Yossarian22 Yossarian22 komentáře u knih

Cesta do Arnhemu Cesta do Arnhemu Donald R. Burgett

(SPOILER) Válka je tady snad ještě víc špinavá a tenhle díl je šílená dvou měsíční řežba.
Mnohem lepší a autentičtější než mnohem slavnější na západní frontě klid. Pán Burgett tady popsal syrovou , tvrdou a naprosto nesmyslnou realitu války . Skvělá je čast s útokem na Son kde tři kanóny 88 zničí půlku roty ani né za dvě hodiny

01.04.2024 5 z 5

Velitel tanku: Vzpomínky fascinujícího a uznávaného velitele britské tankové eskadry Velitel tanku: Vzpomínky fascinujícího a uznávaného velitele britské tankové eskadry Bill Close

Velitel tanku je zajímavá kniha , můj problém s ní je že většina bojů je odbytá tak že autor řekne ,, no v řecku jsme bojovali tři týdny pak dva měsíce v lybii a nakonec nás poslali do káhiry " ale zase je to docela autentické

07.01.2024 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Další přeceňovaná kniha , dočetl jsem jen do poloviny protože tohle byla vážně šílená debilita , příběh byl nezajímaví , protagonistka nesympatická , prostě kravina

31.12.2023 1 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Ambrosse je špatný historik , když porovnáte jeho knihu Den D a Bratrstvo tak si mužete všimnout jeho drobných uprav například v Bratrstvu se píše že Winters seknul s druhým důstojníkem při boxerském utkaní aby povzbudily rotu , ve Dnu Dé se boxerské utkáni změní v rvačku a pak si pořád hraje se jmény , hodnostmi a časovými údaji . Například je Malarkey po trvaní bitvy o Normandii seržant a najednou v Anglii je zas Vojín pak je tu údaj že milenka německého velitele v Saint Mere eglise venčí psa v 17 hodin ve Dnu Dé je to 20 Hodin a to jen sjíždím po povrchu například Ambrosse z roty E dělá nějaké Supermani třeba tvrdí že označení roty E znamená Elita né je to Easy podle šifrovací tabulky a pak rota E byla nejlepší rota na světě , byla lepší než SAS nebo 1th Special Service Force ( Černí ďablové ) nejspíš né , byla rota E o tolik lepší než jiné výsadkářské roty ? Pak jsou v Bratrstvu hrozné Vlastenecké kecy , armáda dobrovolníku ( Solvik by mohl povídat ) proti armádě fanatických Tyranů a tak dál na druhou stranu jestli máte rádi stejnojmennou dokonalou mini sérii tak se vám Bratrstvo bude líbit nejzábavnější je výcvik a Konec války jak dojde na akci tak to vypadá jako by si banda šestiletých kluků hrála na vojáky , pokud si budete chtít přečíst historky které se do seriálu nedostali tak si knihu přečtěte , závěrem je kniha jenom rozšiřující příručka pro seriál takže nejdřív se koukněte na seriál a pak až si přečtěte knihu

30.12.2023

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Harry Potter akorát dospělá detektivka okořeněná Britským humorem , perfektní kniha která je lepší než některé díly onoho Harryho Pottera !

30.12.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Co na tomhle všichni mají ? Tohle je realně jedna z nejblbějších knih

28.12.2023 1 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha je jako jenom Búú válka je hrozná a nic víc , tímhle nechci zesměšnit nikoho kdo v té válce bojoval jenom my příjde že James Jones v tenké červené linii nebo Mailer v nazí a mrtví zachytil krutost a surovost války mnohem líp !

28.12.2023 2 z 5