Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Kniha byla svým způsobem zajímavá. Momenty být zaměstnancem samotného Bati, prolínání s odsunem židů do koncentračních táborů ... Mám v záloze další knihu od paní Androníkové, na jejíž poslech se těším.

03.04.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Hana Marie opět nezklamala (už jsem četla knihu Hana). Příběh je dojemný a myslím, že i poučný. Anna, mladá maminka, měla srdce na pravém místě a to nejen pro svoji rodinu, ale riskovala i pro druhé. V době, která se odehrává v tomto příběhu, šlo o hodně. Anna byla pracovitá a dokázala z mála uživit početnou rodinu. Své závazky brala opravdu vážně a blaho své rodiny upřednostňovala před svým egem. Rozhodně doporučuji přečíst každému.

27.12.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Moc dobrá detektivka. Děj se odehrává již od prvních stránek. Zpočátku jsem se sice ztrácela v jednotlivých kapitolách, kdy bylo rozehráno několik událostí, ale všechno do sebe nakonec pasovalo. Čtenář se bojí o život Mii a malé Marion a jen náhoda pomůže k tomu, že spravedlnost zvítězí. Sekta, která v příběhu hraje též velkou roli, opět díky jednomu rozhodnutí postaví spravedlnost do čela a tak je zachráněn další život. Od Samuela Bjørka si rozhodně přečtu další jeho díla.

16.09.2018 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Na tuto knihu jsem četla negativní recenzi a tak jsem ji ani nechtěla číst. Přemohla mě však zvědavost a vyplatila se. Zpočátku se mi nelíbil styl autorky, ale později jsem pochopila, že to mělo svůj smysl. Námět příběhu je zajímavý, samotný děj vás vede k hlubokému přemýšlení a ukazuje možnosti o kterých by se vám ani nezdálo. Kniha stojí rozhodně za přečtení.

10.02.2018 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

První čtení od této autorky a moc se mě to líbilo. Je to síla!!! Známe svého manžela? Známe svého lékaře? Do hlavy druhému nevidíme, takže je to jako sázka do loterie.

07.06.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Dobře sepsaný příběh, Bryndza opět nezklamal, čtivé od prvních stránek.

06.11.2022 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Nevím nevím, jak se vyjádřit k takovým knihám. Kniha chytne a nepustí, ale je potřeba krmit svět dalšími hrůzami? Přesto dávám max počet hvězdiček, styl psaní mě vyhovuje, ačkoliv tuto knihu jsem nečetla, nýbrž poslouchala audio, které je mch velice dobře namluvené.

21.10.2022 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Moc krásný a dojemný příběh, přesto protkaný beznadějí a zoufalstvím. Závěr knihy však překvapí a potěší. Rozhodně se ke čtení této knihy jednou vrátím.

25.06.2022 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Fascinující příběh, který vás nepustí a čtete a čtete .. Nadmíru kladná postava paní Hudsonové, taková žena ještě existuje? Kniha zasazená jakoby do dnešní doby, kdy světem víří covid-19, myslím, že bychom se z příběhu mohli naučit být poslušnější co se týká lockdownu :) :) :) Prostě si tuhle knihu přečtěte, je moc pěkná.

18.08.2021 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Krásný dojemný příběh, který rozuzlily teprve dvě poslední stránky. Už jsem si myslela, že se to jméno nedozvím.

05.06.2021 4 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Co se týká obsahu knihy, tak jsem čekala pravý opak, zarazil mě ten konec. Zase jsem si musela připustit, že nelze nikomu věřit. Není člověk takový, jakým se jeví a právě u profese zdravotnice mě velice zklamalo, že se strana obrátila. Taky mě zaráží, jak jsou čtenářky nadšeny z toho, že je příběh morbidní. Jako by se ze světa pomalu vytrácela důvěra a laskavost. Přesto dávám pět hězdiček, za styl psaní, protože se kniha četla moc hezky. Jen mě přesvědčila o tom, že si u druhých lidí dort (nejenom dort) nedám.

18.04.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Krásná kniha, která se dobře četla od prvních stránek. Žádné zbytečné popisky, rozuzlení probíhalo v několika fázích, takže nic co by bylo slito v jeden celek. Konec mě překvapil.

17.11.2019 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Asi se opakuji, ale začínám mít pro Joy slabost. Její knihy jsou čtivé, napínavé, prostě se čtou samy. Další příběh, nad kterým se můžeme zamyslet a znovu si připomenout, že nevidíme do srdce člověka, byť nejbližšího. Jane, která neviděla východisko nakonec vítězí, protože tak to v "pohádkách" prostě bývá. Pro mně jsou tyto knihy opravdu pohádkou na dobrou noc.

14.10.2019 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Kniha se mi četla dobře od samého začátku. Je pravda, že první stránky byly trochu rozvláčněné, ale to je normální, je třeba zasadit postavy do příběhu, aby čtenář mohl získat celkový obrázek. Zase další možnost, jak nastínit zamilovanému, že není všechno tak, jak vypadá. Do nitra druhého nevidíme. Kristy, ač v dobrém pracovním postavení, po zjištění, kdo je její manžel, nedokázala se sama z jeho trýzně vymanit. Ač byla svobodnější, než aktérka knihy Za zavřenými dveřmi, což je mimochodem úchvatná kniha, stejně přešlapovala na mrtvém bodě. Můžeme se proto divit, že sáhla k takovému rozhodnutí? K rozhodnutí, které ji tělesně osvobodilo od psychopata, ale po němž zůstala svázána svými činy již po celý život. Doporučuji k přečtení.

11.08.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Carter opět nezklamal, jak úžasným stylem svého psaní, tak zápletkou, která se otevřela v samém závěru knihy, jak je jeho zvykem. No a o napětí tady opět není nouze, jen ta rasovina mi nedává spát a proto ač se mi knihy od Cartera moc líbí, po přečtení je posílám dál. Hunter si dokáže se vším poradit a je mi moc sympatický. Myslí především na ty druhé, jeho bezpečnost je vždy druhořadá. A zase něco na zamyšlení, víme, koho máme po svém boku? Známe dobře své kamarády/dky, netušíme ani náznakem, že by jejich život mohl jít jiným směrem než se nám jeví?

13.01.2019 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Zase jeden smutný příběh o manželství. Co vede ženy k tomu, aby zůstaly ve svazku, který je nerovnoměrný? Přece nejde mít oči tak zaslepené láskou či čím, že sama aktérka nevidí, neslyší a když už konečně prohlédne a uslyší, tak se stejně nic nezmění. Tohle je něco, co já prostě nepochopím. Krásná, úspěšná žena a nechá sebou manipulovat. Bojí se vnést do svého já rozhodnutí odejít z takového života. Co mohla dokázat, kdyby nechala své city stranou, protože déšť smyje každou stopu. I ta její by se časem vyrovnala v pevnou půdu pod nohama. Asi ale nedokázala žít sama. Tato poslední autorčina kniha, jakoby byla zhodnocením jejího života pro to, co dál následovalo. Takové vysvětlení, proč!!! A odešla :(

10.08.2018 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Po přečtení knihy jsem si vyhledala, co znamená ocenění Magnesia Litera. Takže: Výroční knižní ceny Magnesia Litera, jejichž hlavním úkolem je propagovat kvalitní literaturu. Podle mne tohle kvalitní literatura není. A to klidně poplavu proti proudu všech dalších recenzí. Kniha je vulgární, čtenáři (alespoň mě) nemá co říct. Je mi líto papíru, na který byla tištěna a také svých peněz, které jsem za tuto knihu dala. Za mě ocenění - odpad!!! Ale za docela pěkný přebal dávám jeden bodík. Kdyby nebylo Výzvy a její 9. otázky, nikdy bych tuto knihu nečetla!!!

31.07.2018 1 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

První polovinu knihy jsem nepochopila, ale ani konec jsem moc nepobrala. Za mě propadák. To, jakou slávu této novince dali média, poslouží pouze k navýšení prodeje. Takže jsem ráda, že jsem si knihu nekupovala (četla jsem půjčenou z knihovny), byly by to vyhozené peníze. Zajímal by mě názor booktubera Merkla, ale ten se po přečtení Hadrového panáka zařekl, že pokračování číst nebude. A to prý má vyjít ještě jeden díl, údajně se jedná o trilogii.

18.07.2018 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Zpočátku takové rozvláčněné, ale potom se mi to začalo líbit. Musela jsem si zvyknout na to, že se Louisin život otočil o 360°. Jak se zbytečně lidé trápí, když si nevysvětlí byť jen maličkost. Super, jak se Luisa se zachovala k Lily i přes její pubertální výkyvy.

10.04.2018 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Nepochopím, jsou snad zamilované týrané ženy také padlé na hlavu ????
Když muž uhodí svoji ženu ... když je to opakované ... copak je to láska? Vždyť taková žena ztrácí svoji hodnotu nejen před tím mužem (tyranem), ale také před sebou a svým okolím.

07.03.2018 4 z 5