Yanka Yanka komentáře u knih

Superjídelníček Superjídelníček Petra Lamschová

Knihu mam cca 2 roky a je neustale na kuchynskej linke. Su tyzdne, ked som uvedomela a skutocne si kazdy vecer varim veceru a pripravim podla denneho rozvrhu jedlo (svacinky a obed) na dalsi den. Niekedy, ked cez vikend nemam napad na obed alebo veceru, otvorim a necham sa inspirovat. Vyborne napady, nenarocne recepty a hlavne chutne a zdrave jedlo. Nejedna sa o dietu, je to zivotny styl. Skvela kniha.

14.08.2016 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Je to uz nejaky cas, co som si knihu precitala (v AJ), preto su i dojmy "zamlzene". Viem vsak, ze este niekolko tyzdnov po precitani som bola rozladena z Islamu, vzahu afganskych muzov k zenam (zena ma mensiu hodnotu nez pes!!) a vlastne z celej mentality Arabov. Obdivujem vsak schopnost spisovatela (ak sa spravne pamatam, rodeny Afganec, zijuci v USA) temu takto vynikajuco zpracovat a kriticky zhodnotit vztah muzov k zenam v arabskych krajinach. Kniha sa citala skvele, urcite vsak nie lahke citanie na pohodu na plazi.

14.08.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knizku som si kupila v anglictine a vzala si ju na dovolenku do Karlovych Varov. Precitala som ju v priebehu cca 3-4 dni medzi navstevami sauny a lazenskymi procedurami:) Kniha je napisana zaujimavym stylom (v prvej osobe, striedanie vypravamia 3 hlavnych postav). Podla niektorych recenzii bolo od zaciatku jasne, kto je vrah...ja som po pravde az do konca zostavala v napati. Trochu ma vytacala hlavna postava Rachel, jej neschopnost bojovat so svojou zavislistou. V zasade sa mi kniha pacila, citala sa dobre - davam 3 (a pol) hviezdicky:)

14.08.2016 3 z 5