_Žanet_ _Žanet_ komentáře u knih

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Méně je někdy více. A přesně v tomhle případě bych uvítala, kdyby povídek v knížce méně bylo. Čtenář by se ve více rozepsaných povídkách mohl mnohem víc vcítit do postav, nic by nemuselo být uspěchané, jako to v některých příbězích bylo a děj povídek by byl více uvěřitelný. Takhle mi některé příběhy připadaly až moc naivní a nerealistické. Přesto jsem v knížce našla i několik povídek, které její kvalitu krásně zvedly, které se četly samy a které mě přiměly podívat se i na jiná díla některých autorů. Ve výsledku bych knížku vyhodnotila jako oddechovku, která sice neurazí, ale ani nenadchne.

22.12.2023 3 z 5

Americký roadtrip Americký roadtrip Patrick Flores-Scott

Příběh Tea a jeho sourozenců, pro mě byl poněkud zvláštním, ale zato vcelku čtivým. Bohužel mi hrozně dlouho trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní autora, který mi příliš nesedl až do samého závěru, ale zvyknout se dalo.
Autor dle mě skvěle vystihl kluka v pubertálním věku, co mi však přišlo nereálné, bylo jeho náhlé zlepšení se ve škole a kompletní skoncování s jeho předchozím způsobem života. Mimo jiné mě taky neskutečně štvala Teova sestra včetně jejího jména a stejně tak mě štvala v podstatě naprostá nezúčastněnost rodičů na situaci, ve které se ocitl Manny. Kniha podle mě měla dost nereálných pasáží, včetně toho jak se mezi sebou baví čerstvě zamilovaný pár.
Knize však musím nechat její čtivost a krátké kapitoly a na závěr bych ji zařadila do průměru. Nelituji času, který jsem nad ní strávila, ale zároveň ji už určitě do rukou nevezmu podruhé.

27.07.2022 3 z 5

Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Maja Säfström

Knížka se mi líbila, i když se přiznám, že bych klidně jako zarputilá milovnice zvířat snesla faktů o něco víc a méně kreseb. Ty byly ale zatraceně povedené a já jsem ráda, že jsem si tuhle knihu pořídila a může na mě koukat z poličky.

28.09.2019 4 z 5

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

Poezii zrovna dvakrát neholduju a knihu jsem četla jenom díky školní povinné četbě. Knihy jsem se bála, hlavně tomu, že baladám nebudu rozumět. Mile mě ale překvapilo, že se mi většina básní četla dobře. Není to sice kniha ke který se budu vracet, ale není ani nejhorší. Prostě takový průměr.

12.10.2018 3 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Po delší době jsem zašla do knihovny a vůbec jsem tam nešla s cílem půjčit si právě tuhle knížku. První díl jsem četla snad i čtyři roky dozadu a nebyla jsem moc spokojená s useknutím děje a zformulováním ho až do moc urychleného happyendu. Proto jsem si druhý díl původně ani číst nechtěla. V knihovně mi ale padl nakonec nečekaně do oka a jí si řekla, že tomu dám druhou šanci. Teď má dočteno a musím říct, že druhý díl hodnotím stejně jako ten první. Měl dobré, ale i stinné stránky. I když autorka konec knihy zase trošku odflákla, aspoň podle mě, nebylo to tak zlé jako v předchozím díle. Při knize jsem se sice nenudila, ale kromě začátku byla vlastně pořád na jedné vlně a kromě děje někdy uprostřed a to tak na dvě kapitoly, se tam nic moc neřešilo. Zklamaná nejsem, protože je to příjemná oddechovka, ale znovu asi taky číst nebudu.

05.10.2018 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Kam jsi odešla je pro mě docela zvláštní kniha. Podle hodnocení jsem nečekala žádný zázrak, ale kniha mě nakonec docela překvapila. Bylo to asi tím, že jsem očekávala to nejhorší. Ano, kniha nebyla ničím výjimečná a byla v podstatě obyčejná a děj měl nulový spád, ale přece jenom se mi pokračování docela líbilo. Co mě ale štvalo, byl Adam. V prvním díle na mě působil skvělým dojmem a v tomhle? Sebelítostivý sobecký člověk. Kdyby se autorka chopila charakteru Adama trochu jinak, myslím si, že by kniha měla mnohem větší kvalitu. Přece jenom není zrovna příjemný číst knihu, kterou vypráví postava, která se na každé stránce lituje. Kniha je prostě průměrná.

14.07.2018 3 z 5

Pro mě hodně zajímavá kniha. Ze všech povídek mě nebavila jen jedna, ale taková se v knize povídek najde vždycky. V podstatě bylo ale na každé z povídek něco k zamyšlení o lidskosti. Nebo aspoň mě to tak přišlo. Takže za mě rozhodně palec nahoru.

07.11.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Není to špatná kniha, vlastně je i celkem čtivá a taková na odreagování, ale myslím si, že Kiera dokáže psát i líp. Plus mě šíleně iritovaly ty jména. Proč se nemohli jmenovat nějak jednoduše? Ne ve všem je podle mě potřeba hledání složitosti a komplikovanosti. Prostě asi takhle. Je to fajn kniha, ale myslím, že jsou lepší, u kterých čas využijete líp.

03.09.2017 3 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Fakt dobrá kniha, dobrá spisovatelka a dobrá série!:) Tahle série mě hodně baví a to jsem se bála, že nebude. Rozhodně ji dočtu a jsem zvědavá jak to dopadne.

08.08.2016 5 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Ze začátku jsem moc nechápala o co jde, ale později jsem to pochopila a to celkem rychle. Kniha mě dost bavila a to jsem si ze začátku myslela, že ji ani nedočtu. Budu číst i další díly a určitě doporučuji:)

24.07.2016 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

První co mě na této knize upoutalo, byla obálka. Poté jsem si přečetla o čem kniha je a přišlo mi to celkem zajímavé a tak jsem se rozhodla, že si knihu koupím a musím uznat, že jsem za to ráda. Ze začátku se mi kniha moc nelíbila, ale postupem času jsem zjistila, že to vlastně není tak špatné, jak jsem si na začátku myslela. Občas mi přišlo, že jsou zbytečné ty životopisy slavných, ale nijak mi nevadily a aspoň jsem se třeba dozvěděla něco jiného. Jinak jsem s knihou spokojená a četla se fakt příjemně.

18.06.2016 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tato knížka mě ani nijak zvlášť neoslovila, ale ani mě nezklamala, proto ji hodnotím průměrně:)

01.06.2016 3 z 5