xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Skvělá kniha, jedna z nejlepších, co jsem kdy četla a stále se k ní vracím. Líbí se mi nápad a ještě více zpracování, ta hra se slovy! Ani minutu jsem se nenudila. Tobiáš splňuje všechny mé představy o dokonalém hrdinovi.
Přesně takhle jsem si vždycky představovala upíry, ne ty dnešní moderní "romantické" :-)

08.06.2012 5 z 5

Na lásku nevěří Na lásku nevěří Katie Price

Skvělá kniha, závěrečné stránky mne dojaly.

29.05.2012 5 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Dokonale propracovaná sága! Četla jsem všech 32 dílů, které u nás zatím vyšly. Obdivuji autorku, která dokázala dokonale vylíčit dobovou atmosféru, zvyky, vztahy ale i oblečení a jídlo, že jsem si to všechno dokázala nádherně představit. Někoho by ovšem dlouhé popisy mohly omrzet, ale já Dynastii Morlandů miluji. Líbí se mi i propojení se skutečnými postavami!
Nejraději mám první díly, protože stejně tak mým oblíbeným obdobím je středověk s rytíři a králi.
První díl mě zaujal tím, že obsahuje výborný popis tehdejšího života a zvyků (sítina na zemi, okna bez skla, celá rodina v jedné místnosti), domluvená manželství bez lásky. Velmi doporučuji!

25.05.2012 5 z 5

Čekání na lásku Čekání na lásku Katie Price

Tak tohle je nejslabší z knih Katie Price, první díl Angel je povedený, přivádí čtenáře do světa celebrit, peněz a intrik. Tohle pokračování bylo ale na mne příliš. Celou dobu jsem si říkala, jací jsou hlavní hrdinové hlupáci. Proč si spolu pořádně nepromluví??
Jediné, co jsem si z toho odnesla, je, že sláva, peníze a závist mohou zničit i sebedokonalejší vztah a že slavní lidé téměř nemají šanci prožít normální vztah. A uvědomila jsem si, jak je smutné, kam naše společnost směřuje.

25.05.2012 3 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Bohužel jsem si přečetla, jak to má skončit, takže pro mne žádné překvapení :-( Ještě by to chtělo dotáhnout do konce tu část okolo vraha královny, přišlo mi to nedotažený do konce. Ale jinak hezký příběh :-)

20.05.2012 5 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Mne naopak tento díl malinko zklamal, přijde mi jako nejslabší ze série. Teenageři se vloupají do nejstřeženějšího vězení a všechno jim vyjde? Rose se snaží pomoci Dimitrijovi a jde přes mrtvoly, vlastně všechny kolem sebe využívá a on se na ni pak vykašle ? A další a další komplikace, ale přes všechno tohle je to stále nadprůměrná kniha.

03.05.2012 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Posledních 50 stránek bylo pro mě docela nečekaných, bylo zde plno zajímavých zvratů. A tenhle díl se mi líbil možná i víc než ten předchozí.

26.04.2012 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Velmi povedené. Jen na Rose mi vadí, jak je neustále drzá (hlavně to, jak mluvila s královnou), ale bez toho by to asi nebyla taková zábava.

20.04.2012 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

(SPOILER) SPOILER: Ach jo, myslela jsem, že M. nakonec někdo oživí :-( Ale parádní knížka, snadno se čte

15.04.2012 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Ze začátku mi šla Rose na nervy, ale pak jsem si zvykla a začala být posedlá, běžela jsem do knihovny a půjčila si všechny další díly. Vypadá to na povedenou sérii. Když to srovnám s dalšími teen-upířími sériemi, tak je daleko lepší. Upíří deníky (knihy) naprostá katastrofa, Škola noci mě nebavila a Stmívání je dobré, ale takové jiné.

13.04.2012 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Bohužel, tato kniha se mi četla špatně a nenadchla mne :-( Špatně se mi orientovalo, kde kdo bydlí a s kým je příbuzný, také rozlišení na pana Knightleyho a na Johna Knightleyho mne mátlo. Příliš dlouhá kniha (530 stránek), kde se vlastně tak 430 stránek nic zvláštního nedělo, je to jen snůška klepů, předsudků a lichotek. Čekala jsem nějakou velkou lásku, ale 450 stránek hrdinka tvrdí, že se nikdy nevdá a pak se během pár stránek stačí zasnoubit a vdát. Takové nemastné neslané, neoblíbila jsem si žádnou z postav. Navíc jsem měla nějaké divné vydání, občas byla příjmení v češtině (s háčky)! a chyběly mezery, což mi také kazilo dojem ze čtení.

11.04.2012 2 z 5

Crystal Crystal Katie Price

Nelíbila se mi tolik jako Angel, ale stále je to čtivě napsaná kniha. Jen ten konec byl až příliš pohádkový, než abych tomu mohla věřit

25.03.2012 5 z 5

Angel Angel Katie Price

Katie Price jako autorku mám moc ráda, až mne to překvapuje :-) Angel byla moje první kniha od ní a už jsem ji četla 3x. Je to velice čtivá kniha, zanesla mne do světa, do kterého se asi nikdy ve skutečném životě nedostanu. Něco mi říká, že autorka ví, o čem píše, že mnohé zažila na vlastní kůži.

23.03.2012 5 z 5

Emma Emma Charlotte Brontë

Tato kniha byla pro mne velkým překvapením, očekávala jsem od ní, že to bude příběh typu "jak chudá dívka ke štěstí přišla", ale že to bude vlastně napínavá detektivka, to mne nenapadlo.

13.03.2012 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Napínavá kniha od začátku až do konce, závěr docela překvapivý. A i když knihy s detektivní zápletkou nevyhledávám, po přečtení této knihy uvažuji o dalších dílech.

09.03.2012 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Začátek mi přišel bohužel dost zdlouhavý, ale tak poslední třetina, která byla plná zvratů, byla opravdu velmi povedená.

04.03.2012 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Dávám čtyři a půl hvězdičky, mám tuto knihu ráda a čtu ji opakovaně, jen v některých částech mi nesedí dialogy. U takového typu knih nejraději naprosto vypnu, relaxuji a užívám si jen atmosféry a u této knihy mi chvílemi vadí složité dialogy, které mě rozptylují a nutí přemýšlet :-D. Poslední třetina je ale nejlepší.

28.02.2012 4 z 5

Knížka se četla velice dobře, přečetla jsem ji jedním dechem. Škoda, že byla tak krátká, autorka se mohla ještě trochu rozepsat. A kdyby to neskončilo tak, jak to skončilo, tak by Bree jistě byla mou nejoblíbenější členkou Cullenovské smečky.

27.02.2012 5 z 5

Závoj strachu Závoj strachu Samia Shariff

Kniha na mě udělala hluboký dojem, téměř celou dobu jsem si říkala, že to snad nemůže být možné, tohle přece nemůže být pravda. Chvílemi jsem nechtěla už ani číst dál, nechtěla jsem vědět, jaká zvěrstva autorka musela prožívat. Nechápu, jak tato fanatická společnost vůbec může fungovat, proč ženám vlastně tolik ubližují. A zároveň jsem si uvědomila, že autorka má pravdu: ženy v západním světě si ani neuvědomují, jaké mají štěstí, že se mohou svobodně rozhodovat.

19.02.2012 5 z 5