zofie3000 zofie3000 komentáře u knih

Příběhy Sherlocka Holmese Příběhy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Na knížku jsem se těšila, už jen kvůli seriálu a hledání paralel, to mi vydrželo asi je první tři povídky. Vlastně je to hrozně líně napsaný. Sherlock udělá naprosto šílenou dedukci její postup ale v některých případech není objasněn protože nás tím přece nebude zatěžovat. Asi zůstanu jen u svého nekriticky zbožňovaného seriálu :D

28.05.2018 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Trochu mě překvapilo, když jsem zjistila věk autorky, čekala jsem někoho mnohem mladšího v tom případě by byla kniha výborná, takhle mi přijde průměrná. Postavy mi přišli poněkud nepropracované a děj taky nic moc, ale musím uznat že je to čtivé a zajímavě zasazené

05.11.2017 3 z 5

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

Vždycky jsem si chtěla nějakej krvavej román přečíst mám dojem, že po téhle knížce už žádný jiný číst nemusím. Moc jsem si to užila

11.10.2017 4 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

málokdy se stane, že by mě knížka rozbrečela nebo dojala téhle se to povedlo. Ty tolik kritizované popisy nejsou zbytečné, sice je kvůli nim pomalejší rozjezd, ale člověku poskytnou komplexní pohled na příběh.

07.09.2017 5 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Tohle byla první knížka ze série na kterou jsem narazila. Úplně mi to nesedlo. Děj byl poměrně nudný, šlo to od ničeho k ničemu, hlavní postavy mě taky úplně nezaujaly. Jediný pozitivum že to celkem odsejpalo

05.03.2022 2 z 5

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

Tak na to že to bylo o letadýlkách a lodičkách, tak mě to bavilo. Charaktery jsou dobře vykreslené a bitvy popsané, takže i amatér jako já si to uměl představit. Rozhodně objev

26.07.2020 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Za mě solidní tři hvězdy. V půlce to podle mě trochu ztrácelo dech a ty milostné propletence mě moc nebrali, ale plně mi to vynahradilo bourání čtvrté stěny a některé úpravy historických faktů. Kdybych byla mladší, tak jsem z knížky úplně nadšená
"Tvoje matka byla křeček a otec páchnul po bezinkách"

11.09.2018 3 z 5

Metropolis Metropolis Thea von Harbou

Trochu jsem se v tom ztrácela ale našla jsem tam pár pasáží, které mi vzaly dech

08.02.2017 3 z 5

Osobně mám ráda rodinný ságy a období začátku 20. století tu není moc zpracovávaný, ale pro mě jsou v příbězích důležitý postavy, když to je dobrý snesu i jednoduchý děj, ale tady to byla sbírka stereotypů. Vlastenecký
učitel, chudá rodina s otcem alkoholikem a pytlákem. A proto jak ty postavy byly schématické bylo pro mě težké s nimi soucítit v krizových situacích. Ale dobře podle mě bylo zobrazený období Protektorátu a odsunu.

29.04.2024 3 z 5

Český bůh: Hovory o historii, víře a ateismu Český bůh: Hovory o historii, víře a ateismu Stanislav Balík

Objektivně to není špatná kniha, ale moje osobní očekávání mě zradila, doufala jsem že to bude víc o současnosti a současné společnosti. 2/3 knihy jsou ale věnované průřezu historie a i když o ní pánové mluví zajimavě a tak že se odkazují na mýty které společnost zná, tak mi to nepřišlo relevantní. V poslední třetině jsou teda rozhovory o současné víře tak je to vedeno tak náhodně že mi to žádný ucelený obraz nevytváří.

28.12.2023 3 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Do 2/3 mi to přišlo hodně dobrý, ať už kvůli postupnému odhalování záhady nebo náhledu do amišské kultury, která pro našince může vypadat poněkud exoticky. Ale rozuzlení a záver mě zklamal. Kdyby se to drželo víc přo zemi a v komunitě tak by to bylo úplně dostačující. Je to škoda

24.11.2023 3 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Zajímavé a svižné čtení. Pro mě postava Richarda byla trochu předvídatelná a už jsem to tušila od 1/3 knížky, ale naštěstí se zápletka netočí kolem toho, takže pokud už taky takhle brzo budete tušit, tak je ještě spoustu "zábavy" před vámi. Oceňuje postavy, které nebyly jen stafáž a byly prokreslené.

21.09.2023 4 z 5

Továrna na maso Továrna na maso Miloš Urban

Miloš Urban mým oblíbeným spisovatelem nebude. Téma knihy je zajímavé a trochu mi to připomínalo Spalovače mrtvol. Ale na mě se to moc táhlo a postavy mě nějak neuchvátili

07.09.2023 3 z 5

Továrna na Absolutno / Krakatit Továrna na Absolutno / Krakatit Karel Čapek

z Továrny na absolutno jsem naprosto nadšená, přijde mi to neuvěřitelně aktuální, ať už co se týče lidských povah nebo společenského vnímání, protože i dnes je mnoho nevěřících a upínají se k technologii jako k Bohu

05.06.2023 4 z 5

Večery v Umbrii Večery v Umbrii Marlena de Blasi

První kniha od této autorky, kterou jsem četla. Postavy nebyly bůbec propracované a vyprávění jejich historie dle mého nazoru nebylo vůbec relevantní pro to co se dělo. Líbily se mi ale popisy jídla a krajiny

14.02.2023 2 z 5

Utopie pravidel Utopie pravidel David Graeber

Autor tu předváděl mentální gymnastiku, a zároveň zastával stanovisko, které zároveň vyvracel. Je tu pár stanovisek nad kterými by se dalo hlouběji zamýšlet, ale asi to není nic čemu by se vyplatilo věnovat čas

11.07.2022 2 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

(SPOILER) Říkám si, jestli velká část knihy byla tak nudná protože odrážela Florentinovo mentální rozpoložení a čekání. Ke konci už mi to přišlo lepší. A na konci jsem byla skoro dojatá.

01.02.2022 3 z 5

Pletichy krásného vévody Pletichy krásného vévody Laura Lee Guhrke

Příjemné, pohodové čtení. Je to o to zábavnější, když si nejste jisti jestli je to myšleno vážně nebo i s mírnou nadsázkou

17.01.2022 4 z 5

Přítel z domova Přítel z domova Veronika Doskočilová

Omlouvám se, ale byl to hrozný kýč. Navíc nekonzistentní, asi nejsem fanoušek mísení žánrů (román v dopisech, případně deníkových záznamů). Nějaké věci byly načaté ale nikam dál nepokračovaly

16.12.2020 2 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Líbilo se mi, že se na druhou světovou válku, taky jednou pohlíží ze strany Německa a ne nutně jako zfanatizovaného davu. Ale táhlo se to jako žvejkačka na botě, autor evidentně neslyšel o odstavcích a v textu se vyskytuje mnoho zkratek, což čtivosti taky moc nepřidává. Za mě asi nejlepší část o Stalingradu a poslední třetina knížky.

16.09.2020 3 z 5