl.
V tomhle díle se o Tomášovi dozvíme zase o kousek víc a tím víc si ho i oblíbíte.
Už teď se těším na další díly!

09.11.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Na Šepot z lesa jsem se moc těšila. Těšila jsem se na to, jak se budu bát, jak mě bude mrazí v zádech... To se bohužel nekonalo.
I tak jsem si ale moc užila charaktery hlavních postav a prostředí, ve kterém se příběh odehrává.
Jen bych přivítala trochu víc toho mysteriózna.

26.09.2022 4 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Temná hra je čtivá, dynamická, bez zbytečných omáček kolem, s neobvyklou zápletkou a velmi sympatickým duem vyšetřovatelů. Těším se na další díly!

28.07.2022 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Vyšetřovatelka, která stráví 3 roky uvězněná šílencem a podaří se jí utéct, se vrací do běžného i pracovního života. Ač se její vyrovnání s tím vším prolíná i s vyšetřováním zmizelých a zavražděných dívek, řekla bych, že tohle celé stojí hlavně na tom, jestli se vůbec s něčím takovým vyrovnat dá. Skvělý je, že tu nenajdete žádnou zbytečnou omáčku kolem. Prostě jasně, stručně, šup šup. Necelých 300 stran tak proletíte celkem rychle. Druhý díl má ještě lepší hodnocení a i když teď mě tolik neláká, časem si ho pořídím, abych zjistila, jestli se Jude zase naplno vrhne do policejní práce.

19.04.2020 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Takhle knížka je jedno velký skvělý. Vladimír Beneš je neurochirurg, sympaťák a hlavně neuvěřitelně zajímavý člověk. Dozvíte se tu spoustu věcí o fungování mozku, o tom jak na něj působí rány při boxu nebo hlavičkování při fotbale. Taky co je to vlastně nádor a jak probíhá jeho vyjmutí. Nebo jaké je to mít ve svých rukou něčí život, proč je potřeba mít na sále logopeda a jak vypadá pracovní den člověka, který se těší na každou těžší operaci. Taky o lékařských seriálech, chování pacientů a strachu. A nebojte se - není to formou učebnice, ale rozhovoru. A pan Beneš to umí krásně povyprávět, vůbec vám nebude vadit, že to není beletrie a zhltnete to tak nadšeně jako já. Za mě velké doporučení!

19.04.2020 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Byla to zase jízda. Zase si nemůžete být ničím jistí, všichni jsou divní (taky blázni), všichni jsou podezřelí, nikomu nemůžete věřit, natož si někoho oblíbit, a do poslední stránky nevíte, na čem jste. To je prostě Fitzek. A za to já ho miluju.

20.12.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tohle bylo hodně dobrý! Chvílemi ujetý a nechutný, ale napínavý a skvěle napsaný. A že mě teda moc nebaví v knížkách vracení se do minulosti, tady jsem ho teda ve formě deníku doslova hltala. A snad se mi ještě v životě nestalo (nebo si o nepamatuju), abych mela z poslední stránky epilogu husinu až na zadku a řekla si: No do háje, tohle se fakt povedlo!

06.10.2019 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Jízda od začátku do konce!

27.02.2019 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Ale tak tohle pro mě bylo příjemné překvapení! Skvělé prostředí, sympatičtí vyšetřovatelé, vytrvalý vrah, trošku toho násilí a nechuťáren - vlastně všechno co je třeba pro dobrou detektivku a já se rozhodně vrhnu do dalších dílů!

21.06.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Tohle bylo tak strašně dobré!
Prosím, přečtěte si to. Ať se vám taky Petra vryje pod kůži.
Ať teď začnu číst jakoukoliv knížku, bojím se, že mi nebude líbit. Tak vysoko Petra nasadila laťku.

03.06.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jednoduché, svižné čtení s krátkými kapitolami ideálními na cestu do práce a k obědu.
Asi sáhnu i po dalších dílech :) Velkým plusem je pro mě prostředí Anglie, to já ráda!

04.03.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tuhle knížku jsem měla na seznamu ke koupi už hodně dlouho a konečně jsem se k ní dostala, páč to vypadá, že ji četli už snad všichni. A něco vám povím - je to síla. Já jsem zvyklá na všechno, na vrahouny, psychopaty, kruťárny jak v literatuře, tak se filmu. Ale dneska v noci se mi zdál sen, že mě drží nějaká sekta, nesmím mít u sebe telefon a nesmím se vidět s nikým s rodiny ani s přítelem. Dlouho jsem nebyla ráda tak jako dneska, když jsem mohla vstát z postele a jít do práce. Tahle knížka teda moje podvědomí dost ovlivnila, až mě to děsí. To se mi dlouho nestalo.

03.03.2018 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Bylo to krásné. Bylo to zamilované. Bylo to smutné. Bylo to bolestivé.
Jak moc jsem Finche chápala, jak moc jsem mu rozuměla. Jak moc bych si přála, aby si tuhle knížku přečetli ti, kteří se na ostatní, kteří se odlišují, dívají skrz prsty. Jak moc bych si přála, aby si tuhle knížku přečetli všichni rodiče a milovali pak své děti bez ohledu na to, jací jsou. Jak moc bych si přála, aby se lidé navzájem milovali bez ohledu na to, jací jsou.
Tak o tom je tahle kniha.

06.07.2016 5 z 5