xxtom xxtom komentáře u knih

Sedmilháři Sedmilháři Zdeněk Jirotka

Některé příběhy a vyprávění dobré, jiné už méně.

11.08.2022 2 z 5

Příběhy železné opony Příběhy železné opony Luděk Navara

Hodně zajímavé příběhy o tom, jak se lidé snažili překročit železnou oponu.

09.08.2022 4 z 5

Černý trikot Černý trikot Jorge Zepeda Patterson

Detektivní příběh se zajímavými informace ze zákulisí cyklistických závodů.

21.07.2022 3 z 5

TMBOOK TMBOOK TMBK (p)

Vtipy z internetu za posledních pár let.

21.07.2022 4 z 5

Předpovídej počasí Předpovídej počasí Martina Součková

Úvod do předpovídání počasí, základní informace pro starší děti.

20.07.2022 3 z 5

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše 100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše Petr Casanova

Spousta zajímavých tipů a nápadů na partnerský život a problémy. Líbí se mi závěrečné shrnutí rad. K jakékoli se může čtenář hezky vrátit. Trošku mi ale vadily občasné genderové stereotypy.

16.07.2022 4 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Trošku jiný cestopis. Myslel jsem, že se dozvím víc o Japonsku a cestě skrz něj. Více jsem se ale dozvěděl o lidech, zvycích a zvláštnostech. A ve finále vlastně nevím kudy Dominika jela. Určitě mě ale kniha bavila.

02.07.2022 4 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Průřez vymyšleným životem Jiřího Ovčáčka a legrační příběhy o tom, so všechno se díky němu (nejen v politice) stalo.

10.06.2022 3 z 5

Apollo 13: Boj o přežití Apollo 13: Boj o přežití Tod Olson

Hezky popsaný příběh smolného Apolla 13.

09.06.2022 4 z 5

Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny Dominik Stroukal

Náhled do Dark webu a věcí s ním spojených.

06.06.2022 3 z 5

Trabantem kolem světa: Velký deník z cest Trabantem kolem světa: Velký deník z cest kolektiv autorů

Kniha shrnuje všechny cesty žlutých Trabantů po světě a doplňuje spoutou krásných fotek. Ten, kdo příběhy zná ze seriálů nebo filmů, se ale nic nového nedozví. I tak ale moc hezká kniha.

05.06.2022 5 z 5

Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Bohumil Hrabal

I přesto, že mám pana Hrabala rád, tak jsem se v této knížce trošku ztrácel a nerozumněl jsem jí.

20.05.2022 2 z 5

Les - Návod k použití Les - Návod k použití Peter Wohlleben

Po pravdě trošku zklamaní. Další kniha "Tajný život stromů" od pana Wohllebena je o moc lepší.

17.04.2022 2 z 5

Moc bezmocných Moc bezmocných Václav Havel

Hodně náročné čtení o totalitních režimech.

06.04.2022 3 z 5

Klaun si povídá s Bohem Klaun si povídá s Bohem Jiří Suchý

Pan Suchý se krásnou češtinou zamýšlí nad vírou a Bohem. Knihu jsem četl až jako druhou v pořadí, první jsem četl její pokračování. A musím přiznat, že právě to její pokračování se mi líbilo daleko víc. Určitě se ale chci k této knize s odstupem času vrátit.

06.04.2022 3 z 5

Petr Brukner: Jen tak jsem šel kolem Petr Brukner: Jen tak jsem šel kolem Vladimír Kroc

Milé a příjemné čtení. Pro mě jako Písečáka povinná četba.

26.03.2022 5 z 5

Jak nakrmit diktátora Jak nakrmit diktátora Witold Szabłowski

Zajímavý pohled na diktátory blízské minulosti vyprávěný jejich kuchaři.

27.02.2022 3 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Oddechové čtení, kde malý kluk vypráví o tom, jak objevuje svět a jak prochází každodenním životem. Knížka je moc hezky ilustrovaná.

20.02.2022 3 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Klasický humor pana Landsmana, tentokrát z pohledu syna Čeňka. Za mě příjemná změna.

15.02.2022 4 z 5

Svědectví o tom, jak měníme planetu k horšímu a předpověď toho, jak špatně to s námi dopadne, pokud se radikálně náš přístup nezmění.

14.02.2022 4 z 5