Komentáře

Do slov má láska odívá se

(16.07.2013)

Naprosto souhlasím s uživatelem dynamo, jedním slovem, nádhera...

Do listů slov má báseň odívá se...

A nakreslím-li slovo žal,
jako by z listů kapky rosy nabíral.
Anebo ještě spíše,
to pro lásku tak dávno ztracenou
mé slzy kutálejí se tiše.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

(05.03.2013)

Pro mne vynikající kniha, od začátku až do konce, plná napětí a "milých" situací. Temná mně nepřipadala vůbec. Zůstala po jejím přečtení velká nostalgie... Těším se na pokračování.

Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song

(31.01.2013)

Kniha je od 28. ledna v prodeji a je velice zajímavá. Jsem zatím na začátku, ale jsem jí docela uchvácen. Feng-yün Song mám moc rád a tahle kniha vypadá opravdu dobře :o).

Ze mě, cesta blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška

(12.11.2012)

Vynikající kniha. Úplně mě nadchla :o). Jarda dokáže mluvit o spoustě věcí tak jednoduše a srozumitelně a zároveň čtivě, že se vám vryjí do paměti a jste schopni si je zpětně vybavit a použít, což je u tohoto typu knih velmi důležité.

Vrátka z bambusu

(21.08.2012)

Zajímavá sbírka devíti japonských próz od japonských spisovatelů, velmi dobře přeložených naší přední japanoložkou Vlastou Winkelhöferovou, ze kterých se, čtivou formou, dozvídáme něco málo (zas tak málo toho není) o způsobu života v předválečném Japonsku.
Povídky se čtou velice dobře, ovšem zůstala mi po nich nostalgie a smutek v srdci.

Oznamuje se vražda

(12.08.2012)

Vynikající (jako ostatně každá, kterou jsem doposud četl) detektivka. Jak už přede mnou napsali jiní, skvěle vykreslená atmosféra anglického venkova, člověk jako by tam přímo byl :o). A jak se to ke konci vystupňovalo, to bylo vážně něco.

Kniha proměn

(26.07.2012)

Nový, celkem zajímavý překlad Knihy proměn, psaný v dnešním jazyce a poměrně čtivě a srozumitelně. Její zřejmě největší slabinou je absence "Deseti křídel", komentářů k věštebné "první části" Knihy proměn. Knihu bych tak doporučil jako "doplněk" ke Knize proměn mistrně přeložené naším sinologem Oldřichem Králem, která je už samozřejmě ke "čtení" mnohem náročnější :o).

Tajemná země Nippon

(24.01.2012)

Vynikající kniha našeho známého japanologa a koreanisty Jiřího Janoše, který nás čtivou formou seznamuje s Japonskem, jeho historií a současností. Ale také s životy běžných lidí.

Čínsko-český, česko-čínský slovník

(09.01.2012)

Výborný čínsko-český, česko-čínský slovník, který tu dlouhá léta chyběl. Velká pomoc pro všechny studenty čínštiny a rovněž pro Číňany, žijící zde v Čechách. Používám jej k velké spokojenosti.

Cesta k lásce

(01.12.2011)

Vynikající malá knížečka s neskutečným obsahem.

Reiki - metoda přírodního lečení

(18.11.2011)

Této nevelké knížečce vděčím za setkání s metodou Reiki a za vším, co mne později potkalo. Spoustu přátel a zážitků.