Zdenda20 Zdenda20 komentáře u knih

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Podle mého názoru je to zábavné čtení. Neočekával bych staročeštinu, jak v předchozím komentáři je kritizováno. Autor pěkně popisuje Prahu i s myšlenkou jací lidi v té době chovali. Vyšetřování nespekuluje na bázi moderních věd, ale jen na dobrém úsudku. Já se při čtení chci bavit a to tahle kniha splnila. Doporučuji i ostatním

15.12.2015 4 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Nechápu, jak dokáže autor takovou knihu napsat každé dva měsíce. Napínavé čtení od začátku až do konce. Pojednání o lidské chamtivosti, která je opět v dobách Přemysla II. Pěkně popsán myšlenkový pochod vyšetřovatele Oldřicha z Chlumu a opět Ota je obětován jako zdatný milenec. Doporučuji všem čtenářům historických detektivek.

21.07.2014 5 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Jestli jsou od pana Vondrušky knihy čtivé, tak tohle je jedna z nejlepších. Hned na druhé straně je popsán zločin a moc pěkně popsané pohnutky jednotlivých účastníků. Ač tady není Oldřich z Chlumu je moc hezky popsáno vyšetřování.. Závěrem chci jen doporučit všem čtenářům historických detektivních románů nejen přečíst, ale i koupit. Nebudete litovat.

28.04.2014 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Velmi pěkná kniha. Ani se nechci opakovat co již zde bylo napsáno. Jen si dovolím doporučit dalším čtenářům. Věřím , že nebudou zklamáni. Už se těším na další díl Rytířů z Vřesova.

20.04.2018 5 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Opět pěkná kniha. Kniha je pěkně časově upřesněná jako příběh po korunovaci Přemysla II. OLdřich opět se svými pomocníky vyřeší případ vražd v jižních čechách. V knize jsou i humorné části a děj má spád.Nechápu kde pan Vondruška bere inspiraci,
ale jeho knihy podle mého názoru jsou supr. Doporučuji všem čtenářům co mají rádi historické detektivní příběhy.

03.12.2014 5 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Pěkně napsaný příběh, detektivní zápletka s reálným podtextem. Historické souvislosti o křížových výpravách a následném dění pěkně popsány i humorná část o Divišovi a milostné vzplanutí panoše Oty. Každý si může přijít na své při přečtení této knihy.
Nerad bych hodnotil jestli je to nejlepší nebo nejhorší od autora, ale mě se to líbilo a osobně tuto knihu doporučuji ostatním.

24.01.2014 4 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Velmi pěkná kniha. Pojednává o mládí Oldřicha z Chlumu a jak se stal kralovským prokurátorem. Jsou to tři samostatné příběhy a poslední je předlohou pro film Ve jménu krále v hlavní roli s Karlem Rodenem. V těchto příbězích se dovíme i jak potkal Oldřich Z Chlumu Otu, ale jak se setkal s Divišem tady není. Ve třetím příběhu je již Diviš jako velitel královských vojáků. Moc pěkně jsou zde popsány jednotlivé postavy králů- Přemyslovců. Kdo četl Přemyslovské epopeje, tak může srovnávat.. Kniha mne dokázala připoutat,
že jsem ji musel během dvou dnů přečíst a doporučuji všem kdo má rád historické detektivní příběhy. Je to prostě bezva kniha.

14.07.2013 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Kniha je moc pěkně napsaná. Doporučuji všem co mají rádi historii a napětí. Těším se na další díl.

24.03.2018 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Nechci vypisovat čím je kniha poutavá, ale příběh královského služebníka Václava IV je čtivá a plná zvratů. Doporučuji všem kteří mají rádi historii i když s nadsazeným dějem. Autor píše skvěle.

13.03.2018 4 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Také jsem dlouho očekával tuto knihu na pultech. Příběh je opět velmi pěkný. Zápletka se neopakuje z jiné knihy, což u autora obdivuji. Jen očekávám, že se zvedne nevole u slovenských čtenářů, že by byli v Nitře jen dvě krásné dívky. Jinak se mi kniha líbila a očekávám další historickou detektivku. Doporučuji všem, kdo hledá pobavení u pěkné knihy.

19.11.2016 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Tato kniha popisuje první případ Jiřího Adama. Podle mého názoru začátek knihy dost široce popisuje dobovou situaci. Ale vlastní příběh nemá chybu. Celé je to pěkný příběh, což takhle dokáže psát jen málo autorů. Milovníky historických detektivek to určitě nezklame. Vřele doporučuji.

12.09.2016 5 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Zkusil jsem první knihu od tohoto autora a musím přiznat, že mě přímo nadchla.
Moc pěkný příběh ze staré Prahy. Podrychtář je jen člověk a žádný superhrdina.
Nechybí ani humor. Prostě pěkné počtení na večer. Doporučuji všem čtenářům co mají rádi staré příběhy.

10.11.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem dostal k vánocům, takže jsem se již těšil na další příběh Oldřicha z Chlumu. Opět je moc pěkně zpracována zápletka i když téma původu přemyslovců je již několikráte zpochybněno jinde. Zde je moc pěkně popsán boj o prestiž vládnocího rodu. Nikdo nesmí pochybovat, že Přemyslovci jsou jediní, kteří mohou vládnout . Dá se jen pochybovat o oblibě Oldřicha z Chlumu u krále, když nesplnil jeho příkaz. To je téměř pohádkový závěr.Ale jako knihu doporučuji všem , kdo má rád příběhy z tohoto období.

30.12.2013 5 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Musím přiznat, že moje oblíbené knihy jsou příběhy Oldřicha z Chlumu, ale tohle je taky parádní počtení. Časově zasazené by to mělo být asi rok 1520 a intriky té doby. Opět podle mého názoru velmi poutavě napsané. Inspirace autora mohla být i z dnešní doby. Když nějaký spolek úředníků okrádá ostatní a přijde se na to, tak je jeden obětován a ostatní si rozdělí trafiky a pokračuje to dál.
Příběh je hodně podobný realitě, ale čtení je to bezva, proto doporučuji ostatním.

01.12.2013 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Knihy od pana Vondrušky se mi líbí a tato je jedna, kterou určitě doporučuji i ostatním čtenářům. Během děje je ohrožen život vyšetřovatelů a celkem logicky popsáno jejich počínání a následné odhalení viníka. Jen nevím , kde Oldřicha z Chlumu doprovází velitel Diviš, jak je uvedeno v upoutávce. V knize jsou uvedeni Oldřich z Chlumu, Ota ze Zástřizlí a písař Wolfgang , ti řeší celý případ.
Nevím na koho se obrátit, aby byla dána správná informace ke knize.

10.09.2013 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Tato kniha nepotřebuje žádný komentář. Je dějově zajímavá, nevím jestli ji porovnávat s druhým dílem Jednooký král,ale obě se moc líbili.

11.04.2013 5 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Kniha pěkná. Pavel Vencl je asi James Bond.

22.09.2018 3 z 5

Opět úžasné čtení. Obával jsem , že to bude smutné období 1426- 1437. To je vlastně dle jiných konec kališníků. Je zde moc hezky popsána doba a ta nenávist mezi katolíky a kališníky. Ale i závěrečné umírání Jošta je na zamyšlení, jak ti lidé žili. Čtení této knihy byly dva krásné sváteční večery. Doporučuji všem co mají rádi historii. No a jak je zde již v komentářích napsáno , historie se opakuje.

30.12.2015 5 z 5

Nikdy jsem nevěřil, že období mnohokrát popisované mi takto uváže ke čtení. Je to jako píše většina čtenářů moc pěkné, ale podle mého názoru z tohoto dílu už čiší nostalgie doby. Příběhy většiny hlavních postav zde končí smutně. Ale asi to byla taková doba. I vložené diskuze jako by autorů jsou k zamyšlení. Určitě doporučuji všem, co mají rádi historii.

29.04.2015 5 z 5

Odplata tě nemine Odplata tě nemine J. D. Robb (p)

Původně jsem očekával román pro ženy, ale tohle je docela drsný příběh vraha.
Strhující příběh a moc pěkně popsáná práce jednotlivých vyšetřovatelů, patologa i psychologa. Určitě tuto knihu doporučuji čtenářům co mají rádi drsné strhující příběhy.

01.01.2015 3 z 5