zelda7 zelda7 komentáře u knih

Hvězdná obloha Hvězdná obloha Sara Gillingham

Graficky perfektně zpracovaná kniha. Pro jednoduchou orientaci k noční obloze ideální, kromě instrukcí jak souhvězdí nalézt jsou k nim uvedeny i mýty.

26.03.2023 5 z 5

Duna: Lady z Caladanu Duna: Lady z Caladanu Kevin J. Anderson

První díl Vévoda z Caladanu mne asi oslovil víc, ale i tak to byla opět hezká spíše odpočinkovější kniha ze světa duny. Líbí se mi, že Brian Herbert více osvětluje věci ze světa Duny, které v knihách od Franka Herberta postrádám.

10.03.2023 3 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Velmi čtivý příběh, ale myslím si, že pokud by se kniha rozložila do série několika navazujících knih nebylo by to špatné, alespoň by se některé části více rozvedli a nebyly tak uspěchané.

18.12.2022 3 z 5

Slunečné dny a mořský vánek Slunečné dny a mořský vánek Carole Matthews

Čekala jsem knihu ve stylu Julie Caplin, dostala jsem trochu jiný styl příběhu, který mě překvapil a moc se mi líbil, bylo to velmi čtivé. Téma ztraceného dítěte jsem v knihách tohoto typu ješte nepotkala.

03.11.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Na knihu jsem se moc tešila a měla vysoké očekávání po Daisy Jones and the six. Tato kniha byla slabší, přesto velmi čtivá a zajímavá. Příběh o sourozencích mne zaujal, ale jedná se spíše o oddechovější knihu, přesto doporučuji.

06.07.2022 3 z 5

Do světa bez cestovky Do světa bez cestovky Milan Peterka

Určitě zajímavý počin, jelikož kniha tohoto typu na trhu dle mého chyběla. Kniha je rozdělena do tří částí, první dvě části, jež zahrnují tipy na cesty a cestovní itineráře se mi moc líbili, myslím si, že kdybych narazila na knihu před pár lety, kdy jsem ještě neměla tolik zkušeností s plánováním cesty, ocenila bych rady ještě o to více. Jako nejlepší rady beru kapitolu zabývající se autopůjčovnami, protože, kdo si už někdy půjcoval auto v cizině ví, že je to poměrně složitá džungle pravidel a výjimek a na konci to vypadá, že stojíte vy s prázdnou peněženkou. Takže tuto část opravdu oceňuji, myslím si, že by celkově rady mohli být klidně podrobnější. :) např. Mě u půjčeného auta od rental cars v Itálii rozbili okénko a pokusili se ho vykrást, kdyby mi někdo tehdy poradil tipy na tento styl, tedy, jak postupovat, na co si dát pozor, líbala bych mu ruce. :D Jako slabší část knihy hodnotím cestovatelské příběhy, které se mi úplně nedostaly pod kůži a někdy byly takové nemastné, neslané. Zajímavý byl příběh ze Zimbabwe nebo z Aljašky. Knihu jako celek ale hodnotím pozitivně, zejména jako pomocník pro lidi, kteří ještě nemají tolik zkušeností s cestováním.

07.03.2022 3 z 5

Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Matěj Balga

Nejlepší cestovatelská kniha, co jsem prozatím četla, je to podle mne zejména kvůli tomu, že tato kniha je zejména soundou do hlubin autorovi duše.

16.02.2022 5 z 5