ZapisnikTerky ZapisnikTerky komentáře u knih

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Ne, tak tohle rozhodně nebude to pravé... alespoň pro mě není. Ty strašné dialogy, styl psaní umělý a nepřirozený. Dejme tomu, že překlad není ideální, ale rozhodně to nebude jen jeho vina... víc v mojí recenzi.

01.06.2021 2 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Tahle autorka nikdy nezklame.. miluju to. Až na občasné chyby v textu byla kniha boží. Víc v mojí recenzi... :)

19.05.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Boží, boží a ještě jednou boží. Užila jsem si to mnohem víc než Grišu. Víc v mojí recenzi :).

25.04.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Podle mého názoru jedna z těch slabších od této výborné autorky, ale slabší v tomto případě pořád znamená nadprůměrné. Více v mojí recenzi :)

11.04.2021 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tohle bylo krutý ale naprosto strhující čtení. Málokdy nemám slov, ale po dočtení téhle knihy mi jen vířilo hlavou milion otázek a tupě jsem ještě dobu seděla. Víc se dočtete v mojí recenzi :).

30.03.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Mňamky a mňamky. Sice jsem měla trochu nedostatek romantiky, ale dobrůtek tu bylo opravdu dost. Více v mojí recenzi :).

06.02.2021 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tohle byla prostě pecka. Už mi chybí jen Hotýlek na Islandu a za mě je Pekárna v Brooklynu a Kavárna v Kodani zatím Top strop. Víc v mojí recenzi :).

06.02.2021

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

(SPOILER) Jakou sérii o vlkodlacích jste četli

Když jsem se dostala k druhému dílu série Vlci zvěrokruhu, už jsem byla totálně natěšená.

Tahle možná trochu nenápadná série může klamat. Ale najdete v ní super vystavený příběh, který graduje, má crossovery, že nestíháte kulit oči a přitom všechno zapadá do sebe.

V tomto dílu se dozvídáme něco víc o Aylině původu a taky se nám dokresluje náš milostný trojúhelník, i když to pravé ořechové přijde až v dalším díle - teda doufám . A taky se těším, protože ten konec?

Mimochodem, za mě to žádný trojúhelník není, protože Aylin protějšek je jasný od první chvilky a já jsem z něj mimo stejně jako Ayla .

Kniha se čte tak dobře jako první díl. Stránky ubíhají pod rukama a najednou bum, je konec. Klidně na jedno posezení, protože s touhle kráskou nevnímáte čas.

Moc mě baví, jak jsou jednotlivá znamení vystavěná. Mají různé odpovídající schopnosti a i chování odpovídá danému rodu. Třeba majetnickost vlků je perfektní .

Není to nijak moc náročné čtení. Dokonce možná odhadnete spoustu zvratů, ale víte co? Já jsem si chtěla u knihy odpočinout a přitom si užít bojové scény, sexy vlky, romantiku a trochu té magie. A to přesně jsem dostala.

Obálka: Možná jsou na mě tyhle obálky moc křiklavé, ale líbí se mi motivy v pozadí.

Verdikt: Tohle prostě chcete číst. Akce, romantika a peprné chvilky ve fantasy knize? Já tedy doufám, že další díl bude brzy, protože ho otevřu hned, jak přijde .

21.11.2023

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Jakou sérii o vlkodlacích jste četli

21.11.2023 5 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Dokonale vyrovnaná míra zvratů, přitažlivosti a krvežíznivosti. Tohle prostě chcete číst. Bylo to kur*a úžasný! Víc v mojí recenzi :).

01.07.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Tak tady to byla trochu studená (nebo spíš horká?) sprcha. Autorka chce nejspíš co nejvíc šokovat. Ovšem tady se mi některé věci moc nelíbily. Počkáme si na další díl. Víc v mojí recenzi.

30.05.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Není to nejlepší kniha autorky, ale rozhodně je výborná. Dalo by se říct, že je celá o sebepohrdání a sexu, ale nebojte, vidíte do hlavy i Cassianovi. A bude dobře :). Víc v mojí recenzi.

20.04.2022 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Tohle tipování - kdo je vrah a kdo princ, to mě vážně bavilo. Lia byla navíc celkem sympatická a lidská. Moc se těším na další díl.

19.04.2022 4 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Příjemná oddechovka, která se řadí spíš k průměru od tohoto autorského dua. Já si ji ale užila. Víc v mojí recenzi.

07.04.2022 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tohle setkání s autorkou nebylo zrovna pohodové. Chvilkami spíš mrazivé. Ale i tak jsem si knihu moc užila. Doslova jsem se nemohla odtrhnout. Víc v mojí recenzi :).

11.02.2022 4 z 5

Aurora plane Aurora plane Amie Kaufman

Tohle je prostě pecka. První i druhý díl jsou boží. Už teď se nemůžu dočkat třetího dílu. Humor, akce, romantická linka a širý vesmír. No bájo. Víc v mojí recenzi.

22.01.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Příjemná a předvídatelná romantika se špetičkou erotiky a skvělou čtivostí. Nejlepší jsou pro mě ale JJ a Bruce ve vedlejší roli. Víc v mojí recenzi :).

25.11.2021 3 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Tahle série... achjo. Příběh a námět dobrý. Všechno ostatní už ale dobrý není... Víc v mojí recenzi.

05.11.2021 2 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Jedna z nejlepší knih z The Grishaverse a rozhodně must have pro lidi, kterým se jedna z předchozích knih aspoň trochu líbila. Nikolaj je prostě úžasný. Víc v mojí recenzi.

28.10.2021 5 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Tak tady se velké nadšení nekoná. Ale potenciál to má. Počkáme si na druhý díl. Zatím můžete nakouknout do mojí recenze na to, co se mi líbilo a co ne. Konkrétní hodnocení 2,5 hvězdičky.

07.10.2021 2 z 5