Wolfinek11 Wolfinek11 komentáře u knih

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Úžasná kniha, kde autorova představivost opravdu nezná hranic. Rozhodně stojí za přečtení (nejen jednou) :)

30.07.2015 5 z 5

Král Richard III. / King Richard III. Král Richard III. / King Richard III. William Shakespeare

,,Špatný je svět a brzo celý zvlčí, když známe zlo, a přesto každý mlčí.´´

12.12.2014 4 z 5

Psáno v kóji Psáno v kóji Zuzana Maléřová

Při čtení této knihy jsem se opravdu nasmála. Recese, které dvojice Kaiser a Lábus prováděly rozhodně stojí za přečtení. A asi jako nejlepší bych zhodnotila : Tajný závod :)

29.08.2014 5 z 5

Říše hraček Říše hraček neznámý - neuveden

I když je to pohádka pro děti, tak i přesto mám knihu a film moc ráda. Má nejoblíbenější část je tato...
Zhluboka se nadechl, chvíli mlčel a ze všech věcí, co na světě jsou jí začal najednou povídat cosi o Shakespearovi. ,,Jestli pak víš, co napsal Shakespeare, když král Lear v pátém dějství umírá?´´ začal.
Mahonyová se na něj zmateně podívala.
,,Napsal prostě ,umírá´, ´´ pokračoval pan Magorium. ,,To je všechno - a pak už nic. Žádné fanfáry, metafory, žádná efektní slova na samotný konec. Završení nejvýznamnějšího díla dramatické literatury zní ,umírá´.´´

17.08.2014 5 z 5

Leonardo: Umělec a vědec Leonardo: Umělec a vědec Michael White

Opravdu krásně napsaný životopis plný detailů o tomto geniálním umělci. Jsou zde napsány veškeré důležité i zajímavé fakty a vše je doplněno skicami, vřele doporučuji.

25.08.2013 5 z 5