zluk zluk komentáře u knih

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Tahle kniha mě kdysi ulovila v knihovně a od té doby mám tohoto autora v oblibě. Není to nic pro intoše, ale sviští do od začátku do konce a každou chvíli se člověk zasměje.

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Takhle píší mistři. Kniha vtáhne už od prvních vět a celou dobu si drží velmi příjemné tempo. Atmosféra na vysoké úrovni stejně jako sloh.

03.09.2018 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

O trošku lepší než ten zbytek vymejváren pro téměř zletilé.

07.06.2018 3 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Oddechovka na jeden večer. Docela dobře se to čte, líbilo se mi, jak to na závěr zaklaplo do sebe jako puzzle, i když se to dalo čekat.

28.09.2021 3 z 5

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

Příjemné překvapení v místním kapánek zatuchlém fantastickém rybníčku. Je to svěží, odsýpá to. Občas se objeví nějaký zajímavý postřeh. Postavy jsou pestré, jejich chování uvěřitelné. M. Merglová a K. Sněgoňová vlítly na českou fantastickou scénu, aby zastínili své slabší mužské kolegy (Kotleta, Fuchs), kteří převařují pořád ten samý lógr až do zblbnutí a jejich schopnost překročit hranice je prachmizerná. M. Merglová naopak směle může konkurovat Sapkáčovi.

25.06.2020 5 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Náhled do hlavy jednoho obyčejného typka, co se rád pere a zije ve svém světě. Viděla jsem i film a obojí má cosi do sebe. Takových Vandamu mezi námi zije... Člověk se jim radši vyhne.

19.01.2020 4 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Kniha z různých úhlů pohledů popisuje vztah mladého muže a dorůstající dívky z bezutesnych poměrů. Díky střídání ichforem vše působí poměrně autenticky a člověk pronikání do pocitu postav a jejich vnitřního světa. Kniha má spád a čte se velmi dobře. Téměř neobsahuje hluchá místa. Chcraktery jsou vykresleny poměrně uvěřitelne a autenticky. Ne vše, je takové, jaké zvenku vypadá.

08.03.2019 5 z 5

Dve sestry Dve sestry Åsne Seierstad

Velmi zajímavá výpověď a dobře zpracovaná kniha. Člověk díky ní zjistí, jak to chodí uvnitř rodin, jejichž člen se rozhodne pro něco takhle šíleného. Zároveň je tam i poměrně věrohodně zobrazený způsob války v Sýrii. Rozhodně zajímavé čtení. Navíc napsané svěžím, čtivým stylem, takže ačkoliv je kniha poměrně tlustá, člověk ji zdolá poměrně záhy.

28.01.2019 4 z 5

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Zajímavě načrtnuté charaktery, které nenudí. Občas se mihne něco k zamyšlení. Páral má svůj nezaměnitelný styl.

23.08.2018 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Martinovy knihy by se měly používat jako příručka o tom jak psát charaktery, protože on to vážně umí.

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Knihu jsem si půjčila ze zvědavosti, jak zpracovává toto téma. A z mého úhlu pohledu zklamání. Komiks nepřenáší to vzrušující na BDSM na čtenáře. Místo toho se tam tlachá až moc. Jinak ilustrace jsou bezva. Texty, ale poměrně ploché, rozvleklé a nezáživné.

03.08.2021 3 z 5

Leichenberg Leichenberg Oskar Fuchs (p)

Sloh se posunul o kilometry. Vidlácko-dětinský styl však bohužel přetrvává.

19.06.2020 2 z 5

Dcera války Dcera války Sara Nović

Velmi čtivý příběh, který se bez velkých okázalých emocí snaží ukázat tragédii války a vlastní vykořeněnosti, pokud člověk znenadání přijde o všechno a zachrání pouze holý život. Za mě velmi dobře napsané, četlo se to jedním dechem.

13.03.2019 4 z 5

Taková milá úsměvná oddychovka, kterou si člověk čte pro radost a u níž si spolehlivě odpočine. Film jsem ještě neviděla, ale chystám se na něj.

03.02.2019 4 z 5

Země žen Země žen Vladimír Páral

Tohle sc-fi je už na světě nějaký ten pátek, ale když mu člověk přijde na chuť, docela se u něho pobaví. Takové zábavné oddychové čtení.

05.12.2018 3 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Tenhle román má spád, je čtivý, místy zábavný. Jen ten konec člověka kapánek zklame. Z druhé strany jinak to šlo sotva vymyslet. Ale nápad vcelku dobrý.

11.06.2018 5 z 5

Lapuťák a kapitán Adorabl Lapuťák a kapitán Adorabl Dominik Landsman

Tak u téhle knihy jsme se pobavili celá rodina. Autor je podařený vtipálek.

07.06.2018 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Při delším čtení způsobuje depku a beznadějné pocity. Jinak je to napsané poměrně sugestivně.

07.06.2018 3 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Skvělá kniha, strhující a napínová. tento autor rozhodně psát umí.

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Jedna z nejlepších částí jedné z nejlepších fantasy sérií.