yellow yellow komentáře u knih

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Kulti to nebyl, nebylo to ani Wait for it. Kdyby se postavy chovaly přiměřeněji svému věku a méně dětinsky, dala bych 4 hvězdičky, protože se to opět dobře četlo a i příběh byl ok.

07.11.2022 3 z 5

My Cooking Diary 3 - rodičům a dětem My Cooking Diary 3 - rodičům a dětem Kateřina Lustigová

Kuchařku jsem dostala, když byl dceři rok a poměrně ráda a často podle ní vařím. Co mi ale doopravdy nesedí je ta nespisovná čestina. A pokaždé, když vidím "šťastné vajíčko", tak se mi otvírá kudla v kapse.

11.04.2022 4 z 5

Zásady ekonomie Zásady ekonomie Gregory N. Mankiw

Polopatické vysvětlení základů mikro a makroekonomie se spoustou názorných příkladů.

21.12.2021 5 z 5

Rákosníček a počasí Rákosníček a počasí Jaromír Kincl

Nezbývá než čekat, jestli se Rákosníček vrátí s dalšími příběhy.

17.11.2021 5 z 5

Rákosníček a rybník Rákosníček a rybník Zdeněk Smetana

Příběhy poplety Rákosníčka jsou pro mne milou vzpomínkou na dětství. Proto je nyní ráda čtu dceři a těším se, až bude větší a podíváme se spolu i na večerníček.

11.11.2021 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Velice příjemná oddechovka, která humorným způsobem popisuje první rok autora v jižní Francii.

07.11.2021 5 z 5

Rákosníček a hvězdy Rákosníček a hvězdy Jaromír Kincl

Jednu po druhé čteme s dcerou knihy, které jsem jako malá milovala. Dceři ještě nebyl ani rok, takže nás všechny ještě minimálně jednou čekají, až bude starší, ale ráda jí je přečtu znovu. Nyní čteme příběhy skřítka Rákosníčka, které jsou doplněné mnoha krásnými ilustracemi Zdeňka Smetany.

12.10.2021 5 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Na 6. díl série jsem si musela dlouho počkat, takže jsem mezitím stihla přečíst další dva díly, které mě ale příliš nenadchly. A možná i díky tomu, se mi tento díl líbil. Tušení, co se odehrálo, jsem měla velmi brzy a nakonec se ukázalo jako správné. Byla jsem ráda, že tentokrát nebyl děj nahuštěn do dvou dnů.

15.09.2021 5 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Pro mě doposud nejslabší případ série. Přišel mi až příliš chaotický, bylo v něm zamotáno až příliš mnoho mystična. Některá podezření byla přitažená za vlasy a nakonec ještě tento závěr...

17.07.2021 3 z 5

Vrásky z indické lásky Vrásky z indické lásky David Havel

Naprosto skvělý cestopis psaný autorovým hodně originálním a neotřelým stylem. Zápisky z autorovy cesty jsem četla již dříve na webu, takže koupě knížky byla jasná volba. Jen mě mrzí, že se do ní nevešlo víc fotek. Jsou úžasné.

25.03.2021 5 z 5

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi Václav Čtvrtek (p)

Příběhy jsou pěkné, jak malé se mi loc líbily. Teď jsem je četla dceři a ten styl je místy takový podivný.

25.03.2021 4 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Skvěle napsaný netradiční příběh. Hlavní hrdina rozhodně není někdo, koho by si člověk snadno oblíbil, ale bez něj by ten příběh nefungoval.

01.12.2020 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Po přečtení hodnocení této knihy jsem očekávala víc a nakonec byla trochu zklamaná. Moc mě neoslovil styl psaní, dokonce jsem se přistihla, že s láskou vzpomínám na čtení Illiady.

29.07.2020 3 z 5

Medvídek Vilda se nenudí Medvídek Vilda se nenudí Lucie Sunková

Dcera ji milovala. Hlavně byla nadšená z úkolů, které byly mezi jednotlivými příběhy.

20.05.2024 5 z 5

Čtyři uši na mezi Čtyři uši na mezi Markéta Zinnerová

Špatně se mi to četlo, dceru to nebavilo, neustále se vše opakovalo.

26.04.2024 2 z 5

Nečekaní hosté Nečekaní hosté Aniela Cholewińska-Szkolik

Tohle byla paráda. Tříletou dceru to tak zaujalo, že při čtení ani nepípla. Budeme muset zkusit sehnat další díly.

30.03.2024 5 z 5

Prila a chřadnoucí víly Prila a chřadnoucí víly Walt Disney

Příběh se dceři moc líbil, dožadovala se vždy další pohádky. Je malá, také věří na víly, takže často tleskala, což bylo při usínání trochu kontraproduktivní, ale hlavní je, že si to užila.

27.03.2024 4 z 5

Kotě z Kocourkova Kotě z Kocourkova Václav Čtvrtek (p)

Ideální délka pohádek na čtení před spaním.

27.03.2024 4 z 5

Pohádka a Mrkvička – Jak se zoslík nastěhoval Pohádka a Mrkvička – Jak se zoslík nastěhoval Stephanie Schneider

Příběhy knihkupce, ke kterému se nastěhoval malý zoslík. Upřímně je to takové neslané nemastné. Moc mě to nenadchlo a dceru to úplně nezaujalo. Byla to jedna z mála věcí, které jsme četly, kdy nedávala moc pozor. Taky těch chyb by tam mohlo být o něco méně.

23.02.2024 3 z 5

Tlapková patrola - Příběh podle filmu Tlapková patrola - Příběh podle filmu kolektiv autorů

Ještě aby se to dětem nelíbilo, když jde o příběh všemi milovaných tlapek. Film jsme s dcerou zatím neviděly, takže příběhy neznala ani ze seriálu.

23.02.2024 4 z 5