Zoy Zoy komentáře u knih

Beze stopy Beze stopy Lisa Gray

Pěkná a dobře napsaná kniha. Nebyla z těch, od kterých se nedá odrhnout, ale měla svůj děj. Oddychové krimi na víkend

26.03.2022 3 z 5

Má sestra a další lháři Má sestra a další lháři Ruth Dugdall

Bohužel jsem knihu odložila cca po 100 stránkách a i ty jsem protrpela. Pro mne nezaživně a nudné.

21.03.2022 2 z 5

Anatomie skandálu Anatomie skandálu Sarah Vaughan

Kniha se četla dobře. Téma zajímavé a jak je to v politice zvykem, občas groteskní. Samozřejmě, příběh je smyšlený, ale, když člověk zavzpomíná na příběhy, které se staly, jak v Česku, tak za oceánem, je to krásně napsaná pohádka pro dospělé. Do politiky by se ani nedostali a Tom ještě na post premiéra už vůbec ne. A stačila by k tomu jen nešťastná nehoda kamaráda. Ráda jsem si ji přečetla a určitě ji doporučuji

20.03.2022 3 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

I když kniha nebyla můj styl, přečetla jsem ji poměrně rychle. Byla napsaná pro mne tkz. lehkou češtinou, žádná složitá formulace vět a slov a jen pár postav, jejichž jména zná každý ihned. Přečetla a vlastně dočetla jsem to hlavně proto, abych nakonec zjistila, že závěr je jako z pohádky bratrů Grimmů.
První část se mi celkem líbila, místy mi to připomínalo mého oblíbeného spisovatele J. Karika. A pořád jsem čekala na děs a hrůzu, jak je to popsáno v některých komentářích a nic. Mne to spíše zaujalo ohledně psychiky člověka, jak se lidé chovají na hranici děsu, když vidí svého kamaráda viset a neví, kdo bude další. Jak se chovají jako přátele, kteří spolu studovali a další roky je rozdělily rozdílná zaměstnání a způsob života. Každý si samozřejmě uvědomí, o čem ten život je a jak si malicherně myslel v Londýně, že nejdůležitější jsou peníze a práce a zase peníze. S penězi by v lese dělal asi co. Mohl by je použít místo toaletního papíru a to by vlastně taky nemohl, protože se všude vozí většinou karty. Byli nepřipraveni a koupit si nové boty? Věděli do jakých míst na týden jedou. A druhá polovina, to už bylo o ničem. Děcka, co mají problémy se zákonem, berou drogy a nemají úctu k ničemu a nikomu. Výsledek? Zřejmě dostali to, co si zasloužili ( v knize)

09.03.2022 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kniha, na kterou jsem se velmi těšila, už jen z důvodů velkých přestávek autora. Alespoň pro mne.
Opět autor nezklamal, četlo se to samo. Linna je prostě jednička s velkým mozkem a doufám, že budou i další knihy s tímto detektivem. Je neskutečné, jakým stylem se poskládaly střípky děje a utvořil se příběh, který je mrazivý. Doporučuji všem

22.03.2021 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Kniha, kterou miluji už asi 20 let a ke které se vždy budu ráda vracet. Všem doporučuji

03.10.2020 5 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Na knihu jsem se velice těšila. Velké zklamání. Odložila jsem ji. Nebudu ztrácet čas knihou, která si to nezaslouží

21.09.2020 odpad!

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Kniha byla pro mne velkým zklamáním. Po velmi dlouhé době jsem nedočetla knihu.

14.07.2020 1 z 5

Ztracené dcery Ztracené dcery Joy Ellis

Kniha byla skvělá, líbí se mi přístup hlavních vyšetřovatelů a jejich týmů. Četla se sama, byla plná tajemství a překvapení

04.07.2020 5 z 5

Syn vražedkyně Syn vražedkyně Joy Ellis

04.07.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Čekaní na pokračování Opičího vraha bylo dlouhé. Moc jsem se těšila. Na rozdíl od předchozích knih jsem si asi v polovině musela udělat pauzu a několik dnů jsem sama přesvědčovala, abych pokračovala. Za mne jeho nejhorší kniha, která by nebyla až tak špatná, kdyby jeho předchozí byly na stejné úrovni. Ale nebyly. Přečetla jsem je jedním dechem. Namlsala jsem se. Šesté dítě bylo tak hodně překombinované, že bych se nedivila, kdyby se tam připletli ještě další dva vrazi. Všeho moc škodí. Ale i tak se již teď těším na jeho novou knihu, či sérii

16.06.2020 4 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Kniha se mi velice líbila, budu se k ní vracet.

07.05.2019

Polednice Polednice Jiří Březina

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji během odpoledne. Je to druhá kniha od autora a určitě budu čekat na další knihy. Velmi slušné a hlavně české krimi

17.07.2018 5 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Druhá kniha od autorky a opět jsem velmi spokojená. Styl psaní je skvělý, krimi bez hluchých míst, také se mi velmi líbí v knize ostravské nářečí, které se nedá v knize nevnímat. Doufám, že nebudeme muset dlouho čekat na další knihu

16.07.2018 5 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Kniha byla super, velmi dobře se četla. Napínavá až do konce

15.07.2018 5 z 5

Toto všechno ti dám Toto všechno ti dám Dolores Redondo

Kniha se četla velmi dobře. Sice bych některé stránky vypustila, popisy byly zbytečně zdlouhavé, ale stálo to za to. Opět ukázáno, jaká je církev, zneužívání dětí a hlavně mocí, protože tu má bohužel po celém světě. Doporučuji přečíst

08.07.2018 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Kniha se četla velmi dobře a líbil se mi styl, jakým byla napsaná. Zajímavý příběh. Těším se na další autorovu knihu

04.07.2018 4 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Byla jsem ráda, že se mi do rukou dostala opět kvalitní česká detektivka. Postavy super, všechno do sebe zapadalo, kniha se četla velmi dobře. Ale zklamal mě naprosto konec. Autor má přece na víc, než náhle a ještě tak nepovedeně zakončit knihu

02.07.2018 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Kniha byla úžasná, přečetla jsem ji jedním dechem. 3 osudy žen, 3 sondy do životů jiných lidí. Věřím, že kniha může pomoci jiným ženám, které řeší ve svém životě obdobné problémy, či úplně jiné. Doporučuji přečíst

01.07.2018 5 z 5

Narcisový dům Narcisový dům Roman Ráž

Kdysi jsem jako puberťák viděla seriál, který se mi líbil. Kniha byla pro mne lehkým čtením na víkend. Nečetla se špatně, ale naprosto mne iritovalo chování a hlavně starání otce i matky. Dnes se žije jinak, asi to bylo normální v tehdejší době, rodiče stavěli pro své potomky domy atd. Samozřejmě i opačné chování bylo velmi zle, nedovedu si představit takové chování u své dcery.

30.05.2018