xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělé dílo, které skutečně donutí člověka k zamyšlení. Atmosféra knihy vás zasáhne do morku kostí a pak vás napadne, jak to mohlo dojít tak daleko a jestli se to může stát i nám.

27.03.2013 5 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Pro mě zatím nejlepší díl série. Sukuba se konečně začala chovat jako sukuba a byly přítomné i nějaké erotické scény.

15.03.2013 5 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Za mě také zatím nejslabší díl série. Asi díky tomu, že nemám ráda bezduché, Butch se do příběhu hodí, jen nesnáším to jméno Butch :-) Doufám, že se dozvíme ještě něco víc o jeho původu a těším se na příběhy dalších postav.

07.03.2013 5 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Kniha se mi velmi líbila. Zsadist byl můj temný oblíbenec, přesto je kniha velmi romantická. Jen doufám, že se z něj nestane omdlévající tatík.

24.02.2013 5 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Moc pěkná kniha - byla tam obsažena dobrá zápletka, láska i erotika. Tento díl se mi líbil ještě víc než ten předchozí. Hodně se mi zamlouvala ta část se Zsadistem, příští díl bude teda pěkně pikantní :-)

21.02.2013 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Pro mě je tento díl zklamáním. Souhlasím s netty.vanity. Calla i Shay mi byli krajně nesympatičtí, několik málo romantických scén mi přišlo umělých, vůbec se tam nehodily. Shay chvílemi vypadá, jako když neumí do pěti počítat, pak je to zdatný milovník a někdy spasitel či vůdce? Mluvíme vůbec o stejné postavě??
Calla není žádná pořádná vůdkyně, na jakou si v prvním díle hrála.
Celá smečka zjistí, že nepřátelé, proti kterým celý život bojovali, jsou vlastně dobří a pohoda. Mě by teda tak snadno nepřesvědčili a to nejsem žádný bojovník!
A takto bych mohla pokračovat. Je mi jasné, že od tohohle žánru nemůžu čekat zázraky, ale v jiných knihách nedostatky tak příšerně nebijí do očí nebo je to aspoň nějak dobře napsané, ale tohle mě nudilo! Lepší hodnocení dávám hlavně kvůli Adne, Connorovi a Ethanovi, kteří mě v tomto díle docela překvapili a jejich osud mě zajímá.

17.02.2013 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

O ději nemůže být řeč, takže i když je to tenká knížečka, tak je vlastně až moc dlouhá. Ze začátku je to celkem zajímavé, ale postupně se situace opakují a ke konci to začíná být všechno nechutné. Ale stále lepší než dílka Markýze de Sade.

10.02.2013 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Skvělá kniha, trochu odlišná než dnes tolik oblíbené dívčí fantasy románky, ale to je jen dobře. Souhlasím s názory pode mnou, láska tam byla spíše naznačená, ale stejně mě více zajímal osud Cinder, styl psaní byl skvělý, hlavní hrdiny jsem si oblíbila jako už dlouho ne a kniha má u mě ještě jedno velké plus - je tam opravdu bolest a smrt, ne že se postavy zázračně zachrání, takže to vlastně není taková pohádka, jak na začátku vypadalo. Celou dobu sice bylo jasné, kdo ve skutečnosti je, ale těšila jsem se na to, co se z toho vyklube dál. Konec mě docela zklamal, obvykle mi otevřené konce nevadí, ale do téhle knihy jsem se opravdu začetla až po uši a konec přišel až moc brzy. Navíc, když to vypadá, že druhý díl bude vlastně o něčem trochu jiném, tak je mi skoro k pláči.

30.01.2013 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Kniha se mi líbila, je pravda, že akční scény mohly být trochu propracovanější, ale zato postelové scény byly propracované bohatě. Tento upíří svět se mi líbí.

13.01.2013 5 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Líbí se mi nápad, takto propracovaní vlkodlaci tu ještě nebyli. Z počátku jsem měla trochu zmatek, kdo je ochránce, vůdce, strážce a hledač. Líbí se mi smečkové chování vlků převedené do lidského světa a jak musí poslouchat své vůdce. Ale od děje jsem očekávala trochu víc. Mytologie byla dobře rozjetá, ale vztahy mezi hrdiny to podle mne táhly hodně dolů. Prostě mi k tomu nějak neseděly. Chvíli se řeší něco vážného, pak se cicmají, pak někoho zachraňují. Chvílemi mne to dokonce nudilo.

08.01.2013 4 z 5

Prokletí ohně Prokletí ohně Martina Wolfová

Nesedla mi. Nesnáším, když muži mlátí své ženy a tady to bylo hned třikrát. Kletba mi přišla málo propracovaná, děj předvídatelný...

03.01.2013 2 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje oblíbená knížka, jako malá jsem ji četla mnohokrát! Líbí se mi jména těch dětí, ještě dodnes si je pamatuji jako básničku Lisa, Lasse, Bosse, Anna, Olle, Britta. :-)

31.12.2012 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Z počátku mi trochu trvalo, než jsem se začetla, asi to bylo tím, že mě děsí představa, že by mohli existovat mimozemšťané, kteří nás tímto způsobem obsadí! Ale pak jsem se začetla, jen jsem se pokaždé BÁLA otevřít knihu, jedním důvodem bylo, že jsem se strachovala, že je hledači objeví, a pak jsem taky měla trochu klaustrofobické pocity ze života ve tmě v jeskyních. Ale to je známka toho, že mne příběh pohltil, protože u knížek se zas tak často o hlavní hrdiny nebojím. Konec pěkný, jsem ráda, že většina přežila. Nápad dobrý. Jen nevím, jestli bych chtěla pokračování, v nejlepším se má přestat. . .

30.12.2012 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Dočetla jsem ji až napodruhé. Ale po přečtení dvou knih L.J.Smith mi to už nepřišlo jako taková katastrofa. Prvotní nápad s dospíváním upírů je docela dobrý, ale kombinace upíři-bohyně-čerokézové-duchové-živly je na mě trochu moc. Děj také docela nezáživný. Četla jsem o dost horší knihy, ale tato mě prostě nijak nezaujala. Kdybych byla mladší, tak bych také asi mluvila jinak.

21.12.2012 3 z 5

Prokleté sestry Prokleté sestry Lisa Jane Smith

Název Prokleté sestry mě nalákal na další knihu autorky, kterou opravdu nemusím, a zase to dopadlo mizerně. Nápad dobrý, zpracování mizerné, nelogické jednání atd. Více již knihu hanit nebudu. Své fanoušky si asi najde, ale v této kategorii knih jsou rozhodně lepší kousky.

20.12.2012 3 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Váhám, kolik hvězdiček udělit. Na jednu stranu mě kniha po prvním dílu zklamala, ale konec to celkem vylepšil, ale také tam bylo dost nelogických zvratů. A vlastně kolik postav není nadpřirozených? Snad jen Vee a pak ten detektiv. Jinak jsou všichni andělé, padlí andělé, nefilové, potomci nefilů a já nevím, na co jsem ještě zapomněla. A přijde mi, že se tam toho moc nedělo, většina stránek byla plná hádek, lží a výčitek. Čekala jsem víc.
Zatím dám asi 4 hvězdy, ale nevím, jak dlouho si je udrží...

13.12.2012 4 z 5

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Krásná knížka, tak dětsky naivní, ale v dobrém slova smyslu! Chtěla bych zastavit čas a jednou se na Saltkrakanu probudit! Konec byl tak pozitivní, mám po přečtení takový snový pocit. Ale když jsem ji četla jako malá, tak mi ta kniha přišla až moc "dospělácká".

11.12.2012 5 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Ze začátku jsem si říkala, že je to takové čtivé a má to nápad, že nám snad někdo autorku L.J.Smith vyměnil (Upíří deníky se číst nedaly). Ale radovala jsem se předčasně. Nápad dobrý, ale zpracování takové nijaké, dětské, hlavně hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, na upírku se vůbec nehodila. Její chování bylo dost nelogické, klidně si odejde s nějakým joudou, kterého ani nezná, protože si najednou hraje na spasitele. A ten konec to už úplně zabil.
No půjčila jsem si bohužel i další díl, tak přečtu i ten. Jasně, je to pro jinou věkovou kategorii, než do které patřím já, ale i dětská knížka se dá pojmout rozumně a čtivě...

07.12.2012 2 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

To byla tedy atmosféra! To jsem ještě u žádné knihy snad nezažila. Po celou dobu jsem byla napnutá jak struna, husí kůže na celém těle a ani jsem se neodvažovala dýchat! Nic jsem nechápala a knížka mohla být také daleko delší, potenciál tam tedy byl, ale tentokrát to výjimečně beru jako plus.

04.12.2012 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Výborně propracovaná kniha a člověk si díky ní uvědomí, jak je dnešní čeština oproti té předválečné chudá. Ale moc mi nevyhovoval styl, kterým byla její velká část psána - jako novinové výstřižky. Pro mě dost nepřehledné, ale možná to bylo tím, že jsem ji četla jako e-book, jak vypadá originál, netuším, třeba je to nějak lépe formátované :-). Obsahuje pravdivé myšlenky a poučení. Ale dost se to vleklo, na posledních několika stránkách se to rozhýbalo a pak konec přišel moc rychle. Nepodobá se knihám, které obvykle čtu (dívčí románky :-D) a pro mě je to příliš těžká literatura, ale je to pěkná kniha.

28.11.2012 5 z 5