ZoeChaya ZoeChaya komentáře u knih

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Příběh mě spíš bolel. Přitom černý humor mám ráda, jenže tohle... prostě smutek, smutek a bolest.

13.03.2019 2 z 5

Ztracený duch Ztracený duch Dori Hillestad Butler

Kniha má pěkná velká písmena, dětem, začínajícím čtenářům, určitě vyhovují.
Příběh je jednoduchý, jak má u takové knihy být.
Ale vadí mi gramatické chyby, špatné skloňování, chyby ve svoji/svojí, mylně uvedená y/i.
To by se v dětských knihách stávat nemělo.

28.04.2024 3 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Velmi naivní a předvídatelný příběh.

03.04.2024 2 z 5

Dokola Dokola Mariona Cabassa

Nápad je to jistě dobrý. Co mi na knize vadí - kostrbaté překlady. Pokud nebylo zamýšleno pěkné rytmické básnění, bylo by lépe se veršování vyhnout. Citace slavných osobností, zobrazení koloběhu, možnost debatovat nad konkrétním příběhem je moc fajn.

25.01.2024 3 z 5

Dnes dítě Dnes dítě Radim Kopáč

Jéj, to bylo pěkné. Ani nedokážu popsat, jak mě to pohladilo po duši.

19.07.2023 4 z 5

Anička Skřítek a Slaměný Hubert Anička Skřítek a Slaměný Hubert Vítězslav Nezval

Knihu jsem četla už kdysi jako malé dítě, zamilovala jsem si ji okamžitě a četla ji několikrát. Bezbřehá fantazie mě pohlcovala, žila jsem s Aničkou i Hubertem a pokaždé mi bylo líto, když jsem dočetla na konec. Teď mě těší znova i jinak. Užívala jsem si každou větu, děj mě hned vtáhl, stylistika je skvělá.

23.01.2023 5 z 5

Poutnice – Tři cesty do Santiaga Poutnice – Tři cesty do Santiaga Alena Ježková

Tak nějak jsem čekala víc, něco hlubšího. Plusem je viditelný vývoj autorky při cestování, nezapírání špatné nálady a odmítání pomoci.

29.12.2021 3 z 5

Mutace Mutace Robin Cook

Opet stejna struktura pribehu jako u jinych Cookovych romanu, pribeh snadno predvidatelny. Zadne prekvapeni ani strasliva zjisteni se nekonala.

11.10.2021 3 z 5

Staročeský perník Staročeský perník Čeněk Zíbrt

Drobná knížečka o historii pečení perníků v Českých zemích. Obsahuje i recepty.

18.04.2021 4 z 5

Eichmann: Architekt holocaustu Eichmann: Architekt holocaustu Roman Cílek

Zklamala mě kostrbatá stylistika, neustálé přeskakování do různých časových období, chybějící slova, věty, které občas nedávaly smysl. O téma holoaustu a celkově o 2. sv. válku se zajímám, proto jsem četla s velkým sebezapřením.

06.04.2021 2 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Jsem moc ráda za tyhle rychlé a jasné detektivky. Ano, zápletka je průhledná, ale styl psaní autorky mi vyhovuje, je to čtení na tři hodinky a rychlý odpočinek. Dokonale mi vyhovuje i církevní prostředí, žádné brutální popisy tam nejsou.

04.03.2021 4 z 5

Valhalla Atlantida Valhalla Atlantida Colin Falconer (p)

Příjemná oddechovka.

06.12.2020 4 z 5

Zrnka soli Zrnka soli Šárka Bubíková

Příběh o tom, že víra nedělá ze života pohádkovou cestu, ale umožňuje chovat se lidsky, najít naději tam, kde jí už mnoho vidět není a dává šance bez rodílu. Mám sice ráda jiný druh řazení příběhu, ale díky proplétání jednotlivých osudů se dějová linka vyvíjela plynule a nemůžu říct, který z osudů mě více zaujal. Knížka je útlá, rychlá k přečtení, ale nechává myšlenky, otázky, upokojení...

24.02.2020 5 z 5

Bojovnice Bojovnice Lesley Pearse

První třetinu knihy jsem trpěla, ale pak se rozjel děj dokonalým způsobem. Hrdinka není plochá, vyvíjí se, nachází hodnoty. Příběh ale ubíhá od počátku dobře, autorka se nevyžívá v předlouhých popisech.

12.08.2019 3 z 5

Gejša se smaragdovýma očima Gejša se smaragdovýma očima Jina Bacarr

Golden to není a nebude ani náhodou... Nicméně když jsem po prvotním šoku četla dál, tak jsem se smála a smála a smála, protože to je nefalšovaná růžová knihovna a knižní názvy pohlavních orgánů mě rozesmívají ještě teďka.

24.06.2019 1 z 5

Ředitel a hydra Ředitel a hydra Jan Jícha

Průměrná kniha, neurazí, nezanechá hlubšího dojmu.

28.11.2018 2 z 5