ydnac ydnac komentáře u knih

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý díl je stejně dobrý jako první :-)
Přítel Josie je unesen a spolu s ním malé novorozeně.
Náhodná úmrtí, dívka beze jména, vraždy, napadení.
To všechno je potřeba spojit a odhalit kdo za čím stojí.
Napínavé, čtivé, zamotané :-)
Těším se na další díly :-)

10.12.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Opět povedený díl :-)
Neotřelý nápad na vrahovo smýšlení..
Tuhle sérii čtu moc ráda a líbila se mi i spolupráce Luca a Livelyho :-)
SPOILER:
Tentokrát tu nemáme žádné sadistické vraždy ani rozstřikování krve všude možně, ale sociopata, který si myslí, že je prospěšný pozůstalým vražd (které mimochodem sám spáchá) a dělá mu dobře být jim blízko a cítit jejich žal a smutek...
Odhalila jsem ho celkem brzy, protože je ho pořád někde vidět :-) , ale až časem je vysvětlen důvod jeho chování.
Já jsem spokojená a těším se na další díl :-)

25.05.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na Harryho nedám dopustit :-) úžasné, brilantní, skvělé čtení. Paní Rowlingovou obdivuju za tak detailně vymyšlený a propracovaný kouzelnický svět. Chtěla bych být opět dítě a věřit na všechny ty fantastické postavy a kouzla a samozřejmě mít neviditelný plášť :-)

07.09.2020 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

NADPŘIROZENÉ A TAJEMNÉ

Jeden slovanský bůh.
Jediný cizinec ve vesnici.
Mnoho obětí...

Prvních dvěstě stran mi dalo zabrat, vyprávění mi připadalo hodně zdlouhavé, ale nakonec mě příběh chytil a byla jsem hodně zvědavá jak to dopadne.
Hlavní hrdina Petr mi byl velice sympatický :-) a jeho psík Inbus také :-).
Po letech se vrátil do rodné vesnice, kde před dvaceti lety beze stopy zmizel jeho kamarád Vojta.
Tajemství minulosti na něj dolehlo a nedá mu spát.
Proč se z vesnice ztrácejí děti?
Proč Petr vidí, to co nikdo jiný?

V LESE ČÍHÁ ZLO A NEJEN TAM...

SPOILER:
Líbil by se mi další díl s Petrem a Květou :-). Mohli by být dobrý vyšetřovací team nadpřirozených jevů :-)
KONEC SPOILERU.

02.02.2023 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

VRAŽDA POLICISTY

Bohužel není jediná.
Studentům kriminologie se podařilo vytvořit program DIMAS, který ji spojil s vraždou starou 30 let.
Nezvyklé aranžmá obětí a použití lepidla, je pro tohoto vraha hlavním znakem.
Případ vyšetřuje Lucia, bývalá parťačka oběti. Spolupracuje s profesorem, jehož studenti (jeho team) DIMAS používají a zdokonalují.
Zjišťují, že vrahovou inspirací jsou renesanční obrazy.
Kolik jich ještě ztvární?
Jedná se o stejného vraha jako před lety?
Co je motivem?
Lucia má před sebou spoustu otázek, na které musí najít odpovědí .

Napínavé, pro mě originální.
Já jsem spokojená a doporučuji :-)

12.12.2022 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

ELEKTRIZUJÍCÍ

TOUHU, VÁŠEŇ, SEX A TAJEMSTVÍ.
To spojuje Cecilii, Seana a Dominika.
Cecilie přijela do Triple Falls, aby splnila podmínky pro získání svého dědictví.
Musí bydlet v domě svého otce a rok pracovat v jeho továrně - na lince.
Tento děj však hodně přebíjí milostné scény a HEJNO HAVRANŮ :-)
Hodně žen se někdy muselo rozhodnout mezi dvěma muži, ale co když nemusíte?
Co když, záleží jen na vašem rozhodnutí?
Dívejte se na to očima mladé, mírně naivní a krásné dívky, která touží být obdivována a láká jí dobrodružství a rozdílnost obou mladíků. Tady hrají roli jiné části těla než mozek :-)
A TO TAJEMSTVÍ? NA TO TAKY DOJDE :-)

Jedná se o erotický román, které moc často nečtu a nečekala jsem žádný duchaplný děj, ale musím říct, že v rámci žánru je to čtivě napsáno.
Konec mě překvapil a vrhnul celý děj do zajímavější roviny :-)
Co dodat – potřebuji další díl :-)

06.12.2022 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

NEUVĚŘITELNÉ...

PŘESTO VŠECHNO ZAPADLO KAM MĚLO :-)
Tora se chystala na svém pozemku v Shetlandách pohřbít koně, vybagrovala jámu a objevila mrtvolu.
Policie začíná vyšetřovat a Toře to nedá a pátrá i na vlastní pěst. Komu by takový případ nevrtal v hlavě, kor když měl oběť u domu.
Tora také spolupracuje s místní svědomitou a pečlivou policistkou, kterou není nikdo jiný než Dana Tullochová :-) - doporučila bych sérii s Lacey číst až po této knize.
Všechno je zamotané a napínavé :-)
Ožívá místní legenda ? Nebo opět za všechno můžou chamtivý, sobečtí, zlí lidé, kteří si myslí, že jsou něco víc než ostatní...
Hltala jsem stránku za stránkou :-)
Jedna z nejlepších knih od Bolton :-)
Doporučuji a těším se na další :-)

01.08.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

KRUTÁ PRAVDA...

Lidstvo už nikdy nemůže napravit zvěrstva, která se odehrála.
Můžeme uctít oběti, ale NIKDY TO NEBUDE DOST...
NIKDY.

"Jak to tu funguje?" optala jsem se jí.
"Funguje? Nevím, zda to funguje. Ale celé je to o tom, že oni se tě snaží zabít a ty se snažíš jim to alespoň ztížit ."
"Aha." Víc jsem vyslovit nedokázala.

Poslouchala jsem ji a do očí se mi draly slzy. Slzy vzpomínek, pocitu opuštěnosti, osamělosti, ale i toho, jaká jsem byla hloupá, ŽE JSEM SI PŘEDTÍM NĚKDY STĚŽOVALA, JAK SE NÁM TĚŽKO ŽIJE.

22.06.2022 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

PŘEČTENO JEDNÍM DECHEM :-)

Lacey je tentokrát vyslána v utajení na univerzitu v Cambridgi.
Má jen pozorovat a hlásit podezřelé věci, ale jí to nedá a samozřejmě se dá do vyšetřování podezřele vysokého počtu sebevražd.
Několik mladých dívek vypovědělo, že nebraly drogy a přesto je v sobě měly.
Byly několik dní pryč a nepamatovaly se kde, proč ani co tam dělaly.
Popisovaly , že je někdo sexuálně obtěžoval, přestože u nich nikdo nebyl.
Všechny spojují různé psychické problémy, fóbie, strach a halucinace.
Je to náhoda?....
Jsou to opravdu sebevraždy?...
NAPÍNAVÉ A MRAZIVÉ !!!
Oblíbila jsem si také Evi, která jediná věděla o Lacey, kdo skutečně je.
Fenka Sniffy se k Evi skvěle hodila :-)
Jsem zvědavá, jak bude pokračovat spolupráce a možná i něco víc :-) mezi Lacey a Markem.
Rozhodně doporučuji :-)

09.03.2022 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

NÁDHERNÁ KNIHA :-)

"Buď statečná. Miluj hluboce a vášnivě. Buď tou ženou, kterou jsem vždy věděla, že se staneš."

Doporučuji :-)

30.10.2021 5 z 5

Cizí královna Cizí královna Rebecca Gablé

NÁDHERA !!!

Díky této sérii jsem se nadchla pro historické romány a vlastně nechápu proč jsem se jim dlouho vyhýbala..
Vlastně mi to přišlo stejně skvělé jako Hra o trůny - jen bez draků :-)
Všechno je bravurně popsáno, děj je zajímavý, napínavý, máme tu plno intrik proti králi a skvělé nové postavy.
Oblíbila jsem si Gaidemara, Adelheid, Miru a nemohl samozřejmě chybět Ota :-)
Souhlasím s knihovnička007, že Tugumír mohl mít v knize více prostoru, toho jsem si oblíbila už v prvním díle :-)
MOC RÁDA DOPORUČUJI :-)

03.04.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tak tahle kniha může za to, že mě pekelně bolí ruce, protože jsem s ní zasedla do křesla a pustila ji téměř po dočtení o nějakou tu hodinku později :-)
Čekala jsem nějaký hezký příběh o náctiletých, ale co jsem vůbec nečekala, že mi budou trhat srdce osudy dvou mladých lidí (Juliet a Declana) , kteří netlachají o blbostech, ale o svých životech, rodině, problémech...
Juliet poznala, že ne každý je takový jak vypadá a co se o něm říká, poznala pravdu o své rodině...ve vztahu k Declanovi mě k ní napadá citát "Když se na někoho usměješ nebo ho pochválíš, můžeš mu vrátit smysl života."
Declan zase dokázal, že i když vypadá jako drsňák, může k sobě pustit další lidi a ukázat co umí :-) .... taky mám k němu citát:-) "Umění žít není uměním hrát s dobrou kartou, ale uměním sehrát i se špatnou kartou dobrou hru."
Uff prostě tahle kniha mě dostala a nejen proto, že mám v srdci stejný smutek jako Juliet..
Opravdu stojí za přečtení :-)
Úžasná kniha :-)
Doporučuji!!!

12.03.2021 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Výborná detektivka :-)
Moc dobře se četla, čemuž přispěly nejen krátké kapitoly, ale také napínavý děj :-)
Moc ráda čtu Cartera, Miniera a plno dalších a teď se do mého seznamu oblíbených autorů přidal i Carol James :-)
Hlavní hrdina mi byl sympatický, nemá problém s alkoholem, jen se rád sází :-) a může si to dovolit vzhledem ke svým zkušenostem a inteligenci.
Příběh mě udržoval ve střehu a už mám nachystán další díl :-)

13.01.2021 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

DOBRÁ ČESKÁ DETEKTIVKA.

Knihu jsem si vybrala do výzvy (místo vaší poslední dovolené) a rozhodně nelituji :-).
Morava je krásné místo.
Tady se však vraždilo...
Autorka nás postupně seznamuje s obyvateli osady, penzionu a statku.
Jsou tu i další postavy, turistky, dlouho neviděný bratr...
A pak se to stane!
Někdo z nich je vrah!
Přijíždí detektiv Bergman se svou kolegyní a začínají výslechy, sběr důkazů, drbů a tajemství.
Moc dobře se mi četlo :-).
Paní Klevisová píše opravdu poutavě.
Doporučuji :-).
Úplně jsem se viděla za rozbřesku u vody nebo u ohrady s koňmi :-).
Příroda zde má velké místo.

05.02.2024 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

SUPEEEEEER :-)

Zamilovala jsem si Geralta, Ciri a Yennefer :-).
Před čtyřmi lety jsem přečetla Zaklínače I a nevím proč, nebyla jsem vůbec nadšená.
Pořád jsem se divila, co na něm všichni mají a už to vím :-).

JE TO FANTASTICKÁ SÉRIE :-).

Kdosi mi tenkrát napsal, že jsem měla začít od III. dílu, kdy už se jedná o ucelený román a ne o povídky a měl pravdu!!!
Začátek popisuje výcvik Ciri (princezna), jež byla souzena do "opatrovnictví" Geraltovi. On a další zaklínači jí učí bojovat.
Její schopnosti však vyžadují pomoc čarodějky Yennefer.
Králové spřádají intriky.
Elfové a trpaslíci mají také svoje zájmy
Válka se blíží...

JSEM NADŠENÁ A NATĚŠENÁ NA DALŠÍ DÍL :-).
DOPORUČUJI :-) a děkuji Jenny46, protože její nadšení pro Zaklínače mě k němu také znovu přivedlo :-).

16.07.2023 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

JSI HODNÁ, JSI CHYTRÁ, JSI DŮLEŽITÁ!

Tato slova říkala Aibieleen (hospodyně) malé Mae Moebly, kterou měla na starost v domácnosti BÍLÉ PANIČKY. Povzbuzovala ji, podporovala, vyprávěla jí příběhy a objímala ji jako vlastní.
Aibileen je jednou z hlavních hrdinek, jednou z černošek, které se rozhodly říct pravdu o své práci formou rozhovorů do knihy paní Skeeter.

Obdivovala jsem chování služebných k dětem svých nadřízených. Bílé ženy se k hospodyním často chovaly povýšeně, nadřazeně, necitelně. Škodily jim, lhaly, vyhazovaly je bez důvodu z práce...
Hilly byla přesně taková - zlá, závistivá a pomstychtivá běloška. Tvrdila, že kradou, jsou hloupé a hlavně, že potřebují oddělené toalety. Přeci nebudou toto důležité místo sdílet s bílou rodinou.
NOOO DOSTALA CO ZASLOUŽILA :-).

Paní Skeeter byla také BÍLÁ PANIČKA, ale pochopila, že ne všechna pravidla jsou správná a že každý člověk je důležitý, že bílé ženy se nechovají správně. Změnila svůj pohled.
Dokázala si získat důvěru a úctu hospodyň. Klobouk dolů, riskovaly společně hodně!
Přála jsem jí, aby uspěla :-).

Třetí důležitou postavou je Minny.
Působila naštvaně a bojovně, ale ve skrytu duše byla velice hodná žena.
Milující matka, vynikající kuchařka a skvělá kamarádka.
To co provedla bylo...... bléééé ,ale.. to sedlo :-).

Moc jsem jim všem fandila a byla jsem zvědavá, jak to s jejich knihou celé dopadne :-).
Doufala jsem, že dobře :-).
Působivá kniha, místy vtipná, místy smutná, rozhodně k zamyšlení.
Moc se mi líbila a moc mě mrzí, že lidstvo si vždycky najde něco, čemu chce velet, k čemu má předsudky, co si chce urvat...

Slova z knihy:
Jsme jen dva lidé. Zas tolik nás neodděluje. Rozhodně ne tolik jak jsem čekala.

DOPORUČUJI!

28.05.2023 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

JO TAK TOTO BYLO DOBRÉ :-)

Pobavila jsem se :-)
Takové krátké a humorné fejetony mám ráda :-)
Občas se člověk zamyslí, občas zasměje :-)
Skvělé na oddech a pohodové odpoledne.

První delší jízda novým autem a první zkušenost.Spotřeba je přibližně stejná jako u toho starého. Tři cigarety na sto kilometrů.

Minulý týden jsem si ZASE OMYLEM koupil krabici fidorek. Snažím se na to zapomenout, ale pořád přesně vím, kam jsem je schoval.

Šel jsem ráno na vyšetření plic a byl jsem tak vystrašený, že jsem si cestou málem zapomněl koupit cigarety.

Čtu: "Univerzální cviky na léto: Pro krásný zadeček i bříško!" Do toho asi půjdu, protože krásný zadeček i bříško, to mě bude v domově důchodců určitě zvýhodňovat :-).

Byl jsem u svého psychiatra. Dneska mi připadal lepší, nebyl takový skleslý a i živěji reagoval. Snad mu ty moje návštěvy pomáhají, nerad bych tam chodil zbytečně :-)

Byl jsem na CT a sestra mi řekla, abych si vyndal zuby.
"Vyndavací nemám," řekl jsem uraženě.
"Ale moh byste už mít," odsekla.
Tal asi takhle.

Vyndal jsem si z ledničky pivo a koukám, na plechovce je napsáno POZOR SOUTĚŽ! Na nic jsem nečekal a pivo do sebe nalil, jak nejrychleji to šlo. Vůbec ale nevím, jak jsem se umístil.

Pořád čtu, kolik zralých mužů umře při potápění, horolezectví nebo joggingu. Nejsem blázen. Sedím opatrně v křesle a rozumně pokuřuju :-).

23.03.2023 5 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

VELICE ČTIVÉ A PŘÍJEMNÉ, ALE I SMUTNÉ A DOJEMNÉ

O životě velké rodiny.
O životě Posy - úžasné ženy, která neměla jednoduché dětství. Otec zahynul ke konci války.
Matka jí poté opustila. Nechala Posy u babičky a odešla žít jinam , což mi připadalo tak smutné a tak šílené, kdo tohle udělá???
Děj je vyprávěn retrospektivně a kapitoly z roku 1944 se střídají se současností roku 2006.
V té je Posy již 70 let.
Druhá dějová linie ukazuje i životy jejích dvou synů.
Nick je velice pracovitý a schopný, líbilo se mi jeho empatické chování, vztah s maminkou I obecně vztah k ženám. Do jeho života zasáhla velká změna.
Sam je beznadějný případ, co se týče zaměstnání. Nebude přeci pracovat v nějaké fabrice, na něj čeká nějaká výhodná kancelářská pozice, navíc umí být i agresivní...
Velice jsem obdivovala Samovu manželku Amy. Dlouho svého manžela podporovala,což na začátku bylo určitě z lásky, ale časem se z toho stal zvyk a Amy stále naivně doufala ve změnu…
Všem jim do života zasáhla láska, tajemství, nová přátelství, neshody, odhalení a každý se tomu musel postavit.
Konec mi přinesl úsměv i slzy.
Doporučuji.

15.02.2023 5 z 5

Píseň mrtvých Píseň mrtvých Graham Masterton

MASAKR MOTOROVOU PILOU

A to doslova...
Najít mrtvolu s uříznutou hlavou to prostě nechcete.
Katie bohužel musí takové vraždy řešit a tentokrát se jedná o ostatky policistů.
Měli svědčit proti kolegům, kteří je šikanovali, brali úplatky nebo jinak bránili spravedlnosti.
V tomto díle se zdá, že její problémy nemají konce. Musí se také vypořádat s chováním Conora a svého otce.
V Corku je rozhodně stále dost zkorumpovaných polictů, drogových gangů a pašeráků.
Opravdu drsný díl, napínavý jako vždycky.
Jinak se mi líbilo, že Barney má novou parťačku :-)

10.11.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

SKVĚLÉ JAKO VŽDYCKY :-)

Druhý díl odhaluje více o Evie "Andělské tváři", kterou našli před lety v domě, kde umučili Terryho.
Dozvěděla jsem se jak to bylo právě s Terrym.
Evie je originální postava - divoká, drzá, sprostá, chytrá, mazaná i citlivá.
Bylo mi líto, čím vším si musela projít, co všechno přežít, nemohla nikomu věřit a moc lidí jí nechce dát šanci na normální život.
Ještěže má Cyruse a Poppy :-)
Cyrus jí stále pomáhá, pátrá po její minulosti a snaží se jí ochránit v současnosti.
Kdo je hodný a kdo zlý...
Kdo zná totožnost Evie...
Kdo po ní jde...
Moc jsem si knihu užila, stejně jako každou od pana Robothama a těším se na další :-)

19.05.2022 5 z 5