zouharov zouharov komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nejmíň zajímavá knížka od Hartla, co jsem četla. Po knížce jsem sáhla, protože jsem čekala oddychové čtení pro pobavení, oddych ano, ale pobavení ne, nezasmála jsem se ani jednou. Žádná z postav mě nezaujala, s žádnou jsem se nesžila. Možná tam bylo až moc postav a moc vedlejších linek.

17.04.2021 1 z 5

Roman se odehrává ve smutných letech nástupu komunismu. Ukazuje, co přinesl komunismus, počáteční optimismus v lepší zítřky, brzy vystřídala podezřívavost a odtažitost.

27.10.2023 5 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Nečte se to lehce. Párkrát jsem musela odložit, protože mi bylo z popisovaných věcí až zle. Přesto by si mělo přečíst co nejvíc lidí.

06.04.2023 4 z 5

Prvně jsem přečetla Svědectví o životě v KLDR, takže už pro mě nebylo tolik informací překvapujících, ale přesto knihu doporučuji přečíst a zamyslet se.

10.03.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Čtivý příběh zasazen do nelehkých poválečných let, které byly pro některé ještě těžší než pro ostatní. Hlavní hrdinka je sympatická, neskutečně odolná a vytrvalá. Chvílemi jsem si říkala, jestli to není až moc, že tohle všechno by přece nemohla zvládnout.

13.05.2021 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Knížka se mi četla dobře, ale zápletka trošku předvídatelná.

28.01.2021 4 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Peter May patří mezi mé oblíbené autory, celou sérii Ento jsem hltala, ale v této knížce mi postava Enza přijde trochu navíc.
Příběh z války zajímavý, ale přeskakování během několika časových linek bylo až moc. Válka, pár dní před vraždou, součást.

07.05.2023 3 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Čte se dobře, zaujme. Nevím, co si o Zemanovi myslet, jsem z něj ještě víc zmatená. Bylo by zajímavé přečíst si i konci jeho mandátu a o loňské hospitalizaci.

27.10.2022 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Neoblíbila jsem si Mirka, Emilku ani Janu, přesto mě jejich osudy zaujaly. Mohli se víc postavit osudu, mohli spolu víc mluvit a tím něco změnit. A právě tím, že nebyli dokonalí, jsou nám vlastně víc podobní. Jak bychom se v jejich situaci zachovali asi my?

19.06.2022 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

První půlka možná příliš dlouhá, druhá polovina má větší spád. Zápletka zajímavá. Je občas fajn přečíst si detektivku, kde neběhají serioví šílenci.
Autorku mám ráda, další díly série mě zaujali víc.

06.02.2022 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Čtivě napsaná detektivka ze zajímavého prostředí.

28.01.2022 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

První část Stanice odložených lásek za mě 100%, děj krásně plynul, i když se tam neodehrávalo nic převratného. Hezká ukázka života v 70. letech 20. století.
Druhá část Dokud se budeš smát velmi čtivá, silnější příběh, ale mě se víc líbila první část.
Plusové body má knížka za šťastný konec. Bohužel mi nesedlo propojení první a druhé části.
Autorka je výborná v popisu příběhu silných žen, které se nevzdávají.

17.12.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Kniha je krásná. Název i obálka zaujme. Pro mě byly zbytečné dvě dějové linky. Ta součastná působila trochu navíc. Trvalo mi než jsem se začetla, ale posledních 150 stran jsem přečetla za noc jedním dechem.
Letos jsem četla několik knih, které se odehrávaly za 2. světové války a přesto mě pokaždé šokuje, čeho byli lidé schopní, a na druhou stranu kde jiní v sobě brali tu neskutečnou odvahu a odhodlání.

06.12.2021 4 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Plný počet hvězdiček dávám za celou sérii. Nejlepší díl to nebyl, ale napsán čtivě, měl spád, pro pozorného čtenáře nebylo rozuzlení překvapení.

02.06.2021 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Nejlepší na knížce byly vzpomínky hlavní postavy. Autora mám ráda, ale tohle byla jedna z jeho slabších knih. Závěr mě nepřekvapil.

28.01.2021 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Pro mě nejlepší knížka ze série Ostrov Lewis. Postava Tormoda mi byla sympatická, fandila jsem mu.

28.01.2021 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Námět dobrý, ale detektivové většiny knihy přešlapovali na místě. Víc než pátrání byl v knize popisován příběh kriminalisté Laury. Škoda.

13.04.2024 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jako dítěti mi trochu naháněla strach. Teď poprvé jsem jí přečetla celou a není to knížka, kterou bych vybrala pro děti.

17.02.2023

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Příjemné oddechové čtení. Romance s detektivní zápletkou. Lehce překombinované, ale čtivé.

15.07.2021 3 z 5

Nenáročné čtení, u první půlky jsem se i nahlas zasmála, druhá půlka slabší. Ale jako oddychovka fajn.

17.04.2021 3 z 5