Wotikotas Wotikotas komentáře u knih

Atlasova vzpoura Atlasova vzpoura Ayn Rand (p)

Ayn Rand nám pomohla konkretizovat to, co jsme sami dávno věděli, ale nedokázali pojmenovat. Pojmenovala a ukázala čiré zlo, v jeho nejrůznějších podobách, které bují na naší jinak krásné planetě.
Odteď už vím, že Wesley Mouch, James Taggart, Orren Boyle, dr. Robert Stadler a především dr. Ferris v nejrůznějších podobách vyskytujících se na naší Zemi, jsou mými úhlavními nepřateli, kteři si nepřejí nic, krom smrti (té mé především).

Prokousat se knihou byl běh na dlouho trať, připouštím některé zmíněné ulítlosti, které ovšem stejně tvoří drobnosti. Celkový přínos je k nezaplacení.

Napadá mě mnoho myšlenek, vzhledem k současnému dění v Evropě, většinu se ovšem dočte čtenář v knize. Kdo tu usiluje o smrt a kdo o život je jasné neboť pravda má jednu vlastnost, kterou se snaží tzv. dobroseři popírat a přehlížet, totiž že se dere vždy na povrch.

[Přidáno 2. ledna 2016] "Projev Angely Merkel vyvolal v Německu mezi voliči poprask, protože Angela se v celém projevu vyjadřovala v tom smyslu, že Německo je zemí uprchlíků a ne Němců. Projev je plný výzev k přijímání uprchlíků, přesvědčování o tom, jakým budou přínosem pro Německo a zároveň opatrné naznačování, že toto je teprve začátek a Němci se musí připravit a obětovat sami sebe daleko více, než kolik se obětovali dosud."

Když slyším kecy o obětování, nejdřív si vzpomenu na Atlasovou vzpouru a pak se mi chce hned zvracet. Utopistický román se stává skutečností právě teď !

27.11.2015 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Je to jako číst Utrpení mladého Werthera. Ten končí sebevraždou, tohle končí konverzí k islámu, což je ještě horší. Obávám se, že vzhledem k existenci tzv. Wertherova efektu (enormně zvýšený počet sebevražd po publikovaní knihy), bude mít tato kniha podobný efekt a jen urychlí a podpoří započatou islamizaci Evropy.

Nemám s knihou problém, ale obávám se, že mnozí ji zcela nepochopí. Evropa páchá sebevraždu, o tom není pochyb, a největší podíl na tom má její změkčilé obyvatelstvo (jak jinak).

31.05.2016

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Po asi roce přerušovaného čtení jsem to konečně dočetl. Je to slátanina nejtvrdšího kalibru. Knihu jsem si stáhnul do čtečky jen díky hojné reklamě a dostupnosti. Ze začátku nuda, a pak už jsem to četl jen abych se pobavil, jakou další perličku autor vymyslí. Příkladně volání mobilním telefonem z komerčního letu nad Středozemním mořem. Kdo to někdy zkoušel (třeba já), ví že je to naprostý nesmysl, neboť prostě není signál. GSM signál naskočí obvykle nad pevninou a obvykle pouze do cca 1km na povrchem. A jsou tam další tucty nesmyslů, u kterých je prskal smíchy. Celkem dobrá komedie, řekl bych. Těšil jsem se, že autor bude natolik inteligetní, a dá tomu méně očekávaný konec, také jsem se nedočkal. Jen nechápu, proč u toho všichni tak jásají, zjevně dobrý marketing.

14.09.2016