zamilov.do.knih zamilov.do.knih komentáře u knih

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Na tuhle knížku jsem se na jednu stranu hodně těšila, protože jsem na ni četla jen samou chválu, ale na druhou stranu jsem se bála, že mě knížka zklame. Už dlouho jsem nečetla nějakou fakt dobrou romanťáru, takže jsem do téhle vkládala naděje, že by to mohla být po dlouhé době fakt pecka. A panebože, jsem tak ráda, že se mi konečně do rukou dostala nějaká skvělá a originální romantická knížka!
Hate to love a vlastně i friends to lovers romantická linka byla naprosto úžasná, kempování, astronomie a turistika v divočině za mě byly fakt originální náměty, nic podobného jsem zatím nečetla a musím říct, že jsem byla překvapená, jak moc se mi čtení o divočině líbilo. Obě hlavní postavy mi byly sympatické, na Lennonovi jsem nenašla nic, co by mi vadilo a musím uznat, že už dlouho mi hlavní hrdina takhle nepřirostl k srdci, a Zorrie mě teda občas štvala tím svým "všechno musím mít naplánované, všechno musí být pod kontrolou, ale ne, takhle to být nemá, to jsem si nenaplánovala", protože jasně, plánování je důležitý, ale ne v takové míře, že si plánujete i to, kdy půjdete na záchod. Takže jsem byla fakt ráda, když si to Zorrie později uvědomila a už nebyla takový plánovací maniak. Palec nahoru taky za přidané linky jako problémy v rodině (které mimochodem taky nebyly jenom klasické klišé alá umřela mi máma), homosexuální manželství a rodičovství a prvek zakázané lásky/přátelství. Krásná obálka a mapy jsou ještě taková třešnička na čokoládovošlehačkovém dortu, tom nejlepším dortu na světě.
Abych to zahrnula, už dlouho se ke mně nedostala takhle originální ya romantika. Originální prostředí a náměty, čtivý styl psaní autorky a skvělé hlavní postavy dělají z téhle knihy jednu z nejlepších romantik, které jsem kdy četla a nedivím se, proč ji má tolik lidí rádo. Tahle knížka si chválu a doporučení opravdu zaslouží!

19.01.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

4,75

Ještě nikdy jsem z knihy nebyla tak zmatená jako z Námi to končí. Na jednu stranu jsem byla naprosto odrovnaná z tématu, které kniha pojednává, překvapilo mě, jak se mi při čtení otevíraly oči, jak jsem při čtení pochopila a změnila názor na jednání hlavní hrdinky, ale na druhou stranu jsem čekala asi ještě něco víc. Přeci jen Námi to končí je podle recenzí nejlepší do češtiny přeloženou CoHo, ale osobně musím říct, že Bez naděje nebo Možná jednou se mi líbily víc. Přestože tahle kniha za mě řeší nejzajímavější a nejvíc očiotevírající (to je ale výraz :D) problém, občas jsem se v nějakých pasážích, hlavně na začátku, nudila. To se mi při čtení dvou výše zmíněných CoHo knih nestalo. Ke všemu mě při čtení více zaujala Lilyina teenagerská minulost než její dospělé já, což asi dokazuje, že pro tuhle knihu nepatřím do té pravé věkové skupiny. (Nebo takhle, ta přítomnost byla vážně zajímavá a právě v ní se odehrává ten závažný problém, bez kterého by Námi to končí nebo Námi to končí, ale při čtení jsem se vždycky moc těšila na Lilyiny zápisy v deníku, protože mě zkrátka víc bavily.) A co mě zamrzlo nejvíc, že i přes bolestivé téma jsem při čtení neuronila ani slzičku. Možná se to zdá divné, ale já knihy hodnotím i podle toho, jak moc mě zasáhne. A tahle mě zasáhla, a věřte mi, že opravdu hodně, protože od teď se na vztahy budu koukat jinak, ale nezasáhla mě natolik, aby mě kniha emočně vyždímala, jak všechny ostatní. Nevím, co je se mnou špatně, protože při čtení mě opravdu bolelo srdíčko, ale takto to hold je.
I tak jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla. Nejen, že mi otevřela oči, ale taky jsem zjistila, jak těžké je odejít od milované osoby, i když vám ublížila. Taky jsem ráda, že jsem koupí podpořila autorku a že se mi doma moje CoHo sbírka pomalu rozrůstá. Možná si, až budu starší, dám re-reading a knihu budu vnímat jinak, protože jsem vlastně pořád ještě jenom "dítě". Možná že za pár let mi z očí poteče vodopád slz. Kdo ví. Zatím pro mě ale kniha zůstane menším zklamáním.
Ale abych úplně nelhala, při poznámce autorky jsem měla vlhké oči. Protože panebože, já nevím, co na to říct. Snad jen: Až budu velká, chci být jako ty.

19.01.2024 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Já a Zapata jsme si prostě nesedly. Malychin byl sice lepší než Kulti, takže aspoň tohle moje přání bylo vyslyšeno, ale stejně to byla nuda a utrpení, vůbec to nebylo čtivý, postavy mi byly úplně šumák, protože jsem už od prvního slova věděla, že ti dva spolu skončí, vtipům jsem se vůbec nesmála a ke konci mě štvalo úplně, protože už jsem nečekala na nic jiného, než na ten podělanej konec, který byl pořád oddalován zbytečnými kecy, "vtípky" a sexem. Osobně nechápu, co všichni na autorce vidí, ale tak sto lidí, sto chutí a já aspoň vím, že dalším autorčiným knihám se vyhnu velkým obloukem. Ale abych nebyla úplně negativní, tak konec zakončím jediným pozitivem: hudební prostředí bylo fajn.

19.01.2024 1 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Na začátek říkám, že to není ta Mona, kterou známe ze série Znovu. Není horší ani lepší, je prostě jen... jiná. Ale nemusíte se ničeho bát, čtivost knize nechybí! Jen si myslím, že je dobré před čtením téhle série vědět, že není stejná jako série Znovu. Tak to by byl důležitý začátek, teď se jdu vyjádřit k dalším důležitým věcem :D.
Postavy byly fajn (za mně i lepší než v například Začít znovu, kde mi nesedl mužský hrdina), měly sice pár chybiček, kterými mě občas štvaly, ale patří k těm lepším postavám z knih ze středoškolského prostředí.
Ale co se mi líbilo nejvíc, byla romantická linka. Začíná to jako hate to love, pak se na chvilku jedná o kamarádský vztah, ale celou dobu cítíte, že to u přátel nezůstane. Potom přijde vrchol horské dráhy v podobě vzplanutí, vzápětí vozík na horské dráze nabere rychlost a je zase dole, pak ale vyletí až do nebes a nakonec zase padá. Jste zmatení? Tak si knížku přečtěte a budete vědět, o čem mluvím.
Celá romantická linka je pomalejší, ale tak přiměřeně pomalá. Takže pokud nemáte rádi slow burn, knihy bych se nebála a zkusila ji. Já taky nejsem velký zastánce slow burn a líbilo se mi to. Jediné mínus na romantice byla až moc dopodrobna popisovaná sexuální scénka. Kdyby tam nebyla (nebo ne tak podrobná), byla bych spokojenější.
Závěrem, kniha se mi moc líbila. Oblíbila jsem si chemii mezi postavami i postavy samotné (přestože měly pár chyb), romantická linka byla moc hezká a celý příběh se odehrává v pěkném prostředí anglických škol. Nesmím zapomenout zmínit, že kniha se skvěle četla a s ponořením se do příběhu na dlouhé hodiny není problém ;).
Nakonec už jen dodám, že se moc těším na další díl, protože ó můj bože, ten konec!
4*/5*

01.07.2021 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

První díl téhle série byl skvělý. Ale druhý díl byl úžasný! Styl psaní autorky byl stejně jako v prvním díle boží, prostředí a fantasy prvky se taky povedly a postavy byly fantastický. Rhysand = dokonalý manžel (vtipný, milý, starostlivý, krásný, prostě perfektní), Feyre = odvážná holka, která se sebou nenechá zametat a je mi neskutečně sympatická, Mor = super ženská, Amren = měla svou osobnost, což se mi moc líbilo, Cassian a Azriel = skvělí chlapi, Tamlin = týpek, kterýho jsem měla ráda v jedničce a teď je z něj zamilovaný šílenec a už ho ráda nemám, Lucien = nic moc. V tomto díle se méně soustředíme na fantasy svět a spíše se věnujeme romantické lince. A nejen Feyre se zamiluje do Rhyse, ale spolu s ní i všechny čtenářky téhle série. A tedy ona romantická linka byla skvělá, jen mi docela vadily ty sexuální scény. Nebylo mi úplně příjemné je číst. Také musím zmínit začátek, na kterém se mi líbilo, jak byly popsané stavy úzkosti Feyre. Byly uvěřitelné a s Feyre jsem soucítila. Já vlastně ani nemám moc co téhle knize vytknout. Až na ty sexuální scény se mi to moc líbilo. Takže za mě je tahle kniha bombastická, jen bych ocenila méně sexu a více napětí a fantasy prvků.
10*/10*

11.11.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

U této knihy půjdu proti proudu, protože mně tato kniha nepřišla až taková pecka, jak všichni tvrdí. Knihu jsem četla s velkým očekáváním a čekala jsem něco jiného, něco víc. Stella mi byla sympatická, ačkoli mě štvala tím, že vše chtěla mít pod kontrolou a jak se v průběhu knihy změnila (ze slušňačky na lehkomyslnou holku, která chce celou dobu žít co nejdéle a pak skoro odmítne nové plíce). Will byl na začátku otravný, ale pak se změnil k lepšímu a měla jsem ho ráda. Poe byl v pohodě a takového kamaráda bych brala. Líbilo se mi, že romantická linka byla pomalá a uvěřitelná. Líbilo se mi, že jsem se dozvěděla o nemoci, o které jsem neslyšela. Líbilo se mi, že děj utíkal rychle. Z recenzí ostatních jsem čekala, že mě kniha rozbrečí. A nevím, jestli je se mnou něco špatně, ale mně neukápla ani slza. Mám ráda, když ve mně kniha vyvolá jakékoli pocity, a proto knize uberu pár bodů, protože při čtení jsem měla pokerface. Závěrem, kniha se mi líbila, ale čekala jsem něco víc. Pro mě to byla průměrná YA romantika v krásném obalu. Ale musím dodat, že film byl krásný a líbil se mi asi i víc než kniha.
8*/10*

27.09.2020 4 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

(SPOILER) Tenhle třetí díl navazuje na ten druhý, ve kterém bylo spousta detailů a až při čtení tohoto třetího dílu jsem si uvědomila, jak byly jednotlivé detaily důležité. Opět se mi líbily skoro všechny dimenze, postavy jsem si jako v předešlých dílech zamilovala, i když tady mě trošku štval Paul, který měl v mozku "zmatek" kvůli rozštěpení (zápletka v druhém díle) a zápletky a zvraty mě nepřestaly překvapovat, byly úžasné. Také se mi líbil popis zániku dimenze, při jehož čtení mi srdce bilo strašně rychle. Záporáci byli skvěle napsaní a líbilo se mi, jak se zlý Theo dokázal změnit. Romantická linka celé knize opět dodala šťávu a jsem ráda, že nakonec to Marguerite a Paulovi vyšlo. Konec se mi líbil asi nejvíc z celé knihy a jsem strašně ráda za happy end. V knize navíc byly i pěkné citáty, které mě při čtení hřálo u srdce, a Theo měl opět vtipné hlášky a u některých jsem se i zasmála. Nakonec už jen napíšu, že zakončení série se mi moc líbilo, ale mrzí mě, že nejsou ještě další díly, protože tahle série je BOŽÍ!
10*/10*

27.09.2020 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Po naprosto peckovém prvním dílu trilogie jsem se na druhý díl moc těšila. Opět jsem neměla velká očekávání, pouze jsem doufala, aby byl tento díl stejně dobrý jako ten předchozí. Moje přání se splnilo, ale přeci jen mi druhý díl oproti tomu prvnímu přišel slabší. Ale jsem schopná mu to odpustit, protože tenhle díl je taková "předehra" k třetímu dílu. Bez tohoto dílu by se třetí závěreční díl neobešel. Popsala bych to tak, že druhý a třetí díl by se dal spojit v jednu knihu, ale byla by to pořádná bychle. V této knize je opět romantická linka, dokonce bych řekla, že i větší než v prvním dílu, a ta se mi moc líbila. Postavy se oproti prvnímu dílu nijak nezměnily, což je dobře, a hlavní hrdinka mi opět byla sympatická. Bylo zajímavé poznat další Pauly z jiných dimenzí, ale mým oblíbencem stejně zůstal "normalní" Paul (pořád na něj mám crush) a Paul z Ruské dimenze. Po dočtení jsem se těšila na třetí díl a nemohla jsem se dočkal, až se dozvím, jak celý příběh skončí. Na mém názoru na sérii se nic nezměnilo, je boží!
9*/10*

27.09.2020 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Potom, co jsem před půl rokem zhlédla film Všem klukům, které jsem milovala, aniž bych věděla, že je podle knižní předlohy, jsem si řekla, že bych si někdy chtěla přečíst i knihu. Zjistila jsem, že tahle kniha je velmi vychvalovaná, a proto jsem si na ni v knihovně udělala rezervaci. Ale od knihy jsem neměla žádná očekávání, protože film mě vůbec nenadchl, přestože jsem na něj v mém okolí slyšela samou chválu. Od knihy jsem čekala pouze to, že bude lepší než film (jak už to bývá). A to tedy opravdu byla. Oproti filmu, který byl přesně tím typem filmu "klasický středoškolský románek - klišé" a tento typ filmů se mi málo kdy líbí, kniha byla dobrá a líbila se mi. Přestože to byla opět klasická středoškolská romantika plná klišé, kniha byla čtivá, milá a oddechová. Jedině mě trochu mrzí, že jsem si moc neoblíbila postavy, které mi přišly příliš obyčejné a trochu nudné, ale přijde mi, že já jsem na postavy dost vybíravá a málo které postavy si oblíbím. Ale postavy mi nepřišly otravné a "nesmyslné" jako v jiných YA knihách, takže si mě získaly alespoň tímto. A jsem také ráda, že v knize se neobjevovalo kouření a alkohol, který vídám v mnoha knížkách, které se odehrávají v prostředí středních škol. Závěrem, kniha se mi líbila, ale nesedám si z ní na zadek, protože jsem četla i lepší knihy.
8*/10*

13.08.2020 4 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

3,5/5
tenhle díl série z green walley mi přišel takový neslaný nemastný. sice se skvěle četl (stejně jako díly předchozí) a autorčin styl se mi moc líbí, ale jinak jsem si k postavám nevytvořila skoro žádný vztah (jako by mi v knize chyběla jejich charakteristika), romantická linka mezi nimi mi přišla taková zvláštní (nevím úplně proč, ale úplně mi nesedla) a nevím no, prostředí vesnice a kempu jsem si oblíbila, ale tihle dva mi v tom prostředí moc k srdci nepřirostli. ještě dodám, že knížku jsem dočetla před měsícem a už teď si sotva pamatuju, o čem to vlastně bylo. tento díl tedy hodnotím jako zklamání, přesto dám ale dalším dílům šanci, protože miluju, jak je autorčin rukopis čtivý, a třeba mi další příběhy a hrdinové sednou víc.

08.04.2024 4 z 5

Stačí pár kapitol navíc Stačí pár kapitol navíc Sára Topinková

absolutně jsem nečekala, že se mi nějaká bonusová brožurka bude takhle líbit (já ty bonuskovky totiž vždycky považovala spíš za nepotřebný doplnění, který je fajn, ale obejdu se bez něj), ale páni, tohle bylo hrozně miloučký (cilka a rob) a zároveň hrozně vtipný, protože mě hrozně bavilo číst konverzace autorky a redaktorky. rozhodně doporučuju, tohle určité není nepotřebný doplnění!

10.03.2024 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

tuhle recenzi píšu šíleně pozdě po dočtení a je tomu tak proto, že jsem se pořád snažila si celou duologii srovnat v hlavě, ale marně. pořád jsem toho názoru, že se mi to nelíbilo, ale nevím, jak svůj názor vyjádřit, abych někoho, komu se knížka líbila, neurazila. protože na jednu stranu asi chápu, proč se lidem líbí – řeší důležité téma a někdo, kdo prožívá něco podobného jako hlavní hrdinka, se v ní mohl najít a třeba mu kniha mohla s problémem i pomoct. ale na stranu druhou mě prostě celou dobu štvalo, že spolu postavy nekomunikovaly. teď budou někteří namítat: "ale právě o to šlo, že měla strach o tom někomu říct," ale sakra! dusit všechny svoje problémy v sobě nikdy nikomu nepomohlo! no a s tímto se pojí i postava lucy, která mi v tomto díle přišla dost nereálná, protože si myslím, že nikdo nemá tolik trpělivosti jako on. týpek očividně věděl, že se se sage něco děje a čekal třeba nevím půl roku klidně jako beránek a vůbec nepůsobil, že by ho sralo, že mu sage pořád po tak dlouhé době nedůvěřuje. ale v reálu to prostě takhle nefunguje. pokud svoje strachy budete před každým skrývat a uzavírat se před nimi, oni ztratí trpělivost a vztahy mezi vámi se naruší. a je to pochopitelný, protože se budou cítit, že jim prostě dostatečně nevěříte. a v neposlední řadě mi tahle knížka přišla strašně nudná a zbytečně natahovaná. kdyby se oba díly osekaly, tak by z toho mohla klidně být jedna fajn knížka, ale protože autorka první díl utla zvratem, tak pak musela psát dalších 400 stran prakticky o ničem (děj druhého dílu by se rozhodně vešel tak na 100 stránek) jenom proto, aby jí to vyneslo víc peněz (tak to na mě působilo). a naopak konec, ve kterém je důležitá konfrontace s příčinou problému, na mě působil strašně nevěrohodně a odfláknutě, no prostě zklamání.
abych to nějak shrnula, tak za největší problém považuju tu zdlouhavost vyvolanou nekomunikací postav. takhle to vypadat nemá! a pokud se autorka snažila knihou předat nějaké poselství, tak z mýho pohledu ne úplně správně (ale oceňuju, že sage vyhledala pomoc u psycholožky!). a i když vím, že jdu hodně proti proudu, tak tuhle sérii prostě doporučit nemůžu.

10.03.2024 1 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

o téhle knížce asi nejvíc vypovída to, že tuhle recenzi píšu cca měsíc potom, co jsem ji dočetla, ale už jsem ji za tu dobu stačila zapomenout. nebylo v ní totiž nic, co by mě nějak moc zaujalo. sice se mi líbilo prostředí záchranného střediska (to mi přišlo celkem originální, moc knížek s tímto prostředím totiž neznám, a roztomilý, protože come on lachtánci, tuleni a vydry!), ale jinak mi všechno ostatní přišlo takový průměrný. nezaujali mě hlavní hrdinové (a asi hlavně právě kvůli tomu se mi kniha zas tak moc nelíbila) ani romatika mezi nimi, ta "detektivní" zápletka od půlky knížky mě taky moc nebavila, protože mi celkem brzo došlo, kdo asi nakonec bude ten záporák (a měla jsem pravdu), a dokonce ani ten hlavní fantasy prvek mi nepřisel nějakej wow úžasnej (i když autorce musím nechat, že mi to opět přišlo jako celkem originální motiv) a spíš mi přišlo, jakoby ho hrdinka lehce zneužívala? (občas třeba nějaký "hříšníky" a hlavně teda quinta chtěla trestat za celkem prkotiny se mi zdálo.) ale líbilo se mi, že to mělo i ten opačnej efekt, že mohla nejen trestat, ale i odměňovat dobré skutky.
celkové si teda myslím, že instant karma není špatná kniha, ale bohužel mě ničím zas tak moc nezaujala a prostě jsem ji za pár týdnů úplně vypustila z hlavy. ale to neznamená, že by se nemohla líbit! třeba pro takové mladší čtenáře by to mohla být fajn feel-good romanťárna k moři.

10.03.2024 3 z 5

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

3,5/5
na začátek bych chtěla zmínit, že mi knížka přišla hrozně inspirovaná harrym potterem. ten obrázek koleje na vnitřní straně obalu vypadá jako bradavice (ale zas je pravda, že ty stavby ve skotsku takhle asi vypadaj no), ale hlavně ten protivnej učitel (už si nepamatuju, jak se jmenoval ups) byl prostě jasnej snape a ten spor, co měl s rodiči hlavní hrdinky, mi strašně připomínal ten trojuhelník snape x james x lily. zároveň mi přišlo, že začátek měl tempo ideální, prostředek se ale začal trochu táhnout, když ale došlo k zvratu, kde bych tu táhlost a rozepsanost ocenila a chápala, tak nee, tam to bylo jen tak zmíněno a místo toho tam byl strih "o několik měsíců později". a pak se začal blížit konec, ve kterém autorka chtěla vyřešit všechny nedořeslšený věci na co nejméně stránkách (působil na mě hrozně odfláknutě a všechno se tam dělo hrozně rychle) a poslední kapitola byla čistý klišé, u kterýho jsem jenom převracela oči.
ale abych nebyla jenom kritická, tak se mi moc líbil styl psaní (mega dobře a rychle se to četlo), hlavní hrdinové byli fajn (a celkově celá jejich parta mi byla moc sympatická!) a romatická linka mezi nimi byla taky v pohode. o moc víc se ale těším na druhej díl, kterej by měl být o jejich kámoších, kteří se už v tomhle díle dost pošťuchovali a aaa ma to být friends to lovers (a tuhle linku absolutne milujuu!), takže ten díl si rozhodně nenechám ujít!
nakonec už jen dodám, že moc doufám, že nějakej díl bude o grace, protože to byla skvělá holka a přála bych jí šťastnej konec! joo a knihu doporučuju všem romantickým duším! (musím to zakončit nějakým suprčupr doporučením žejo. )

10.03.2024 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

3,5/5

knížka byla ze začátku skvělá. strašně mě chytla, nemohla jsem se odtrhnout a moc se mi líbila ta tajemná a strašidelná atmosféra. pak mi ale přišlo, že se kniha dostala do jakéhosi hluchého místa, kde mě to nebavilo tak moc, jako předtím. kde děj sice plynul, ale nějak mě nechytl, protože mi přišlo, že je to pořád to samý dokola.
postavy byly fajn, do paměti se mi ale moc nevryly. musím ale říct, že se mi líbilo, jak byla každá z nich jiná a taky jak to v měla každá z postav doma těžké. a musím se přiznat, že zvraty v astridině rodině jsem nečekala, překvapily mě a kniha mi po odhalení začala dávat i větší smysl.
bohužel mě ale vůbec nepotěšil konec knihy (poslední kapitola před epilogem), kdy by mi vůbec nevadilo, kdyby byla kniha o něco delší a my bychom četli o napínavé cestě do toho snového světa či co to bylo. takhle mi to přislo takový... odfláknutý. a je to hrozná škoda, protože jak jsem psala výše, na knížce se mi mega líbila ta atmosféra. prostě to mělo potenciál, který podle mě bohužel zůstal nevyužitý.
na knihu mám teda takový neutrální názor. pokud vás zaujala, určitě byste jí mohli dát šanci, protože není špatná, ale podle mě mohla být i lepší, kdyby ten konec byl trochu delší a napínavější.

08.02.2024 4 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

0,5/5

kniha se ke mně dostala v rámci štafety a popravdě, očekávání jsem neměla žádná. důvodem, proč jsem se přihlásila, bylo, že od současných českých autorů jsem zatím nic nečetla a chtěla jsem tento svůj rest napravit. a věřím, že z per těchto autorů vzešlo spostu kvalitních děl, ale tohle... co to sakra bylo?! uvnitř téhle ehm hodně nepovedené knihy jsem nenašla snad žádné pozitivum. proč uvnitř? protože obálka je fakt povedená, na mě teda celkem barevná, ale v knihkupectví na sebe určitě upozorňuje. ale uvnitř jsem teda nic krásnýho nenašla.
1.) postavy jsou úplně o hovně. adriana je naivní, ufňukaná, vypatlaná kráva a matyáš zase hrozně arogantní, egoistickej a taky úplně vymaštěnej kretén. ostatní postavy tam prakticky nejsou, protože jen co se s nimi seznámíme, hned zase zmizí a většina se ani znovu neobjeví.
2.) děj svádí boj s postavami o to, co z nich je větší katastrofa. celou dobu mi přišlo jako bych četla prázdný stránky. nic se tam do prdele nedělo! furt jen hospoda, divadlo, hospoda, divadlo, romantickej vztah mezi těma dvěma by se dal shrnout na 5 stránek a já se jen modlila, aby byl už konečně konec. svou nasranost jsem si vylívala na stránky ve svých poznámkách a doufám, že holky mým slovníkem nebyly nijak pohoršeny, ale to prostě jinak nešlo.
3.) styl psaní se dal, ale bože, ty vtípky! na začátku jsem se občas pousmála, ale pak mi začaly připadat nucený a trapný? asi? já ani nevím, jaký slova zvolit.
a 4.) když jsem si myslela, že knize dám plus aspoň za brněnské prostředí, pak se nejednou objevilo slovo "tramvaj" a i tuhle naději si kniha sama pohřbila.
už jsou to snad dva měsíce, co jsem knihu poslala dál. za tu dobu se objevily recenze holek, co šly po mně (jo, četla jsem první a ony mě s recenzí stejně předběhly ). některé se liší, některé zase souhlasí s tou mojí, takže ano, kniha se může líbit. ale teda já vám ji fakt nedoporučuju. váš čas se dá strávit s mnohem, mnohem lepší literaturou.

08.02.2024 1 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

2,5/5

bez naděje je jedna z mých nej coho knížek. šokovala mě, otevřela mi oči a dokázala mi, že je možné najít to, po čem celý život toužíte, přestože to vypadá beznadějně. jen nesmíte přestat doufat.
za to ztracená naděje mě nebavila. nejenže mi hlavní hrdina, kterého jsem si v prvním díle zamilovala, nějak přestal být sympatický, ale byla to hrozná nuda. v bez naději totiž netušíte, jaká byla skyina minulost. tady to víte a prostě jenom čtete tu jejich lovestory bez žádnýho boom momentu. jediný, co mi přišlo zajímavý, byly věci o holderově sestře les, protože o ní moc řeč v prvním díle nebyla. ale jinak fakt nic. a bohužel tím, jak mě to nudilo, mi to ani nepřišlo tak čtivý a... nevím, co na to říct.
téhle colleen bych se asi radši vyhla. bez naděje předala message, kterou předat měla, ale ztracená naděje mi nic nového a zajímavého kromě les do příběhu nepřidala. mrzí mě, že mě holderův pohled nezaujal, protože vím, že dost lidí má opačný názor jako já. mrzí mě to, protože to mělo potenciál a chápu, proč autorka tento doplňkový díl napsala. jen bohužel jsme si nějak nesedli.

08.02.2024 3 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

z minulé recenze už asi víte, že z druhého dílu téhle série jsem moc nadšená nebyla. naštěstí třetí a závěrečný díl tak špatnej nebyl, ale k dokonalosti měl taky daleko. největší zádrhel asi vidím v tom, že všechny tři díly se točí kolem jamese a ruby a nebudu lhát, později už mi nepřišli tak zajímaví, aby se to všechno muselo být o nich. takže jsem ráda, že se tady objevilo víc z pohledů ostatních postav, ale stejně si pořád myslím, že kdyby série byla pojatá stejně jako autorčina série znovu (každá kniha zaměřená na jinej pár), líbilo by se mi to víc.
a neodpustím si zde nerýpnout do zvratu, který se na konci knihy objeví. zjevil se tam a za pár stránek hnedka vyřešil, přitom byl dost zásadní. kdybychom se ho dozvěděli dřív a kniha se věnovala jemu řešení, opět by to bylo lepší.
zkrátka a dobře, tahle série je dost průměrná. vztah jsem si vybudovala jenom k prvnímu dílu, který se mi jako jediný fakt líbil a navíc je to můj první a jediný recenzní výtisk, zbývající díly jsou dost... meah.

08.02.2024 3 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

eeh... no řeknu vám, že jak moc jsem byla překvapená z toho, jak moc se mi líbilo zachraň mě, tak stejně tak jsem byla překvapená z toho, jakej byl tenhle díl propad. vždyť se tady sakra nic nedělo! ruby hrozně přeháněla (na začátku jsem ji chápala, ale pozdějc mě začala fakt štvát s tím, jak pro jamese neměla žádné pochopení), james byl zase celkem vlezlej (jakoby jo, chtěl se omluvit a urovnat to, ale na druhou stranu za ruby občas dost dolízal a nenechal ji na pokoji), ember mi popravdě taky moc nesedla (přišla mi taková... dětinská? asi? nevím, teď mě nenapadá jiné vhodné slovo) a jak tak o tom přemýšlím, tak v tomhle díle mě srali vlastně všichni. ale třeba to nebyla chyba těch postav, třeba to bylo kvůli tomu, jak moc zlouhavý mi to přislo, a tak mě začalo otravovat všechno okolo.
jelikož mám přečtenou už celou sérii, můžu říct, že tohle je rozhodně nejslabší díl. kterej mě jenom naštval a nudil. ale nechci, abyste tuhle recenzi pochopili tak negativně. protože pravdou je, že stejně se mi na tom příběhu pár věcí líbilo. nebudu je ale konkrétně vyjmenovávat, protože to bychom tady byli dlouho, takže si je nechám do recenze na závěřečný díl. protože mám náladu nechat tady napsané své naštvané myšlenky. protože prostě musely ven.
čtu to po sobě znovu a znovu a pořád mi to nedává smysl. přijde mi, že jsem vám tady vlastně nic neřekla. a zní to, jako bych tu knihu chtěla spálit. ale tak to není! jen nevím, jak moc si musím vlepit, abych začala myslet racionálně a nenechala se unášet pocity. ale asi jsem holt na špatným proudu. tak snad se do další recenzenajdu změní vítr a najdu lepší kurz. takovej, kde se mi vrátí moje schopnosti psát srozumitelný recenze.

20.01.2024 2 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

4,5

nebudu to protahovat a řeknu to na rovinu hnedka ze začátku. tohle bylo fakt hustý! ještě nikdy jsem nečetla fantasy s tolika hororovými prvky a tak strašidelným prostředím. byla jsem zmatená, znechucená, bála jsem se (o postavy i o svý klidný spaní)... jedno se té knize musí nechat. ty emoce, které čtenář prožívá, z ní dělají fakt dost dobrej kousek.
ale rozhodně to nebyla bezchybný. s dvanácti sestrami se pojí i dvanáct jmen a co si budem, celkem se mi pletly. taky mi trochu chyběly popisy sester, které v ději nebyly ty hlavní, protože jsem si pak moc nedokázala přiřadit jméno k obličeji. ale zato popisy krajiny, království, bálů a strašidelných situací v knize nechyběly a dodávaly jí ten správnej vibe.
co se romantické linky týče, tak se mi líbila, škoda jen, že byla taková okatá. ale hodili se k sobě a co si budem, romatika ve fantasy nikdy není na škodu.
bohužel na konci mě naštvala jedna věc, která mě naštvala už dřív, a to v třetím díle dvorů. nechci to tady úplně spoilerovat, ale prostě... buď má zůstat mrtvej nebo neumírat. tečka. tyhle autorský pranky mi jdou prostě proti srsti.
knihu vám moc doporučuju. kvůli těm emocím za přečtení opravdu stojí. a pokud se najde někdo, kdo si nezamiluje to originální prostředí království uprostřed moří, tak si ho najdu a budu ho strašit ve spaní.
nechcete se mnou někdo napsat nějakýmu režisérovi, aby z tohohle natočil film? protože ti, co to četli, mi určitě dají za pravdu, že by to byla fakt pecka!

20.01.2024 5 z 5