ydnac ydnac komentáře u knih

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

INSPEKTOR PRÉVIT JE SAMOSTATNÁ JEDNOTKA :-)

Tahle knížka je vlastně takový úvod do jeho života, jeho trablů, komických situací a svérázně vyřešených případů :-).
Prévita jeho kolegového považují za blba, ale on je chytrý, občas se zamyslí - čumí do blba (říkají kolegové), není moc družný, nemá rád zbraně a má svůj specifický humor :-).

UMÍ SI PORADIT :-)
"Nebude vám vadit, když si vás budeme nahrávat?" zeptal se.
"Nebude. Já už si vás totiž nahrávám." Prévit vytáhl ze šosu svůj diktafon."
"Jste se zbláznil? zasyčel na něj Greeber."
"To nevím. Na výsledek vyšetření ještě čekám."

MÁ ÚCTU K NADŘÍZENÝM :-)
"Díky za důvěru," odpověděl mu Prévit. "A teď všichni vypadněte z místa činu."
"Ovládejte se, " napomenul ho poručík Fowler.
"Pardon. Samozřejmě že kapitán Stonehouse a poručíci Butler a Fowler ODEJDOU, VYPADNOU ostatní :-).

ŠÉF SE S NÍM NENUDÍ :-)
"A pošli ho k psychologovi."
Stonehouse se zasmál.
"Řekl jsem snad něco obzvlášť povedeného?" zeptal se Achenberg.
"Možná, abychom ušetřili, že by se mohl Prévit vyšetřit sám. On totiž vystudoval psychologii."

JEHO PŘÁTELE UPŘEDNOSTŇUJÍ ZDRAVÍ ŽIVOT :-)
"Půjdu s tebou před dům, nadýchat se čerstvého vzduchu, než ti přijede taxi," prohlásil Jeff a zapálil si cigaretu.
"Tak proč si zapaluješ?"
"Aby mě ten čerstvej vzduch neporazil."

KOLEGOVÉ HO RÁDI POZORUJÍ :-)
"Podívej se už zase čumí, zatímco my tady makáme," šťouchl detektiv Kaminski do Ganze, svého parťáka.
"No my zrovna taky nemakáme, ale jinak máš pravdu.
Ta jeho duševní nepřítomnost, to nikdo jinej nedokáže.

Moc jsem se bavila :-)
Jenny46 děkuji :-)
Těším se na další díly :-)

25.08.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

SUPER !!!

Jsem nadšená :-)
Svižná detektivka se sympatickým vyšetřovatelem, který se s ničím nemaže :-)
Před lety vyřešil případ Našeptávače. Ten unášel malé chlapce a poté je zavraždil.
V současnosti je Jack povolán k případu, jenž vykazuje stejné stopy.
Je únoscem napodobitel? Nebo zatkli nevinného?
Loganův team má plné ruce práce, unesený chlapec může být stále naživu.
A ČAS BĚŽÍ...

Tohle prostě nešlo odložit :-)
Přečteno za odpoledne a běžím pro další díl :-)
Díky Jenny46 :-)

20.02.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

STRHUJÍCÍ !!!

Z BRYCE JE PRINCEZNA :-)
"Jsem na šrot," prohlásila Bryce do potemnělého bytu a svezla se na pohovku.
Hunt se zachechtal. "Velmi princeznovské."

DOKÁŽE PORADIT :-)
"Tak mu cestou kup něco na zub."
"Něco na zub?" zopakovala Fury, ale otevřela zadní dveře auta.
"Však víš." prohodila Bryce, "druhořadý jídlo, který našim tělům neposkytuje žádné živiny, ale jak z něj žijou naše duše!"

KAMARÁDI JSOU TAKÉ ZODPOVĚDNÍ :-)
"Určitě vám nevadí vypustit u sebe doma tlupu nasranejch ohnivejch skřítků?"
Flynn ale mávl rukou. "Máme tady protipožární hlavice a hlásiče kouře."

Stále miluje Hunta.
Stále přitahuje průšvihy.
Stále ji čeká boj...

Naprosto úžasná kniha :-)
Chtěla jsem co nejdříve vědět jak to dopadne a zároveň jsem nechtěla, aby byl konec.
TEN MĚ NAPROSTO ROZSEKAL !!!!
Fanoušci Maasové vědí o čem mluvím :-)
Zůstala jsem nadšená a ohromená s otevřenou pusou :-)
DO HELU JO, DOPORUČUJI :-)

02.11.2022 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

EXCENTRICKÉ...

Příběh spisovatele Garpa má v sobě hodně výstřelků, pobuřování, rozdělování společnosti.
Garp zažil lásku i tragédie.
Měl rodinu, peníze a slávu.
Měl chorobný strach o svoje děti.
Měl talent, ale ne každý mu rozuměl.
Je to zvláštní kniha, ale prostě jsem ji musela dočíst :-)
Něco na ní je, možná hodně pravdy, možná předběhla dobu...
Prostě život podle Garpa :-)

10.08.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Nejlepší díl této série :-)
Napětí.
Zvraty.
Tajemství skryté mnoho let.
Co dodat :-) těším se na další díl :-).

04.02.2022 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Nečekala jsem, že bych někdy četla znovu stejný příběh z pohledu někoho jiného, ale jako velký fanoušek ságy Stmívání jsem prostě neodolala :-)
Autorka píše velice poutavě, umí vystihnout myšlenky, city, emoce, popsat všechno tak, aby si to člověk dokázal živě představit a já myslím, že to rozhodně není jednoduché.
Já jsem ráda, že tato kniha vyšla až po letech, protože knihy jsem od té doby nečetla a ani bych nechtěla hned po sobě číst to samé z různých pohledů, takhle jsem už měla v hlavě jen filmy a občas jsem porovnávala scény, ale brzy jsem toho nechala a mohla jsem si naplno znovu užít upíří svět :-)
Kniha je obohacena tím, že víme co Edward slyší od ostatních, co si sám myslí, jak si je sám sebou nejistý přesto, že je vlastně dokonalý :-)
Skvělé bylo i propojení mezi Edwardem a Alice (čtení myšlenek a vize) obzvlášť v závěru při rychlé jízdě na dálnici :-)
Znovu mě pobavilo, když se Bella nebála jít do domu plného upírů, ale měla strach jestli se jim bude líbit, nebo když jí Edward řekl, že umí číst myšlenky všech krom jejích a ona se ptala jestli je něco špatně s ní :-)
Ode mě prostě kritiku Stmívání nečekejte :-)
Mě si Edward jako gentleman z dávných dob, Bella, Alice a všichni ostatní získali už tenkrát a tak to prostě je :-)

10.07.2021 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Nemohla jsem se dočkat posledního dílu a hned jak se v knihovně uvolnil, běžela jsem pro něj :-)
STRHUJÍCÍ A NAPÍNAVÉ do posledního písmene!!!
Ke konci už mi stránky lítaly rychlostí blesku :-)
SPOILER: O Samovi jsem samozřejmě nepochybovala, ale byla jsem zvědavá jak se to celé rozmotá a ten konec jsem teda nečekala, ale jsem ráda, že Bishop neunikl spravedlnosti :-)
Jen bych uvítala ještě pár stránek navíc...

Výborně napsané, nedalo se odložit :-)
Doporučuji celou sérii !!!

23.06.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

FANTASTICKÉ :-)

Já se na tuhle knihu moc těšila a teď po přečtení jsem naštvaná, že nemám po ruce okamžitě další díl...
Pro mě by i tento mohl mít klidně více stran, byla jsem na konci tak rychle až mě to mrzí.
Jsem zvědavá jak to se všemi dopadne...
Autorka vymyslela úžasný svět, skvělé postavy a krásně všechno zamotala, propletla a teď to pomalu odkrývá...
Ilan odhalila plno tajemství, pětadvacítka konečně poznala skutečnou Ilan a jejich svět bude čelit tomu co odhalí (abych tak řekla) "druhá" strana...
Líbily se mi i nové postavy buni a Héchají :-)
No a takový konec knihy to je vždycky no k ... :-) k udržení napětí :-) ach jo jen doufám, že se brzy dočkám :-)
Tuhle sérii určitě doporučuju všem milovníkům fantasy i když já jsem hodně zaujatá, protože já jí fakt zbožňuju :-)

06.06.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Divím se, že ještě při čtení Cartrovek vůbec dýchám :-)

FANTASTICKÉ jako vždy, napínavé, opět jsem ani nemrkla a byl konec.
Nápad s deníkem je fakt originální :-)
Hunter a Garcia jsou můj TOP TEAM :-)
Obdivuji pana autora, že i v tak těžkých chvílích knihu dopsal a jsem za to moc vděčná.
DOPORUČUJI a těším se na další :-)

20.02.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

GENIÁLNÍ jako vždy :-)

Napínavé, mrazivé a díky panu Carterovi čtu snad čím dál rychleji :-)
Nemůžu se dočkat dalšího dílu a doufám, že další Hunterovo rande opět nepřeruši nějaká vražda :-)
Co dodat, tuhle sérii prostě miluju!!!

23.11.2020 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

PRÉVIT ROZŠÍŘIL SVŮJ TEAM :-)

Zachránil pejska (Brit) a ten už s ním zůstal a nejen on :-).
K Britovi patří i papoušek Esmeralda :-) jejíž oblíbená slova jsou BLBČE a KRÁVO.
Rozšířil se i Prévitův seznam neuvěřitelných zážitků, náhodných úmrtí, vražd a sebeobrany :-).
Také skóre žen, které ho svádějí stouplo :-).
Získal nové přátelé :-).
Co se týče jeho policejní práce, je tentokrát nasazen jako volavka, protože se OPĚT NEČEKANĚ připletl k čemu neměl, získal co nechtěl a ostatní jsou pro to ochotni zabíjet...
Prévit je teď cíl!!!

Jeho humor miluju :-)

"Jak můžete...," zadrhl se seržantovi hlas.
"Co?" zvedl Prévit svůj pohled od notebooku.
"Jíst, zatímco máte venku podříznutého člověka."
"A co mám asi dělat?" položil Prévit akademickou otázku. " Každou chvíli je tu nějakej mrtvej, to bych se vůbec nenajedl, " řekl a v té souvislosti zněla jeho odpověď celkem logicky.

"Proč ses odstěhoval od rodiny, Time?"
Všichni ztichli a Timothy věděl, že obsah odpovědi bude velmi důležitý. " Není v tom nic vážného, spíše se jedná o pohodlí."
"Tomu nerozumím," poznamenala matka.
" Nastěhoval se k nám do postele ještě někdo další a pochop, že v mém věku... Navíc mám vrozený odpor k tomu dotýkat se obnažených chlapů."

25.09.2023 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

PREZIDENT SPOJENÝCH STÁTŮ MUSÍ ZEMŘÍT!

Kdo ho má zabít?
David Evans.
Jinak zabijí jeho dceru.

Nooo to je sakra zapeklitá situace, ale svoje dítě přeci žádný rodič nenechá zemřít.
Nebo bude muset?
Má přednost vaše dítě nebo prezident?
David má nervy ze železa...

Toto bylo fakt napínavé, chvílemi jsem nedýchala, přemýšlela jsem, jak to David vymyslí a když už mě něco napadlo (stejně jako Davida), ukázalo se, že nám to pan White opět překazí...
Kdo je pan White? No to si přečtěte!

Doporučuji :-).

10.09.2023 5 z 5

Druhá žena Druhá žena Michael Robotham

NEČEKANÉ A KOMPLIKOVANÉ!

Otec Josepha byl napaden.
Proč?
To je těžká otázka, na kterou si bude muset najít Joseph odpověď sám.
William O´Loughlin je totiž v kómatu.
Situaci komplikuje cizí žena, ukradené peníze a zrada.
Josephovi dcery se stále vyrovnávají se smrtí maminky, každá po svém. Charlie už je na univerzitě, je dospělá. Emma je moc chytrá a zvláštní, ale moc jsem si ji oblíbila :-).
Profesor má naštěstí na pomoc svého přítele Ruize a možná se objeví i nová žena :-).

VELKÉ TAJEMSTVÍ !!!
VELKÉ ODHALENÍ !!

Moc mě překvapilo, co se dlouhou dobu odehrávalo v Josephově rodině.
Nemohla jsem uvěřit tomu "smíření se" s takovou situací...
Jedna z nejlepších sérií.
Doporučuji :-).

26.06.2023 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

JEJÍ MANŽEL JE SÉRIOVÝ VRAH !

Gina prošla největší noční můrou, byla svědkem objevení poslední oběti svého manžela.
Byla obviněna ze spoluviny...
Soud jí osvobodil, ale lidé jí nevěří. Stále jí pronásledují, terorizují na sociálních sítí, posílají odporné fotky, vyhrožují.
Má strach , ale ze všeho nejvíc se bojí o své děti.
Proto stále utíká. Nová identita, nové město, žádní přátelé, žádné kontakty se světem.
Tentokrát už však nechce utíkat, chce vybudovat dětem domov.
CHCE ZAPOMENOUT.
Bohužel za jejich domem policie našla na jezeře mrtvolu.

NÁHODA?
MOŽNÁ
NEVĚŘTE NIKOMU!!!

Fantastický thriller.
Doporučuji :-)

18.04.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

TOHLE JE FAKT PECKA !!!

Milujete knihy, které nemůžete odložit, tajíte dech a na konci napínavé kapitoly se děj přesune do jiné časové linie?
Já naprosto :-) a přesně taková je tato kniha :-).

Lori a Erin spolu měly odletět na dovolenou.
Do letadla však nastoupila jen jedna z nich.
Do letadla, které beze stopy zmizelo…

Vůbec nechápu, jak mě mohly knihy této autorky minout…
Děkuji za recenze všech, ale především Mandlevest, která mě na knihu nalákala nejvíce :-)
Autorku si dávám do oblíbených a nemůžu se dočkat, až se pustím do jejích dalších knih :-)

06.02.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

KRÁSNÉ

Diana je mladá dívka, původem z Francie. Otec jí provdal za Viléma ze Zhoře, aby upevnil jejich obchodní zájmy.
Pár se do sebe zamiloval, ale z Diany se brzy po svatbě stala vdova.
Nikdo z rodiny nezůstal živ a tak jí právník Lešický doporučil, aby se odebrala na Jelení horu, kde žije Vilémův bratr Jan.
Dívka přijela do prostředí, kde je pro všechny cizinkou, neumí dobře jejich řeč, není zde vítána.
Jan se jí straní, nevěří jí a nemá vůbec chuť se o švagrovou postarat.
Diana se však lehce nevzdává :-) a já jsem jí fandila :-) , aby se jí podařilo zlepšit vztahy a najít vytoužený domov a bezpečí.
Tento historický román je plný napětí, intrik, ale dojde i na lásku a přátelství.
Autorka si mě získala už knihou Heřmánkové údolí, ale tato ji ještě překonala .

Rozhodně doporučuji :-)

05.02.2023 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

ODVAHA A STATEČNOST

Neuvěřitelná nezdolnost mladého Srulika, později Jurka, mě nutila číst knihu stále dál.
Tento devítiletý chlapec byl během války odloučen od své rodiny a musel se postarat sám o sebe.
Jeho cesta byla velice těžká a komplikovaná, ale dokázal se postavit všem nástrahám a poprat se se životem.

NIKDY SE NEVZDAL!

Rozhodně doporučuji k přečtení a Jurek má můj obdiv :-)

24.01.2023 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

NESMRTELNÝ DRACULA

Všichni ho známe.
Všichni víme, že je to upír, ale knihu jsem nikdy nečetla.
Moc mě to bavilo :-)
Příběh začíná v dětství hlavního hrdiny Brama, který díky své nemoci nemůže do svých sedmi let ani vstát z postele. Je neduživý, chorý, slabý.
TO SE VŠAK JEDNOHO DNE ZMĚNÍ !

Napětí by se dalo krájet...

Dracula má času dost...

Doporučuji :-)

08.10.2022 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

VELKOLEPÁ KNIHA :-)

Rozsáhlé zpracování, které nás provede 1. světovou válkou.
Všichni známe dějiny, ale v tomto příběhu je nám ukázáno, přestože se jedná o fiktivní postavy, jak někteří chtěli bojovat v nesmyslné válce, jiní chtěli mír, svobodu, lásku, přátelství.
Intriky a mocenské boje o nadvládu a území po staletí zaslepují vůdce, cary, krále, prezidenty a ti posílají miliony lidí smrt.
V tomto příběhu jsem si oblíbila postavy za Británii, Německo, Rusko i Ameriku - Maud, Ethel, Guse, Grigorije, Waltera, Billiho.
Někteří z nich měli být nepřáteli, ale stali se z nich manželé a přátelé.
Někteří přátelé stáli proti sobě (jejich země) na bojišti.
Samozřejmě historický vývoj byl jasný, ale nešlo nefandit těm, kteří chtěli mír a zpět ke svým rodinám.
Obyčejní lidé nechtěli bojovat, hodně z nich ani nevědělo proč, ale museli...
Nikdy nelze pochopit a v dnešní době obvzlášť, proč ti co vedou země potřebují stále víc a víc a obětují to nejcennější - lidský život.
Kniha je to velice dlouhá, ale výborně napsaná, čtivá a nenásilně vás naučí o historii.
Další díly si určitě přečtu :-)
DOPORUČUJI.

19.03.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý díl je stejně dobrý jako první :-)
Přítel Josie je unesen a spolu s ním malé novorozeně.
Náhodná úmrtí, dívka beze jména, vraždy, napadení.
To všechno je potřeba spojit a odhalit kdo za čím stojí.
Napínavé, čtivé, zamotané :-)
Těším se na další díly :-)

10.12.2021 5 z 5