Zezulinka Zezulinka komentáře u knih

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

málokdy se mi stane, abych už po první kapitole věděla, že se mi kniha bude líbit a nezklamala mne, všechny 3 díly se četly plynule, byly napínavé a plné děje až do konce, velmi doporučuji a těším se na nezávislé volné pokračování zatím 2 dílů Zlodějského tance a přísahy

16.11.2020 5 z 5

Neotvírat! Kouše! Neotvírat! Kouše! Charlotte Habersack

sérii Neotvírat mohu doporučit rodičům, co chtějí číst dětem a taky se při tom bavit, oceňuji, že autorka stále přichází s novými nápady a i když by se to mohlo zdát, tak se neopakuje a dobrodružství jsou pokaždé nová, myslím, že je spíš pro menší děti, ale už školního věku

27.06.2022 5 z 5

Pod ochranou lišky Pod ochranou lišky Kevin Sands

knížky Kevina Sandse mám v oblibě, musím říct, že Alchimistova šifra se mi líbí víc, ale tato série je trochu jiná, je zde více magie, legend, záhad a strategií, no těším se na další díly, jak se bude děj vyvíjet

27.06.2022 5 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Někomu může tato knížka připadat dost drsná pro děti, když skoro po první kapitole jsou zde již mrtvoly, ale musím říct, že celkově je velmi zábavná a děti jsou na základě sledování televize dost otrlé, i mého mladšího synovce dost bavila a to ji četl již v 2 třídě a určitě z ní neměl noční můry (má ale starší bratry, kteří ho dost ovlivňují), knížku mohu doporučit, děti určitě bavit bude, i když je asi spíš pro trochu starší, dobrý je i druhý díl, i když ten první mě bavil více :-)

28.01.2022 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Odkaz dračích jezdců jsem četla již před delší dobou přesto jsem neodolala a dala se i do této knížky, která prý vznikla narychlo a je to na ní znát. Uvítala bych spíše delší další pokračování, tyto povídky se mi líbily, ale nakonec jsou jen takovým malým překrmem před očekávaným pokračováním, ke kterému se snad autor opravdu odhodlá, no uvidíme...

03.01.2021 4 z 5

Čtvrtý rubín Čtvrtý rubín James R. Hannibal

podle mě ještě lepší než první díl, těším se na další, opět hezká dobrodružná kniha pro holky i kluky, kde se dá i něco dozvědět, ale hlavně děj pěkně plyne

27.06.2022 4 z 5

Sedmý smysl 1–9 (box) Sedmý smysl 1–9 (box) Ilka Pacovská

Tuto sérii mi doporučila jedna paní vlaku, když mě viděla číst jinou fantasy, moc jí děkuji. Hodně mě překvapilo až po přečtení :-), že autorka je češka (jména jsem přisuzovala překladu), vymyslela zde krásný magický svět, se kterým mohou děti vyrůstat, přišlo mi, že první díl se rozjížděl trochu těžkopádně, ale pak se zde stále něco dělo, byla zde stále jiná prostředí a mělo to spád, knihy četla i má neteř a taky se jí líbily, i když si nemyslím, že by to bylo jen pro holky

30.01.2022 5 z 5

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

miluji knížky Johna Flanagana, tuto celou sérii jsem přečetla asi za 2 měsíce a na jejím základě i všechny ostatní jeho knihy, myslím, že se jedná o příběhy, které zaujmou i dospělé ale hlavně děti, díky těmto knihám jsem přivedla své synovce ke čtení, za což jsem velmi ráda, mohu jen doporučit

28.01.2022 5 z 5

Kroniky pozůstalých (box) Kroniky pozůstalých (box) Mary E. Pearson

16.11.2020 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy James R. Hannibal

mě se knížka líbila a rozhodně ji doporučím svým synovcům a neteřím, podle mne nepostrádala napětí a děj dobře plynul, i když druhý díl byl asi opravdu lepší, asi budu muset konečně přečíst i HP, abych mohla posoudit tu podobnost, mě to tak nepřišlo

27.06.2022 4 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Myslím, že stojí za to přečíst všech 5 dílů, děj je místy jak zábavný, tak strašidelný a ne vždy očekávatelný, mě se všech pět knih líbilo a doporučila jsem je synovcům

29.01.2022 5 z 5

Kletba rodu Bardulfů Kletba rodu Bardulfů Gareth P. Jones

knihy o Trnhoffech mi přišly lepší, ale tato knížka byla jak strašidelná, tak napínavá a hlavně s nečekaným koncem, předávám k četbě synovcům a neteřím - uvidím co oni na to

16.11.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

některé povídky jsou lepší, jinými jsem se dost prokousávala, ale musím říci, že další díly mě nadchly mnohem více a také se mi četly mnohem lépe jako souvislý příběh a ne soubor nezávislých povídek

16.11.2020 3 z 5