Soutěž

Yunnan

Komentáře

Podpis všech věcíPodpis všech věcí

19.06.2015

Pro Stromy: Když, jak píšete, "po všech stránkách snad nejkrásnější kniha ze všech, co jsem kdy četla", proč potom hodnotíte knihu jako "odpad"?

Podoben mraku život plyne...Podoben mraku život plyne...

02.06.2015

Krásná sbírka básní, mně dosud neznámého autora, doplněná nádhernými obrazy japonských umělců.

DivočinaDivočina

01.06.2015

Velice zajímavá kniha, která ke mně přišla v naprosto dokonale pravou chvíli. V době, kdy jsem si řešil lehce podobné rodinné a osobní záležitosti (ne, heroin a jiné drogy, to opravdu nebyl :o)) a díky ní si uvědomil pár, pro mne, velmi důležitých věcí. Mimo jiné to, jak jsem vlastně šťastný a bohatý. A kdyby nic jiného, tak u mne tato kniha zafungovala na 120%. A za to patří Cheryl můj neskonalý dík.
A kromě toho jsem se u čtení moc bavil a prožíval její cestu, radosti a útrapy. Asi ve mně nevyvolala takovou chuť vyrazit na pouť, ale to v mém případě nevadí.

Mistr Sun o válečném umění / Mistr Sun o básnickém uměníMistr Sun o válečném umění / Mistr Sun o básnickém umění

01.06.2015

Výborná a nádherně zpracovaná kniha Mistra Suna v excelentním překladu pana Oldřicha Krále, s jeho kaligrafií. A navíc, pro mne milovníka básní a poezie, opatřené básnickou replikou na Mistra Suna básníkem Jiřím Kolářem.

TvarytmyTvarytmy

24.03.2015

Další výborná kniha od pana Duška s jeho neuvěřitelnou lehkostí. Moc jsem si ji užíval. A musím se smát, jak si mě Tma "přitahuje" :o). Uvažuji o vstupu už docela dlouho a vždycky, když na to přestanu myslet, připomene se mi - (Holger Kalweit, Andrew Alois Urbiš a teď i Jaroslav Dušek :o)).

Kdyby tak na mě někdo někde čekalKdyby tak na mě někdo někde čekal

20.01.2015

Výborné to bylo, moc mě to bavilo, škoda jen, že některé povídky byly tak krátké, zasluhovaly by si i delší rozsah.

Levandulový pokojLevandulový pokoj

13.01.2015

Výborná kniha! Čte se úplně sama. Příběh volně plyne a těšíte se na každou další stránku až se dozvíte víc. Mně, coby knihkupci, byla ještě o to bližší :o). Nebylo by špatné mít schopnost Jeana Perdua, nahlédnout do duše zákazníka a dokázat odhadnout jaká kniha je pro něj nejlepší :o). Ovšem tu situaci s dopisem bych zažít nechtěl. Jak už bylo v jedné recenzi napsáno, občas kniha čte vás :o). A navíc, je z mé oblíbené Francie a dokonce Provence, takže jsem si příjemně vychutnal. Obálka knihy je příjemně sametová, takže se velmi příjmně drží v ruce :o).

Hledání přítomného okamžikuHledání přítomného okamžiku

05.01.2015

Velmi zajímavá kniha. Jak píše petaSk, dějová linka Naoko je podstatně zajímavější a také mnohem děsivější, když si uvědomíme, co se pravděpodobně ve školách a jinde odehrává (a určitě ne jen v Japonsku), než děj Ruth. Navíc mě potěšily dialogy a věty v japonštině a jejich hlubší vysvětlení. Co mě ale zamrzelo, že si překladatelka (případně nakladatel) nedal tu práci a nenechal zkontrolovat přepis "výslovnosti" japonských slov a názvů či jmen. Stalo se tak, že i v jednom slově (jméně) byl zkombinován anglický a český přepis dohromady, což působí velmi rušivě. Správně měl být použit, podle českých pravidel, přepis český a nebo případně nechat všude přepis anglický, což by ale ideální nebylo. Aspoň by to však nebylo matoucí, pro člověka neznalého.

Lepší životLepší život

06.11.2014

No páni!! Tak to bylo něco! Už první část o Mathilde byla docela hustá, ale to, co přišlo v druhé části knihy o Yannovi, to se nedá slovy vůbec popsat. Ta kniha mě úplně rozbourala. Aby mě vzápětí složila zpátky. Jiného, "nového". Kdo jste Anno Gavalda, že svého čtenáře rozložíte na atomy a zase ho dáte dohromady změněného? Ze srdce Vám za to děkuji! A jak už tu bylo řečeno, nenechte se odradit prvním příběhem o Mathilde, budete odměněni v druhém příběhu :o).
Možná jsem ale jen měl "štěstí", kdo ví...?

Poslední aristokratkaPoslední aristokratka

03.10.2014

Moc se mi to líbilo. Už dlouho jsem se u knihy tak nenasmál, jako zde nad Aristokratkou. První třetinu jsem četl ve vlaku cestou do Jižních Čech a vlak byl naštěstí poloprázdný, protože smát se potichu, či v duchu prostě nešlo :o)).

Norské dřevoNorské dřevo

28.08.2014

Ach Haruki Haruki, co jsi mi to zase udělal...? Napřed Kafka a teď Tóru :o)). Nemá smysl zde opakovat to, co už mnohokrát a lépe napsali druzí čtenáři. Pro mne dokonalé. Stýská se mi po Tóruovi, Naoko, Midori a Reiko...

Kafka na pobřežíKafka na pobřeží

20.08.2014

No, tak to byl mazec! Ještě teď asi 14 dní po přečtení se z toho vzpamatovávám. Můj první Murakami a hned taková síla! Nemá smysl opakovat, co zde již mnohem lépe popsali ostatní. Ale jsem naprosto uchvácen stylem psaní pana Murakamiho. A moc se mi stýská po slečně Saeki, panu Óšimovi, Kafkovi a panu Nakatovi. Mohlo to být klidně delší :o)). A už se těším, až se do toho začtu znovu...

Po otřesechPo otřesech

16.08.2014

Opěk skvělý Murakami, který mě ani v nejmenším nezklamal a často v povídkách překvapil. Nejlepší jsou pro mne Medovníky, ale potěšily i ostatní povídky. Jen mi občas bylo líto, že jsou tak krátké :o).

Kolo lží: Pád Lance ArmstrongaKolo lží: Pád Lance Armstronga

09.07.2014

Přesně! Naprostý souhlas s reader.007. Jako by byl jediný, kdo užil doping. Ale hezky se na něm vydělává... Už ho nechte na pokoji!

Nádherné troskyNádherné trosky

22.05.2014

Mazec! Neskutečná kniha! Jsem z ní úplně hotový! Právě jsem jí dočetl, je ve mně hluboce uložena. Musím si ji přečíst znovu...

Do slov má láska odívá seDo slov má láska odívá se

16.07.2013

Naprosto souhlasím s uživatelem dynamo, jedním slovem, nádhera...

Do listů slov má báseň odívá se...

A nakreslím-li slovo žal,
jako by z listů kapky rosy nabíral.
Anebo ještě spíše,
to pro lásku tak dávno ztracenou
mé slzy kutálejí se tiše.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

05.03.2013

Pro mne vynikající kniha, od začátku až do konce, plná napětí a "milých" situací. Temná mně nepřipadala vůbec. Zůstala po jejím přečtení velká nostalgie... Těším se na pokračování.

Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün SongHlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song

31.01.2013

Kniha je od 28. ledna v prodeji a je velice zajímavá. Jsem zatím na začátku, ale jsem jí docela uchvácen. Feng-yün Song mám moc rád a tahle kniha vypadá opravdu dobře :o).

Ze mě: Cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava DuškaZe mě: Cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška

12.11.2012

Vynikající kniha. Úplně mě nadchla :o). Jarda dokáže mluvit o spoustě věcí tak jednoduše a srozumitelně a zároveň čtivě, že se vám vryjí do paměti a jste schopni si je zpětně vybavit a použít, což je u tohoto typu knih velmi důležité.

Vrátka z bambusuVrátka z bambusu

21.08.2012

Zajímavá sbírka devíti japonských próz od japonských spisovatelů, velmi dobře přeložených naší přední japanoložkou Vlastou Winkelhöferovou, ze kterých se, čtivou formou, dozvídáme něco málo (zas tak málo toho není) o způsobu života v předválečném Japonsku.
Povídky se čtou velice dobře, ovšem zůstala mi po nich nostalgie a smutek v srdci.

Oznamuje se vraždaOznamuje se vražda

12.08.2012

Vynikající (jako ostatně každá, kterou jsem doposud četl) detektivka. Jak už přede mnou napsali jiní, skvěle vykreslená atmosféra anglického venkova, člověk jako by tam přímo byl :o). A jak se to ke konci vystupňovalo, to bylo vážně něco.

Kniha proměnKniha proměn

26.07.2012

Nový, celkem zajímavý překlad Knihy proměn, psaný v dnešním jazyce a poměrně čtivě a srozumitelně. Její zřejmě největší slabinou je absence "Deseti křídel", komentářů k věštebné "první části" Knihy proměn. Knihu bych tak doporučil jako "doplněk" ke Knize proměn mistrně přeložené naším sinologem Oldřichem Králem, která je už samozřejmě ke "čtení" mnohem náročnější :o).

Tajemná země NipponTajemná země Nippon

24.01.2012

Vynikající kniha našeho známého japanologa a koreanisty Jiřího Janoše, který nás čtivou formou seznamuje s Japonskem, jeho historií a současností. Ale také s životy běžných lidí.

Čínsko-český, česko-čínský slovníkČínsko-český, česko-čínský slovník

09.01.2012

Výborný čínsko-český, česko-čínský slovník, který tu dlouhá léta chyběl. Velká pomoc pro všechny studenty čínštiny a rovněž pro Číňany, žijící zde v Čechách. Používám jej k velké spokojenosti.

Cesta k lásceCesta k lásce

01.12.2011

Vynikající malá knížečka s neskutečným obsahem.

Reiki - metoda přírodního lečeníReiki - metoda přírodního lečení

18.11.2011

Této nevelké knížečce vděčím za setkání s metodou Reiki a za vším, co mne později potkalo. Spoustu přátel a zážitků.