zbuy zbuy komentáře u knih

Ochránce Ochránce Lee Child

Reacher řádí v dalším americkém maloměstě podle šablony předchozích knih. Trochu mi nesedělo, že se v nějakém vidlákově prohání nejrůznější agenti, špioni a rozhoduje se tu o osudu volebního softwaru Spojených států. Čtyři hvězdy s odřenýma ušima (vlastně s odřenými cípy).

01.02.2023 4 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Detektiv Griessel musí řešit v časovém presu dva urgentní případy, není čas na nějakou zbytečnou vatu a roztáčí se třináct hodin náročného vyšetřování. Vražda hudebního magnáta, smrt mladé dívky a pátrání po její kamarádce nenechají čtenáře vydechnout. Barvitě vykreslený náhled nejen do šoubyznysu a policejní práce v Jihoafrické republice.

08.12.2022 5 z 5

V tajné službě Koruny české V tajné službě Koruny české Jan Kotouč

V tajné službě Koruny české - tahle jednohubka se Janu Kotoučovi opravdu povedla. Napínavý špionážní příběh s akčními scénami, za který by se nemusel stydět ani Flemingův agent 007. Navíc dodává další střípky do celkového obrazu alternativního světa s Česko-slovenským královstvím.

24.10.2022 5 z 5

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Samarkand, město lidí a démonů. Vlastně hlavně démonů, lidé jsou zde převážně za otroky, sluhy, případně potravu. Miroslav Žamboch v této dvou set stránkové novele předkládá klasický příběh muže, bojující nejen s démony, ale i se svou minulostí a se sebou samým. Příběh muže ochotného položit svůj život za záchranu své rodiny. Ano nic sofistikovaného, ani nového, u autora klasické schéma, ale upřímně spousta fanoušků ani netouží, aby Žamboch experimentoval a psal nějak novátorsky, zcela jinak. Jsem rád, že se autor vrátil do světa Drsného spasitele a doufám, že to nebyl jeho poslední návrat.

18.10.2022 5 z 5

Konec světa Konec světa Peter Temple

Třetí kniha s netradičním právníkem Jackem Irishem, se drží nastolené linie předchozích dílů. Spousta charakteristických postav, nádech drsné školy, odhalování zločinu skryté pod rouškou politického spiknutí i policejní korupce. Je zde o trochu více akce osvěžující děj, než ve dvojce. Kvalitní krimi čtení.

15.10.2022 5 z 5

Černá hora Černá hora Laird Barron

Izajáš – bývalý mafiánský zabiják, v současnosti soukromý detektiv hned v úvodu Černé hory řeší několik zakázek, před sebou má ale hlavní úkol vypátrat (případně sejmout) sériového vraha. Laird Barron se v této knize nezapřel a mimo jiné zahraje i na jemnou hororovou strunu, ve které je mistr. Akčních scén v knize moc nehledejte, stránky jsou zaplněny bravurními popisy, přirovnáními, popkulturními odkazy, tajemnou mystikou i barevnými děsivými sny hlavního hrdiny. Tahle kniha je každopádně neotřelé, napínavé čtení a směle ji u sebe zařadím mezi nejlepší letošní krimi.

02.10.2022 5 z 5

Blues Mrtvého muže Blues Mrtvého muže Ray Celestin

Detektivní výprava do Chicaga dvacátých let, nechybí vraždy, únosy, pašovaný alkohol, gangsterské přestřelky a samozřejmě ani Al Capone. Zajímavé, dobré čtení.

02.10.2022 5 z 5

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Za mě úžasně výstižný styl kresby, drsný krvavý příběh, klasické Sin City.

16.09.2022 5 z 5

Spoutaná rakev Spoutaná rakev Mike Mignola

Mám rád tenhle styl kresby, děj nebývá nijak sofistikovaný, Hellboy vše řeší pistolí, nebo kamennou pěstí, ale to se přeci od něho očekává.

16.09.2022 5 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Zábavné, akční, napínavé čtení, tak jak to Heteša umí a Infico je prostě na jedničku.

05.09.2022 5 z 5

Dokonalý obchod Dokonalý obchod Alex Drescher

Tři detektivní příběhy ve fantasy kulisách. Zajímavé, čtivé pojetí.

28.08.2022 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Drsné prostředí hor, vražda, napínavé pátrání proložené občasnou akcí - skvělá kombinace ke čtení.

23.08.2022 5 z 5

Libyjská suita Libyjská suita Leonard Medek

Dobrodružství v rozpálené saharské poušti s příchutí tajemství a magie. Pěkné čtení.

23.08.2022 4 z 5

Dobrodruh Dobrodruh Leonard Medek

Ryzí dobrodružství jako ze starých rodokapsů v povídkové formě. Sympatický hlavní hrdina, napětí, exotika.

23.08.2022 5 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Jedna z knih plná masakrů a hlášek, které jsem hltal na přelomu milénia.

20.08.2022 4 z 5

Střepy z Apokalypsy Střepy z Apokalypsy Vladimír Šlechta

Lehce remasterované starší povídky sesbírané do jednoho svazku.

19.08.2022 4 z 5

Projekt Berserkr Projekt Berserkr Vladimír Šlechta

Jedna z prvních knih od Šlechty, kterou jsem četl a zcela mě uchvátila. Výborný příběh, odehrávající se po apokalypse v českém prostředí.

Válečná lest Válečná lest Vladimír Šlechta

Povídky týkající se jedné zajímavé postavy tohoto cyklu, vojáka Schnirega. Výborně zpracováno, čtivé. Jednotlivé střípky příběhů do sebe skvěle zapadají.

Nejlepší den Nejlepší den Vladimír Šlechta

Skvělý povídkový průřez Šlechtovým Krvavým pohraničím.

Zákony silnějšího Zákony silnějšího Jiří Brossmann

Dobrý námět ve skvělém prostředí, jen zcela nevyužitý potenciál. Hodnocení mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

18.08.2022 4 z 5