zdencaaa zdencaaa komentáře u knih

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Četla jsem to kdysi dávno. Jen si pamatuju, že mě to nebavilo a všechny postavy, včetně hlavního hrdiny mi přišly nesympatický. Čekala jsem od toho víc, protože mě zaujal název, ale bohužel. Možná mi nesedl poněkud sladkobolný Simmelův styl. Toť vše.

PS: Naprosto souhlasím s 1amu.

20.06.2018 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

*SPOILER ALERT* Příběh o tom, kterak poválečná britská Angelika našla svého skotského pana Darcyho ;-) *SPOILER ALERT* A pokud je knížka skvělá, tak seriál ji ještě o spoustu procent převyšuje...pro mě se z něj stala závislost.

02.03.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po přečtení se nemůžu ubránit pocitu, že něco podobného bylo již mnohokrát napsáno. A lépe...

11.12.2017 2 z 5

Hvězda Hvězda Alex Flinn

Taková oddechovka, nic víc, nic míň.

22.10.2017 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Asi jsem od ní podle nadšených komentářů čekala víc...nebyla špatná, ale dost ji kazí pomalejší rozjezd, což je škoda, protože závěr byl skvělý. Určitě si přečtu Jablko.

05.10.2017 3 z 5

Konzument Konzument Michael Gira

Konzumenta jsem četla v době, kdy jsem o existenci Swans a Michaela Giry neměla ani tušení. Asi právě to zapříčinilo mé nepochopení tohoto díla....těžko říct, snad jen to, že ani po těch letech, kdy jsem jej četla naposledy, nemám stále odvahu se k němu vrátit, natož jej hodnotit.

12.09.2017

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Podle některých "jednohvězdičkových" a "odpadových" komentářů bych řekla, že je kniha stále aktuální, a to je moc dobře ;-)

12.09.2017

Kdes byla včera v noci Kdes byla včera v noci Lynn Crosbie

"Krásné jako náhodné setkání šicího stroje a deštníku na pitevním stole." ...Prostě krása! Pro všechny zamilované do Kurta Cobaina povinnost.

27.08.2017 5 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Tahle knížečka mě ovlivnila natolik, že si asi v dohledné době pořídím další košištu :-D

10.08.2017 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Myslím, že je dobré přečíst si i knížku pro srovnání a pro doplnění některých věcí, ale celkově je seriál lepší.

05.05.2017 3 z 5

Oblomov Oblomov Ivan Alexandrovič Gončarov

Dost dobře se to četlo, hlavně dialogy byly skvěle napsaný.

08.10.2015 4 z 5

Proti proudu času Proti proudu času Ray Bradbury (p)

Ze všech 23 povídek se mi líbily asi jenom 3, a to je na Bradburyho dost málo.

27.05.2012 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Sněhurka byla pěkná mrcha...

11.01.2012

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Budeš mi chybět McMurphy...

14.10.2011 5 z 5

Můj dopis světu Můj dopis světu Emily Dickinson

úžasné, mám pocit jako by její verše byly odrazem mojí vlastní duše :-)

20.09.2011 5 z 5

Dobrého člověka těžko najdeš (10 povídek) Dobrého člověka těžko najdeš (10 povídek) Flannery O'Connor

Literární pecka mezi oči. Pokud věříte, že dobrého člověka, je opravdu těžké najít, tak si tuhle knihu zamilujete, a pokud věříte v pravý opak, tohle dílko vás o vašem omylu spolehlivě přesvědčí :-)

07.09.2011 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Skvělé, úžasné, nezapomenutelné. A to hlavně díky hlavní hrdince, která mi svou živelností a charakterem připomněla Kingovu Dolores Claibornovou, a přesvědčila mě o tom, že i čeští spisovatelé rozumí dokonale ženské duši. :)

25.08.2011 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Snažila jsem se v knižní předloze najít něco z toho kouzla, které jsem objevila ve filmu...žel nenašla jsem jej...

17.07.2011 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

to si takhle čtete.......čtete.....a najednou zjistíte, že jsou tři hodiny ráno :-D

28.01.2011 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Tak tohle byla moje první "dospělácká" knížka, kterou jsem ve svých raných 10 letech četla, a jež mě v mnohém ovlivnila. A já za to panu Remarqovi děkuji :-)

21.01.2011