xena2711 xena2711 komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knihu jsem četla jako dítě několikrát. Moje milovaná. Poté jsem také vícekrát četla synovi, který si ji zamiloval. Nádherné ilustrace a překrásné příběhy skupinky dětí.

06.02.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mám autorčiny knihy ráda. Moc jsem se těšila na nový kousek. Bohužel musím napsat, že už jsem od ní četla lepší knížky. Do poloviny jsem řešila, zda mám číst dál, vůbec jsem se nemohla začíst, pak se to zlepšilo. Ale asi mi nesedla ta fikce, nedořešené osudy a skákání zleva doprava.

24.04.2021 3 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Humor Marka Ebena mám moc ráda. Je vtipný, milý, kultivovaný. Fejetony se četly samy. Ani jednu stránku jsem nevytrhla:-) Příště klidně jednou tolik.. Doporučuji. Je to pohlazení po duši.

12.01.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Musím napsat, že tato kniha se autorce povedla. Mnohem lepší než Listopád, ale zase na Hanu zatím žádná nemá. Silný příběh malé cácorky, kdy Vám chvilkami běhá mráz po zádech...Velmi smutné dílo...

17.04.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Opět Shari Lapena nezklamala. Parádní psychothriller od začátku do konce. A konec...přesně podle zásluh:-) Doporučuji.

09.05.2021 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

B. A. Paris opět nezklamala. Super thriller ze sousedského prostředí. Děj je tak zamotaný, že až to poslední chvilky vůbec netušíte, kdo za tím vším stojí. Doporučuji.

15.03.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Vzhledem k tomu, že jsem roky pracovala jako zdravotní sestra na chirurgické a traumatologické ambulanci, tak jsem měla pocit, že jsem se vrátila opravdu v čase. Vše naprosto souhlasí..Povahy, místo, pacienti a hlavně dennodenní náladovost s jakou lékaři, ale i sestry a pacienti přicházejí na pracoviště...prostě dokonale popsaný příběh lékaře, který si zažil svoje a pravděpodobně se to s ním potáhne celý život...krásně psaná knížka.Pěkně se čte. Určitě doporučuji.

20.10.2019 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Naprosto dokonalé jako vždy. Vrah byl záhadou až do konce. Určitě doporučuji. Přečteno na jedno nadechnutí:-)

13.06.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nedávno jsem knihu dočetla a nemohu na ni zapomenout...zároveň zatím nejsem připravená na další knížku.Stále o ní přemýšlím..nádherná knížka, která zůstane mezi TOP příběhy. Příběh sesterské lásky v době druhé světové války. Osudy svou sester, které k sobě nakonec našly cestu..úžasný příběh..konec jsem obrečela....určitě doporučuji přečíst..

29.09.2019 5 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Parádní thriller a já moc děkuji Jarušce-Šánce za tip. Autora přidávám do oblíbených. Skvělá zápletka, svižně napsáno a konec opravdu super. Doporučuji. A hned jdu na další knihu Nečistá hra.

21.04.2022 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Mrazivý thriller, který Vás dostane hned od první stránky. Jdu na druhý díl a autorku přidávám do oblíbených. Super.

28.12.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Opravdu moc pěkná rodinná sága, která se o odehrává po roce 1949 až po současnost.
Ukazuje příběhy dětí, kterým Československo, v době občanské války v Řecku, poskytlo azyl. O problematice jsem okrajově věděla, ale tato knížka určitě mnohé překvapí, jak to bylo náročné a těžké.. Krásná knížka. Doporučuji.

27.03.2023 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Krásný román z lékařského prostředí. Životní osudy skupinky mladých lékařů a různé peripetie nejen v pracovním, ale i soukromém životě. Kniha se moc hezky četla. Líbily se mi i průběžné informace z každé doby. Nadčasovost byla opravdu skvělá.. 700 stránek bylo hned pryč. Doporučuji.

19.02.2023 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Po přečtení Slavíka jsem se rozhodla přečíst ještě další knihy od Kristin. Velká samota je překrásný příběh z drsné a divoké Aljašky. Příběh Lenory a Cory je neuvěřitelný, strašně těžký a zároveň opravdu nezapomenutelný...Dlouho jsem u knížky nebrečela. Ke konci této knihy hned několikrát. Slavíka i Velkou samotu zařadím mezi své TOP knihy. Opravdu nezapomenutelné..doporučuji..

26.05.2020 5 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Opravdu dokonale napsaný thriller, který Vás nepustí a drží v permanentním napětí. Autorka umí parádně zaujmout a prostě píše skvěle, jak už předvedla v prvním díle. Oba dva díly stojí za přečtení a ve druhém se prolínají postavy z Temného vábení. Doporučuji.

01.01.2023 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Tak si představuji správný thriller. Čtivý a tak do poloviny nepředvídatelný. A konec pobavil. Prostě perfektní manželství neexistuje:-) Doporučuji.

08.05.2022 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

To byla naprostá nádhera..

"Buď statečná. Miluj hluboce a vášnivě. Buď tou ženou, kterou jsem vždy věděla, že se staneš." a maminka má vždycky pravdu...

Krásný romantický příběh z válečné Paříže a také New Yorku. Zároveň příběh ve dvou časových rovinách 1940 a 2015. Kniha nelze odložit. Příběh Vás drží v neustálém napětí a zvědavosti. Prostě krása.
Už se těším na Skříň plnou Diora.

10.02.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Ale pak se stala událost, která to skvěle rozjela. Zajímavý příběh dvojčat, která neměla pohodový start do života. Přestože jsou to dvojčata, tak je každá jiná. Doporučuji.

29.01.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Kromě Dokonalé manželky jsem od autora přečetla vše. Tato kniha mi sedla asi nejvíce. Parádní psychothriller, čtivý, skvěle napsaný, super vymyšlený do detailů. Příběh, který nechce v životě žádný otec ani matka zažít.. Určitě doporučuji.

30.10.2021 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Tak to byl super zamotaný thriller. Stále jsem přemýšlela, která z dvou hrdinek je ta špatná, bláznivější:-)Od půlky už mi to začalo dávat smysl. Prostě byla to velmi čtivá jízda a konec byl parádní, podle zásluh:-) Doporučuji...

27.09.2021 5 z 5