xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Líbila se mi hlavně ta část v nápravném zařízení, ta mohla být klidně pozvolnější, zajímaly by mě i další uvězněné postavy. Druhá půlka knihy byla opravdu zběsilá, takže ta by si také zasloužila víc propracovat, ale asi by se musel napsat jeden díl navíc a to asi nebylo žádoucí :-)

12.05.2016 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Série VA byla o dost lepší, tady se to buď moc táhlo nebo zase příliš ubíhalo. Tento díl mi přišel obzvlášť uspěchaný, některé scény by si určitě zasloužily podrobněji popsat. Druhá půlka se mi líbila ještě méně, objevilo se tam dost klišé, jak tu již někdo zmiňoval. Adrian jako otec-učitel-u plotny mi moc neseděl. Ješte že tam byly další postavy, hlavně Rose a Dimitrij, ti mi nepřipadali tolik přeslazení jako Andrian a Sydney.

12.05.2016 4 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

V knize se střídají kapitoly psané z pohledu Sydney a Adriana. Na jednu stranu je to celkem duležité, ale na druhou stranu se může člověk snadno splést a pak má pocit, že čte to, co si myslí Sydney a ono je to o Adrianovi.

01.05.2016 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Možná trochu smutné, že nejméně uvěřitelné mi v tomto dílu paradoxně nepřipadali všechni ti vampýři a čarodějnice, ale naopak chování a plánování Sydney - viz její vloupání k alchymistům. Prostě se nemůžu smířit s tím, jak má všechno promyšlené nebo jak řeší věci za pochodu a ono jí to ještě vychází!

01.05.2016 4 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Začátek s proměnou a Helen se mi opravdu líbil, bylo tam vcelku i napětí. Škoda, že Helen nebylo věnováno víc prostoru a děj někdy dost rychle poskočil dopředu a přeskočily se věci, které by mě víc zajímaly. Druhá půlka a s ní spojené soudy a různé zvraty už tak zajímavé nebyly. S přibývajícími stránkami mi kniha už připadala natahovaná, bylo jasné, že to dopadne dobře, jen hlavní hrdinové občas nespolupracovali :-) Chování Marie mi v samém závěru začalo připadat opravdu dětinské a epilog to už jen dorazil, ale celkový dojem mám kladný

09.04.2016 4 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Ten Adrian se mi zamlouvá čím dál víc, tady byl skutečně dobře napsaný! Všechny příběhy jsou pěkně rozjeté, ale s těmi Alchymisty ještě přijdou nějaké levárny.

28.03.2016 5 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Tentokrát se v knize objevilo pár vcelku nečekaných momentů a hlavní linie nebyla špatná, jen ty vedlejší mají podle mě víc šťávy :-). A dalším plusem je, že jsme se konečně dozvěděli více o národu Temných.
Opravdu se těším na další díl a hlavně na to, jak dopadne podivný vztah Layly a Xcora a vlastně taky na Solu. Na Rhage ne, tam se spíš děsím toho, co vyvede.

25.01.2016 5 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Z nějakého důvodu nemám Wratha a Beth v oblibě a to se táhne už od prvního dílu. Á navíc v tomto dílu bylo na můj vkus až moc miminkovského patosu, který mi do příběhu o vášnivých upírských zabijácích příliš nesedí, ale další dějové linie (Sola, Selena, Layla) se naštěstí slušně rozjely, takže jsem si nakonec přišla na své.

19.12.2015 4 z 5

Primal Blueprint Primal Blueprint Mark Sisson

Pěkné čtení nejen o "další dietě", ale o celém životním stylu, takže obsahuje i rady, jak cvičit, či jak se chovat. Určitě skvělé a k zamyšlení.

19.12.2015 5 z 5

Fleur Fleur Cynthia Harrod-Eagles

Zbožňuji styl psaní této autorky, kniha byla plná perfektních popisů bojů, oblékání, stolování...Zkrátka, při čtení si vše můžete perfektně představit. Příběh byl povedený. Těším se, až si přečtu další díl.

20.08.2015 5 z 5

Mysl je mocný lékař Mysl je mocný lékař Lissa Rankin

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem Kateřiny1011. Kniha na mě udělala opravdu veliký dojem, s autorkou téměř ve všem souhlasím a knihu si zakoupím (zatím ji mám jen půjčenou), protože se k ní hodlám často vracet. Postupem času, jsem sama přišla na to, že mysl velmi ovlivňuje můj zdravotní stav, a tato skvělá kniha mě v tom jen utvrdila. Myslím, že by si ji měl přečíst každý, protože snad každý se v ní musí najít...

01.08.2015 5 z 5

Myšlení uzdravuje Myšlení uzdravuje Jarmila Mandžuková

Líbila se mi hlavní myšlenka, propagace afirmací a hodící se citáty.

12.05.2015 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Ze začátku jsem byla nadšená, že jsem si půjčila takovou bombovou knihu a že tohle je určitě Kulhánek...ale! Postupem času se objevovalo čím dál víc ulítlejších přirovnání a víc víc věcí, které mi už u Kulhánkových knih vadily. Navíc jsem už od začátku nesnášela Petru a úhlavní nepřítel si určitě zasloužil konec trochu propracovanější. Ale jsem ráda, že jsem si to mohla přečíst něco, co se hodně podobá původní tvorbě Kulhánka.

12.04.2015 3 z 5

Malá zahrádka - velké výnosy Malá zahrádka - velké výnosy Rodolphe Grosléziat

Obsahuje mimo jiné rady na založení různých typů záhonů a tipy, jak střídat plodiny. Příjemná i jen na prolistování, obsahuje totiž moc hezké obrázky. Největší nevýhodu vidím v tom, že některé uvedené odrůdy u nás asi těžko seženeme.

05.04.2015 4 z 5

Škola živé stravy - Vitariánství jako Cesta Škola živé stravy - Vitariánství jako Cesta Anna Hýžová

Zajímavé byly hlavně příběhy dalších lidí a recepty.

04.04.2015 3 z 5

Léčení barvami Léčení barvami Ted Andrews

Nebyla úplně špatná, ale člověk asi musí teprve dojít do určitého stupně uvažování, aby ji správně pochopil. Chválím nákresy a schémata, to mi často v podobných knihách chybí.

12.03.2015 2 z 5

Očistná kúra Master Cleanse Očistná kúra Master Cleanse Tom Woloshyn

Kniha je takzvaně nakopávací, člověk má hned potřebu se sebou něco udělat a vyzkoušet zde tolik vychvalovanou metodu Master cleanse. Autor umí čtenáře zaujmout a chválím i kapitoly navíc, které se týkají terapie barvami nebo masáží Vita-flex, protože jsem se konečně dozvěděla něco nového.

25.01.2015 5 z 5

Sladká droga Sladká droga Martina Fontana

Žádná sláva, čekala jsem, že se něco dozvím o zdravé výživě atd, ale kniha je hodně zaměřena na boj se závislostí, odvykací kúry a cvičení. Také nejsou zmíněny žádné alternativy cukru, stevie je dokonce zatracována, jediné navrhované řešení je zbavit se závislosti a vařit zdravě (ale zároveň varuje před ovocem, protože obsahuje ty ošklivé sacharidy!). Čekala jsem trochu něco odlišného.

19.01.2015 2 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Cynthia Harrod-Eagles

Skvělý díl, Morlandové musí být u všeho :-) a člověk se dozví i hodně věcí z dějin, miluju je :-)

09.01.2015 5 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

No popravdě, moc mě nezaujala :-( Nečíst Bratrstvo, tak bych dala lepší hodnocení, ale když porovnám s Bratrstvem, tak příběh není tak výrazný, že byste se od něj nemohli odtrhnout, a ani hlavní hrdinové nejsou tolik k sežrání, takže nemohu jinak. Čekala jsem něco trochu lepšího.

18.12.2014 3 z 5