zirza zirza komentáře u knih

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Poprvé jsem knihu otevřel po maturitě a skončil na 70. stránce...před měsícem, tedy po 7 letech jsem ji otevřel znovu s tím, že ji prostě dám...ale nedal. Přečtených 210 stránek považuji ze heroický výkon, protože ani jedna z těch stránek mě prostě nebavila... snad se za pár let dostanu dál, teda pokud ji dám šanci.

27.06.2016

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Bohuzel... nejzbytecnejsich 139 stranek, ktery jsem kdy cetl. Nebavila me z te knihy snad ani jedna veta.

31.12.2016

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Po strašně dlouhé době jsem si touhle knihou připomněl, že vážně nemám rád díla, kde se hrozně moc popisuje. Na střední škole jsem se Ecovi vyhýbal, ze strachu, že ho nepochopím nebo nedočtu a neodevzdám referát :D. A protože dnes už nad referáty přemýšlet nemusím, rozhodl jsem se pro něj sáhnout do knihovny. Obtížnost nezklamala, množství vedlejší příběhů, jmen a popisů mi trochu komplikovalo čtení. Asi po 150 stranách jsem to chtěl dokonce zabalit, ale nakonec jsem to zvládl přelouskat, za což jsem nesmírně rád. Ale už asi nikdy více :D

05.06.2016

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

těžko můžu říct, že by byl tento díl nejslabší, když mě donutil přečíst 300 stran za jeden den. Asi musím souhlasit s tím, že vlastně dlouho o ničem nebyl, ale přesto mi přišel hrozně dramatickej, nevím. Měl jsem radost z toho, že Katniss není žádnej super voják,ale musím říct, že konec mě absolutně vykolejil. Píšu tohle asi 10minut po dočtení knížky a nevím jakej na ni mám mít názor. Potom všem, co postavy zažily asi nemohly bejt na konci v pohodě, ale tohle jsem i přesto nečekal...pro mě velice zajimavá kniha

11.02.2015

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

svět není továrna na sny...

25.11.2013 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Film jsem neviděl, jen jsem na to slyšel samou chválu...knížka byla kvůli jazyku dost složitá a hodně mi to kazilo samotnej příběh. Uvidím časem, do kterejch míst paměti se mi tahle knížka zapsala...jestli si ji budu pamatovat nebo časem na ni uplně zapomenu.

11.12.2013

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Asi 3 dny zpátky jsem viděl film, tak jsem si říkal, že si to i přečtu. Ale příjde mi, jako by šlo o 2 uplně odlišné věci, které spolu snad ani nesouvisí. V půlce knihy jsem byl přesvědčen o tom, že je mnohem lepší než film, (tak jak to už většinou bývá) na druhou stranu mě konec knihy neskutečně překvapil. Čekal jsem konec ve stylu objevení protilátky , tak jako ve filmu, ne tohle to. Pasáž se psem i ženou byla velmi překvapující a smutná. Pořád jsem čekal na světlo na konci tunelu a ono nikde :D ale jinak super knížka, už jen to, že se čte jedním dechem o kvalitě lecos vypovídá :)

29.09.2013 5 z 5