Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Knihu jsem si vzala do čekárny k zubaři, abych zabila čas a třeba se zbavila strachu. A asi tam ještě neměli pacienta, který by se jim tam tak rechtal. Skvělé čtení!

26.08.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Četlo se to rychle, ale... Jako bych to uz nekde četla...kniha o tom, když dějiny píšou vítězové - Temné, sychravé, ponuré, přesně jako listopad, když toužíte se zabalit do deky s hrnkem kávy v teple domova a u svých blízkých a být rádi ze jste rádi. Přišlo mi to trochu jako knihy od Solzenicyna, jen 50. Leta zalozena do moderni doby u nas doma.Dlouho se mi nestalo abych hrdinum takhle nefandila a byli mi jedno. Asi jsem diky nadsenym recenzim cekala trochu neco jiného.

29.08.2021 3 z 5

Skvělá kniha a dobře zpracovaný životopis v jednom. Takhle to má vypadat.
Doporučuji pro všechny fanoušky Harryho Pottera. Svižné tempo, vtip, nadhled,zajímavosti i strasti filmového průmyslu.
S lehkostí, humorem i jistou dávkou pokory Tom Felton provádí svým životem, velmi se věnuje HP, jeho postavám i hercům, které popisuje nejen jako postavy,ale i jako lidi, kterých si váží a na kterých vypichuje jejich dobré vlastnosti. Líbilo se mi, že si autor na nic nehraje, uvádí různé přešlapy a alotria, které dělal, vyzdvihuje kolegy, oceňuje práci celého štábu a skutečně vrací nás do dětství a do Bradavic v mudlovském světě.
P.s. skutečně ho začněte mít rádi...

01.02.2023 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Konečně mám Babičku splněnou. Zkoušela jsem ji číst 3x a jako moje jediná kniha opakovaně nebyla dočtena. V dětství jsem knihu odložila, protože jsem spoustě slov prostě nerozuměla...V pubertě k maturitě mi to přišlo naivní, zdlouhavé a dala jsem přednost filmovým adaptacím. A nyní jsem ji jako svoji 4 e-knihu konečně přelouskala a musím říci že se mi líbila. Pro svoji jednoduchost a otevřenost, upřímné literární vyznání autorky, zidealizování hlavní postavy tak, jakoby to udělala většina lidí u vlastní babičky. Pro některé knihy musí člověk dozrát a dívat se na příběh s odstupem let, s úsměvem, se zkušeností a trochou nostalgie s promítnutím vlastních příběhů s prarodiči z dětství. Pokud by Vám přece jen nešla číst, zajeďte si do Ratibořic, procházka kolem jejího stavení Vám třeba četbu v mnohém usnadní. Mladší generaci bych doporučila jiné pohádky a příběhy od Němcové...

28.05.2020

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Čtu celou sérii poněkolikáté a pořád nacházím něco nového (Snape), je to dokonalé, škoda, že film pro nectenare tak odflakli (Winky, Rita, Popletal, Ludo Sirius, Berta), je to zlom a začátek temné části příběhu z úžasného kouzelnického světa,ktery mě provázel cele dětství.

26.02.2024

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Takhle si představuju nenáročné romantarny, zatím nejlepší kniha od autorky ze série. Stejny vzorec, slovni obraty, ale zapletka s tajemmymi elfy a priroda byla super, kdo by nechtěl vest takhle hotel - nereálné, ale milé.

05.10.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úžasná kniha, nebyla k sehnání, tak jsem ji ručně přepisovala, tak moc mě zaujala.

16.05.2020 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

"Super psycho", jak by řekla jedna z postav. Kniha se čte sama a skvěle se u ní člověk pobaví a zasměje. Je nutné přečíst si celou sérii, aby Vám to dávalo smysl a ztráta času to rozhodně není. První konec se mi asi líbil víc, ale lékaři se musejí poslouchat. Díky za celou sérii, která mi úžasně zvedala náladu.

29.03.2023 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Čteno v rámci výzvy...Doporučuji dál, pro mě je to KNIHA ROKU! - bylo to skvělé, mělo to vše, co kniha má mít a zařadim ji do své knihovny bez jakýkoliv výčitek. Jako druhorozena jsem nejvíce fandila Liberty. Kat byla trochu klišé, ale donutila mě vyhledat si oblečení od Diora + soucasny problem vetsiny rozvedenych žen s detmi. A po dočtení jsem díky Skye a dalším hrdinům (reální lidé byli vážně hrdinové) přemýšlela o životě tehdy a teď. Velmi oceňuji zpověď autorky co čerpala ze skutečnosti... Prostě pecka současné literatury.

14.08.2021 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Ty pěkné vzpomínky na dětství tato kniha dokonale oživuje. Jako malá jsem ji milovala i ty večery, kdy nám ji rodiče četli, na to se nezapomíná...Ani jsem nevěděla, že je nějaký večerníček. Krásné Ladovi ilustrace jsme pak s rodiči vymalovávali.

08.06.2020 5 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Úžasná kniha o Honzíkách. Krátké i dlouhé příběhy, vynikající před spaním pro děti, kdy si rodiče mohou vybrat jak dlouho budou číst. Ilutrace od Lady (které jsme si vybarvili) , co více si přát.

29.05.2020 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Skutečně umělecké dílo! Zlatý fond naší literatury.
Jeho krásu podtrhl i černobílý původní serál, končící v nejlepším, na jehož popud jsem knihu začala číst. V knize jsem milovala jména malých broučků. Samotný temný závěr mě, jako dítě, hodně překvapil a rozesmutnil. Při pohledu na sedmikrásky (chudobky) si na broučky občas vzpomenu.

26.05.2020 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Česká klasika, jednoduché výchovné příběhy o pejskovi a kočičce, kteří chtějí být jako lidé,jako malá jsem je měla moc ráda,dneska se mi libi stále,ale jen ty příběhy,kde nevystupuje autor, to je pro me i pro děti divné a zbytečně složité.

25.10.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nenechte se zmást, Švýcarsko a hlavně údolí Gomsu je ve skutečnosti mnohem krásnější než v knize a v létě ještě mnohem víc. Jen by mě zajímalo, kde pořád bere ty dokonale chlápky, Švýcaři jsou navíc dost nacionální a vlídní především k obchodu (a penězům turistů).
Kdyby to tak bylo doopravdy a bylo by tak jednoduché překonávat jazykové bariéry, švýcarské zákony a tamní zdravotní pojištění, stejně jako ceny, které jsou opravdu někde jinde a to i pro Brity. Snít se má a s touhle knihou to jde samo, zvlášť, pokud k danému místu mate cit, vztah, nebo i sny. Milostné scény chyběly, tak to mohou číst i malé holky. Takže kniha pro dospělé i nedospělé,ale nenáročná a plná Švýcarské pohádky.
Škoda, že v Montreux zapomněla na sochu Freediho z Queen a Deep Purple...je tam toho mnohem více.

06.05.2022 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Rostla jsem s Harrym a tuhle knihu jsem dostala na Štědrý den, když mi bylo 15 let, pamatuji si, že 26.12 v brzkých ranních hodinách byla kniha dočtena :)

16.05.2020 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

(SPOILER) Olalalaa ! Četla jsem tuto knihu po Skříni plná Diora, jestli tahle úžasná Švadlena je první, a famozni Dior teprve druhá kniha autorky co u nás vyšla, tak třetí kniha bude co? Knižní dokonalost? Kvůli takovým knihám jsem se ve škole učila číst. Dějová linie vnuček i incesty jsou malinko slabší. Skye me za srdce chytla mnohem víc. Ale i přesto doporučuji dál všem ženám milující tento žánr, nebo i těm kteří na čtení moc nejsou.

25.10.2021 5 z 5

Veselé a rychlé čtení na které jsem se těšila. Dějové linie byla fajn změna, akorát rodina a spol. z Kostky neměli prakticky žádný prostor, snad to příště bude lepší. Těším se na další díl.

08.10.2021 3 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásné, nejen pro děti a milovníky psů! Jsou to vzpomínky na dětství...

19.10.2020 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Fantastická kniha, ktera me pohltila, od ktere jsem se nemohla odtrhnout!
Jako fanynka Brichty jsem o knize vedela, ale přišla mi dle songu dost temna a jako milovnice drobnych hlodavců jsem ji proto dlouho odkladala. Nyni jsem ji precetla na jeden zatah a cim vice o ni premyslim, tim vice temat k přemýšlení nalezam. Algernon mi bylo nesmirne lito.
P.S. Taky pri cteni prvni stranky napadlo, ze mate cizojazyčnou verzi? :)

15.09.2020 5 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Krásné příběhy! A ty obrázky - jen jejich prohlížení stojí za to knihu vzít do ruk!

28.05.2020 5 z 5