Žlutotemenný Žlutotemenný komentáře u knih

Květena České republiky 7 Květena České republiky 7 Bohumil Slavík

Další dokonalá detailní sbírka. Okolo 130 druhů rostlin. Hlavně čekanky jsou nádherné rostlinky. A že je jich tu spousty druhů a podruhů- O mnohých jsem ani nevěděl. Někdy je to prostě složité. Člověk musí být dál od města a být soustředěný, hlavně když hledá konkrétní rostlinu.

24.02.2020 5 z 5

Květena České republiky 5 Květena České republiky 5 Bohumil Slavík

K tomuto už snad ani nemá smysl něco dodávat. Pro milovnáky přírody a lidí zvědavých i těm, co rádi imprivozují s čaji, a dalšími l=čebnými kytkami. Vyčerpávající, podložené spousty informací a nádherně ilustrované.

09.11.2019 5 z 5

Můj přítel rys / Z medvědích a vlčích brlohů Můj přítel rys / Z medvědích a vlčích brlohů Ludvík Kunc

Tehle je velmi zajímavě pojaté. Nádherný a celkem smutný příběh protkaný krásnými fotografiemi. Jsem rád, že se mi tato kniha dostala do ruky.

09.11.2019 5 z 5

Rok v divočine Rok v divočine Karol Kaliský

Umělecké fotografie u kterých pozorovatel jen zaplesá. Nádherné scenérie tatranské dovičiny a mnoho dalších. Opravdu nádherné dílo, které vstoupí do paměni každého, kdo jen třeba lehce nahlédne. Já nahlédl asi třikrát do celé knihy a v knihovně jsem si jí dal na čestné místo, aby byla vždy při ruce.

16.12.2017 5 z 5

Herbář aneb Od anděliky k žindavě Herbář aneb Od anděliky k žindavě Jaroslava Bednářová

Perfektní průvodce s nádhernou a výstižnou kresbou. Vše, co byste měli vědět o léčivých rostlinách. Vyčerpávající informace. Dokonce i kdy máte léčivky sbírat. Paráda.

05.02.2023 5 z 5

Naše květiny Naše květiny Miloš Deyl

Ačkoli už dvacet let staá záležitost, informace ze světa flory jsou stále aktuální. Ilustrace jsou na pohled nádherné a leckterá květinka by jim v přírodě mohla závidět.

24.09.2022 5 z 5

Rostlinné omamné drogy Rostlinné omamné drogy Pavel Valíček

Fíha, tohle je síla. Člověk má úplně chuť si něco připravit. Má to sice "informativní" cgarakter, ale někdy jdou tvůrci do hloubky. Možná by to na někoho mohlo působit jako návot, ale je to spíš varování, aby se tomu člověk vyhnul.

23.08.2021 5 z 5

Papoušci Papoušci Jiří Felix

Ikdyž už jsou v knize zastaralé informace, je to stále poučné a naučné. Zvláště jsou nádherné některé fotografie a našel jsem i informace, které se v současné době někam ztratily.

16.08.2020 4 z 5

Květena České republiky 8 Květena České republiky 8 Jitka Štěpánková

Myslím, že o těchto perfektních a nádherných knihách jsem už napsal dost.

22.03.2020 5 z 5

Květena České republiky 6 Květena České republiky 6 Bohumil Slavík

Miluji kytky, tak co více dodat? Tahle květena už je šestou informativní a krásně ilustrovanou knihou na toto téma.

12.01.2020 5 z 5

Květena České republiky 4 Květena České republiky 4 Bohumil Slavík

Co k této sbírce dodat? Přečetl jsem už tři, a tak jsem věděl do čeho jdu. Klasika, poučné, naučné a krásné.

07.10.2019 5 z 5

České hrady, zámky a tvrze III. - Jižní Čechy České hrady, zámky a tvrze III. - Jižní Čechy Franz Alexander Heber

Naprosto stejně geniální, jako předešlé knihy.
Plno informací, spousty ritin, příběhů, popisů a dějin.
Darmo psát je nutné vzít do ruky a podívat se.

12.08.2018 5 z 5

Cesty z úzkosti a deprese Cesty z úzkosti a deprese Heinz-Peter Röhr

Inu, dvakrát nadšený z toho nejsem. Avšak ta podstatná část je laicky tedy srozumitelně podaná.

19.06.2022 3 z 5

Smrtící rostliny - Přírodní historie jedovatých rostlin světa Smrtící rostliny - Přírodní historie jedovatých rostlin světa Elizabeth A. Daunceyová

Úžasná kniha. Vše, co potřebujete vědět o jedovatých rostlinách. Některé jsou moc zajímavé a některé rostou i u nás, akorát o nich pořádně nevíme. Obrazová část knihy vás uhrane.

14.05.2022 5 z 5

Léčivá síla vody Léčivá síla vody Masaru Emoto

Má to spousty fotek, ale, co se týče obsahu... Místo, aby čtenář dostal vodopád informací, je to spíš vlažný potůček.

08.01.2022 3 z 5

Tatranská plesa Tatranská plesa Milan Lackovič

Další velmi povedená foto publikace. Ani nemá cenu přidávat něco víc. Snad jen, že mám sto chutí se tam zase vydat, ale počkám na prázdniny.

21.06.2020 5 z 5

Klíč ke květeně České republiky Klíč ke květeně České republiky Karel Kubát

Nádherná publikace. Úplně to vonělo krásou. Jedna z nejlepších knih ve svém oboru.

27.11.2018 5 z 5

České hrady, zámky a tvrze I. - Západní Čechy České hrady, zámky a tvrze I. - Západní Čechy Franz Alexander Heber

Byl jsem překvapen dokonalostí a některými detaily. Velmi povedené dílo. Jsem rád, že vlastním všechny svazky. Doporučuji. Velmi poučné.

22.06.2018 5 z 5

Rastlinopis Rastlinopis Jiří Dvořák

Naprostá bomba. Krásné kresby a spousty odpovězených otázek.

24.12.2022 5 z 5

České hrady, zámky a tvrze IV. - Střední Čechy České hrady, zámky a tvrze IV. - Střední Čechy Franz Alexander Heber

Tady v podstatě není o ščem psát. Tohle je peostě další unikátní dílo a já jsem rád, že jej mám ve své knihovně.

09.09.2018 5 z 5