Žlutotemenný Žlutotemenný komentáře u knih

České hrady, zámky a tvrze IV. - Střední Čechy České hrady, zámky a tvrze IV. - Střední Čechy Franz Alexander Heber

Tady v podstatě není o ščem psát. Tohle je peostě další unikátní dílo a já jsem rád, že jej mám ve své knihovně.

09.09.2018 5 z 5

České hrady, zámky a tvrze III. - Jižní Čechy České hrady, zámky a tvrze III. - Jižní Čechy Franz Alexander Heber

Naprosto stejně geniální, jako předešlé knihy.
Plno informací, spousty ritin, příběhů, popisů a dějin.
Darmo psát je nutné vzít do ruky a podívat se.

12.08.2018 5 z 5

České hrady, zámky a tvrze II. - Severní Čechy České hrady, zámky a tvrze II. - Severní Čechy Franz Alexander Heber

Tady není co řešit. Svazek je stejně dobrý, jako jeho předchůdce. Jen se kochat.

07.07.2018 5 z 5

České hrady, zámky a tvrze I. - Západní Čechy České hrady, zámky a tvrze I. - Západní Čechy Franz Alexander Heber

Byl jsem překvapen dokonalostí a některými detaily. Velmi povedené dílo. Jsem rád, že vlastním všechny svazky. Doporučuji. Velmi poučné.

22.06.2018 5 z 5

Krušný ráj / Herzgebirge Krušný ráj / Herzgebirge Petr Mikšíček

Nádhera. Doporučuji jak knihu tak osobní návštěvu. Ráj na (v) Zemi.

22.04.2018 5 z 5

Rok v divočine Rok v divočine Karol Kaliský

Umělecké fotografie u kterých pozorovatel jen zaplesá. Nádherné scenérie tatranské dovičiny a mnoho dalších. Opravdu nádherné dílo, které vstoupí do paměni každého, kdo jen třeba lehce nahlédne. Já nahlédl asi třikrát do celé knihy a v knihovně jsem si jí dal na čestné místo, aby byla vždy při ruce.

16.12.2017 5 z 5

Dravci Evropy Dravci Evropy Theodor Mebs

Na svou dobu celkem popisná kniha. Mám však pocit, že za těch skoro dvacet let od vydání se popupace dravců hodně změnila. Nemyslím tím jen stav, ale i chování a způsob lovu. Hlavně v narůstajícím stavu růstu průmyslových zón a satelitních měst.

13.11.2017 4 z 5

Dravci a sovy Dravci a sovy Detlef Singer

Sovy, mám raději tyto noční lovce, ale kniha se zaobírá všeobecně dravci, jako takovými. Káňata, poštolky (dnes již skoro plně domestikované v panelových sídlíštích) nebo třeba orly. Celkem slušné počteníčko se spoustou informací a krásných fotek.

23.10.2017 5 z 5

Ptáci našich parků a zahrad Ptáci našich parků a zahrad Detlef Singer

Je to prostě paráda. Povedené fotografie a velmi zdařilé "technické" údaje. Někdy se až člověk pozastaví nad tím, kolik klasickýk ptáků na světě žije. O některých jsem to ani netušil.

23.07.2017 5 z 5

Atlas šumavských motýlů Atlas šumavských motýlů Ivo Novák

Motýl je nádherné strvoření a tady se jich nabažíte. Není to sice hmatatelné, jen na papíře, ale co komu brání vyrazit do České přírody a pokochat se osobně. Pro ty, co neradi ven, doporučuji Fata Morganu v Troji, kde každý květen uspořádala botanická zahrada líhnutí motýlů - také nádhera.
Osobně mám však raději můry a upřímně, můry jsou i přítulnější. Motýl vám na ruce nezůstane moc dlouho a odletí, můra si vás i ochutná.
Kniha je sice výčtem jedné lokality, ale i tak je tam toho požehnaně.

07.06.2017 5 z 5

Encyklopedie pokojových rostlin Encyklopedie pokojových rostlin Nico Vermeulen

Zjistil jsem, že nejlepší a nejvděčnější jsou sukulenty a kaktusy. Tady není co řešit.
O ostatní kytky je potřeba se stále starat. Možná je lepší nechat je přírodě a necpat si je do bytu.

18.05.2017 5 z 5

Ve stínu člověka Ve stínu člověka Jane Goodall

Kje už vlastně velmi stará a tak informace v ní nejsou vůbec aktuální. Dnes už jsou kvalitnější pozorování a dáky novým přístrojům i mnohem podrobnější. Jinak je to však velmi povedená studie, která určitě měla ve své době úspěch.

10.04.2017 4 z 5

Svět tajemných zvířat Svět tajemných zvířat Jaroslav Mareš

Krásná a velmi inspirativní kniha. Jaroslav Mareš prostě ví, jak upoutat čtenáře. Tohle zvládne i absolutní laik.

14.01.2017 5 z 5

Papoušci Papoušci Petra Deimer-Schütte

Celkem slušné počtení. Pochytil jsem pár nových a vskutku dobrých rad, zjistil jsem, proč mi můj papouch nadává (chlor ve vodě) a přidal dvě nové dobroty do jeho jídelníčku (kopřivy a olivy) Doporučuji pro mírně pokročilé, nováčci v pěstitelství by měli začít jinou knihou.

13.12.2016 4 z 5

Velká kniha rostlin, hornin, minerálů a zkamenělin Velká kniha rostlin, hornin, minerálů a zkamenělin Jindřich Krejča

Velmi poučná kniha, která se určitě stane časem vyhledávanou. Je totiž spousty přírody, která pomalu ustupuje kancelářským, skladovým a dalším průmyslovým stavbám. Stačí se jen zeptat, kde jsou brabci, kterých bylo ve městech spousty. A co teprve rostliny, spousty druhů hyne jen díky tvořivosti "pánů přírody". Kniha má nádherné a podnětné fotografie.

03.12.2016 5 z 5

Křeček Křeček Helen Piers

Tak nic, křečka nikdy nedám. Zlatí papagájové :-) Křeček, už jen ten název - křečkuje. Sežere, tedy spíše nacpe to vaku a vybleje v hnízdě. Když to máte doma, jen to sere, ve dne spí a vyvrhnuté jídlo smrdí. Jsou země, kde to jedí - což je asi nejlepší využití.

29.11.2016 3 z 5

Papoušci celého světa Papoušci celého světa Lea Smrčková

Tak zase pár nových nebo trochu změněných rad, jak se vypořádat s tímto druhem "barevných a mnohdy ukecaných ptáků". Výhodou této knihy je, že je starší. U těch nových je totiž spousty již známých a okoukaných rad. Tuto knihu, respektive tento atlas doporučuji všem, kteří si chtějí papouška koupit. Rady tady jsou velmi korektní.

23.11.2016 5 z 5

Pavouci České republiky Pavouci České republiky Antonín Kůrka

Velmi se zajímám o přírodu převážně o zvířata. Již od mlada například kupuji známky na toto téma. Vůbec jsem netušil, kolik druhů a poddruhů pavouků žije jen na našem území. A i když jsem trochu arachnofobik, fotografie v této knize mě fascinují - jsou nádherné a k tomu pár dobrých rad a zkušeností. Velmi povedená kniha.

23.11.2016 5 z 5