xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

Sladký život Sladký život Katie Price

Kniha byla poměrně dost čtivá (nevím, nakolik je to dáno překladem a nakolik je to umem Jordan) a potřetí se setkáváme s Angel, tentokrát je v knize trochu méně pozlátka slávy a více citů.
Doufala jsem, že příběh skončí šťastně, ale zároveň také že Angel z toho nějak elegantně vybruslí. To se tedy příliš nesplnilo a kniha obsahovala snad všechna klišé, které mám spojená se vztahem, nevěrou a svatbou.
Ale stejně jsou pro mě knihy Katie Price takové pěkné odpočinkové čtení. Doufám, že ještě něco napíše.

27.11.2012 4 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Tolik jsem se těšila, že jsem konečně našla nějakou knižní sérii s upíry, kde hlavní hrdinové nejsou středoškoláci! Ale!
Ze začátku jsem si připadala, jako bych četla druhý díl, stále jsem čekala, že bude popsán upírský svět a vysvětlena upíří hierarchie. To se bohužel nestalo. Pak kniha začala mít konečně šmrnc, chemie mezi hlavními hrdiny byla hmatatelná a postelové scény byly povedené. Ale pak se to pokazilo. Proměna v kočku?? A ten konec už byl podle mě úplně absurdní, už mi bylo jedno, co se stane. Lidská žena jde sama zabít ďábla? A pak náhodou zjistí, že je vlastně nesmrtelná, a nakonec ho porazí? To je na mne moc.
Tuhle sérii asi odložím na neurčito.

08.11.2012 3 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Za mě tedy tato kniha opravdu ne. Po přečtení se cítím dost deprimovaná, ani jedna z povídek neskončila dobře. Navíc to bylo opravdu velmi pubertální, hlavně první dvě povídky. První, Likvidátorčina dcera, podle mě chtěla být hrozně cool, ale vyznělo to úplně přiblble. Kytička na ruku mi nahnala trochu mrazení, ale hlavní hrdinku bych vlastnoručně uškrtila a celé to byl dost hloupý příběh. Smrťák se mi naopak celkem líbil, až na to že skončil tak v polovině vyprávění, než bych uvítala. Přísně tajné - no nenadchne neurazí. Peklo na zemi bylo určitě o level výš... Ale celkově nicmoc, čekala jsem daleko víc - možná tajemno, ale hlavně romantiku a možná nějaké ty přípravy na ples atd, přitom ten byl většinou jen záminkou k udělání nějaké blázniviny.

01.11.2012 2 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Souhlasím s Majdule, také mě to vyřešení zápletky překvapilo, doufala jsem, že to vyřeší nějak nápaditěji :-)
Oproti prvnímu dílu přibylo akce a ubylo vzdychání :-) Ale přesně to vzdychání jsem na minulém díle tolik milovala. Ale i tento díl se naprosto trefil do mé krevní skupiny a je silně návykový, přečetla jsem ho za půl dne. A i když u knih většinou nebrečím, tak tady jsem probrečela tak čtvrtinu.
Moc se mi líbí autorčin styl psaní, ich forma a to jak je kniha rozdělená na myšlenky hlavní hrdinky a hlavního hrdiny, které se pravidelně střídají, takže máme na situaci pohled z obou stran. Doufám, že vyjde brzy další díl a autorka napíše ještě spoustu románů, protože její knížky patří k tomu nejlepšímu, co jsem četla. Žádné složité zápletky, slovní obraty nebo dusivá atmosféra. Ale oddychová četba to také není, protože jsem knížku musela dočíst na úkor spánku :-) Dokonce jsem uvažovala, že si knihy koupím, a to je již co říct, protože kupování knih je bohužel naprosto mimo můj rozpočet a jsem odkázaná na městskou knihovnu.

31.10.2012 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Ačkoliv mi už leze na nervy prostředí americké střední školy, nedá se nic dělat, protože příběhy o lásce mezi člověkem a nadpřirozenou bytostí se asi zatím z jiného prostředí nepíšou, takže mám smůlu, protože taková nadpřirozená láska mě prostě láká :-)
Patch se mi líbil, i když to nebyl klasický kladný hrdina, ale lepší se mi zdál tak v první polovině knihy, kdy byl jízlivější. Ke konci sice bylo fajn, že tam byla romantika, ale já mu prostě nějak nevěřila.
Pár věcí mi přišlo nelogických a špatně vysvětlených, já být hlavní hrdinkou, tak bych se nespokojila s tak obecným vysvětlením jako jí nabídl Patch.
A pak ještě jedna věc, která mě vytáčí. Na straně 148 našla Nora článek z "desátého února loňského roku" o oběšení Kjirsten, ale dále v knize, například na straně 251, je zmíněno, že čin se stal před měsícem! Já se při čtení knížek upínám na chronologii příběhu a vytáčí mě, když zřejmě překladatelé (viním z toho překladatele, autorovi by to snad neprošlo??) nedokáží odlišit "před rokem" a "před měsícem", "loni" a "letos". To si pak říkám, že když dokážou pozměnit rok, kdy se to stalo, tak pak klidně můžou podat celý příběh úplně jinak a z vraha se může stát oběť. Škoda, že neumím moc dobře anglicky, určitě bych se radši vrhla na originály, aspoň bych měla jasno, že ty nesmysly jsou dílem autora a ne vzniklé překladem.
Váhám mezi hodnocením pět a čtyři. I když tam bylo dost věcí, které mi neseděly, tak kniha splnila svůj účel, dobře se četla, nebyla dlouhá, měla hezkou obálku a tajemného Patche.

29.10.2012 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Knížka měla moc krásnou tajemnou atmosféru a přinesla pohled do japonské kultury pro nás velice exotické. Úplně mne to vtáhlo do děje a prožívala jsem všechny strasti s hlavní hrdinkou. Příběh na mne udělal veliký dojem a na konci jsem si připadala, jako když něco velkého skončí. Uvědomila jsem si, jak je lidský osud nevyzpytatelný.

28.10.2012 5 z 5

L. A. Candy L. A. Candy Lauren Conrad

Uf, tahle knížka měla asi velkou smůlu, protože jsem ji četla po knize, která mne naprosto uchvátila (Dvě zrcadla).
Tady se vlastně nic nedělo, jen mě vytáčelo, jak někoho může zajímat taková realityshow a jak se někdo může díky tomu stát slavný. Přitom mi nevadí číst o bohatých slavných, kteří toho moc pro svou slávu neudělali (viz knihy Katie Price, které mám ráda). O hlavních hrdinech jsem neměla valné mínění a bylo mi jedno, co se stane. Nemastné neslané a o ničem. Posledních pár stránek mi přišlo už lepších, takže nakonec je moje hodnocení dost mírné. Docela mě to navnadilo na přečtení dalšího dílu, i když jsem se předtím zařekla, že už nikdy.

17.10.2012 2 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Úžasné! Knížku jsem přečetla až moc rychle, přála jsem si, aby to nikdy neskončilo. Příběh doslova plný lásky a citu. Vím, že je to holý nesmysl - upíři, láska přes zrcadlo a pak i navzdory nebezpečí. Tak jako hlavní hrdinka by se snad nikdo nechoval, ale já příběhu nedokázala odolat a celou dobu jsem si říkala, že to nemůže dopadnout dobře. Autorka píše vážně úžasně a její nápady se mi líbí. Opět chválím upíry jako krvelačné šelmy a ne jako ufňukané puberťáky.

12.10.2012 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Psané čtivě, ale po předchozí sérii mi přijde, že se tam toho moc nedělo, i když vlastně ano, jen hlavní hrdinka není takový bojovník, jako byla Rose. Některé věci mě překvapily a série má hezky našlápnuto.

10.10.2012 5 z 5

Sukuby to rády horké Sukuby to rády horké Jill Myles

Opravdu odpočinková porno literatura, žádný logický děj v tom nehledejte. Hlavní hrdinka je opravdu jednoduchá a někdy by si zasloužila pěstí. Častokrát jsem si přála, aby už mlčela a dělala to, co umí :-D Ovšem její milenci se mi zamlouvali. Erotické scény přidaly nějakou tu hvězdu. Ale rušivě na mě působila sprostá slova.

02.10.2012 4 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Perfektní! Přesně takovou knihu jsem v tuhle chvíli potřebovala. Seth je mi hrozně sympatický, úplně z něho sálá dobrý charakter, láska a inteligence. Dobře byly napsané i erotické části, které bývají často v knihách odbyté a tady jich bylo tak akorát. Chválím i zápletku s ambrosií.

28.09.2012 5 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Stroncium mám moc ráda, je pravda, že hlavní hrdina je až moc nesmrtelný i na nesmrtelného, mrtvých je tam víc než mraky a po celou knihu jsem si říkala, že mi asi něco uniklo, že to nějak nedává smysl... Ale jako u všech Kulhánkových knížek se vše na konci vysvětlí a knížka už pak dává vlastně smysl. A nápad se mi moc moc líbí, pro mne to naopak bylo po celou dobu velice originální (ale žádné klasické sci-fi jsem ještě nečetla). Závěr opravdu dobrý, musím říct, že takhle nějak si představuji budoucnost naší planety, bohužel...

23.08.2012 5 z 5

Můj kamarád Shiloh Můj kamarád Shiloh Phyllis Reynolds Naylor

Tuhle jsem četla jako dítě! Hrozně moc jsem ji chtěla a i další dva díly a to jsme v té době knížky nekupovali, ale nakonec jsem ji vyžebrala. Skvělá knížka pro děti! Viděla jsem i film, ale myslím, že mi přišel dost ponurý.

15.08.2012 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Tato kniha určitě nebude patřit mezi mé nejoblíbenější knihy, nebyla vysloveně špatná, ale není to (alespoň pro mne) kniha, kterou přečtu za den. Trochu jsem se ztrácela v tom, kdo je vlastně na straně dobra a kdo na straně zla, kdo tomu všemu vlastně velí a pár dalších věcí mi trochu vrtalo hlavou :-) Ale nápad napsat hlavní hrdinku jako postavu, která připravuje smrtelníky o duši, se mi velmi líbil, stejně jako prostředí knihkupectví, které zrovna není v dnešních knihách obvyklé.
Jinak naprosto souhlasím s netty.vanity, vysvětlení některých skutečností, jako proč se anděl kamarádíčkuje s démonem a nikomu to nevadí, mi tam chybělo. No třeba se to dozvíme v dalších dílech (doufám v to :-) )
Ale závěr, kde je popsaná velká láska a taky naděje, mne velice dojal. Andělé nikdy nelžou :-)

07.08.2012 4 z 5

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

Ti mimozemšťané mi opravdu naháněli hrůzu!
Opět tématika cestování časem a jeho paradoxy.
Dobře napsané a i když jsem všechno úplně nepobírala, tak jsem s touto knihou spokojená. Konec mě hodně překvapil, až mi šel mráz po zádech.

22.07.2012 5 z 5

Temný prorok Temný prorok Jiří Kulhánek

Kniha opravdu zamotaná, takže pro mne to nebyla úplně vhodná volba na dovolenou, protože jsem stále musela přemýšlet, jak to s tím cestováním v čase vlastně je a kolik je paralelních světů. Přinesla spíše více otázek než odpovědí.

22.07.2012 4 z 5

Hardcore Hardcore Jiří Kulhánek

Tento díl se mi líbil více než ten předchozí. Mám ráda období středověku, proto se mi líbil hlavně začátek knihy. Série se začíná opravdu zamotávat...

22.07.2012 5 z 5

Páni mají radši Sukuby Páni mají radši Sukuby Jill Myles

Opravdu je to spíše porno literatura, děj mi přišel velice jednoduchý a určitě by se na něm autorka mohla více vyřádit, ale erotické scény byly napsány velmi dobře. Jenom některé dialogy byly dost kostrbaté, nevím, zda to bylo způsobené překladem, ale pro mě docela rušivé. Ale na dovolenou v podstatě ideální čtení :-)

22.07.2012 4 z 5

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Typický kulhánkovský nářez, trošku méně ironie a cynizmu než jsem od Kulhánka zvyklá, navíc mi tématika strojů a bytostí z budoucnosti není tak milá jako upířina, ale rozjíždí se to pěkně, 90 %

02.07.2012 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Skvělé pokračování, nejlepší série! Také bych chtěla být takovou hrdinkou a hlavně takovou super upírkou.
Krásně vykreslené souboje. A líbilo se mi umístění v Praze, představovala jsem si tu šílenou jízdu tramvají z Větrníku na Strossmayerovo náměstí a tak :-)

15.06.2012 5 z 5