Wojta777 Wojta777 komentáře u knih

Konce světa Konce světa Scott Snyder

Komiks se špatným dějem, ale s božskou kresbou a nadprůměrnými postavami. Dávám 2,5 nudných hvězdiček.

29.03.2019 3 z 5

Ve stínu netopýrů Ve stínu netopýrů James Tynion IV

Nadměrně spokojen. Úžasný děj, úžasné postavy a k tomu úžasná kresba. Jednoduše úžasný komiks.
Děj je originální, akční a plný napětí. Příběh komiksu pojednává o hrozbě, která přišla do Gothamu v podobě vojáků, kteří se oblékají jako Batman, ale oproti němu zabíjejí. Proto musí Batman a Batwoman spojit a vytvořit tým, který tuto hrozbu zažene.
Kresba je naprosto skvostná. Je krásně detailní, úžasně temná a výborně si hraje s barvami.
Postavy jsou skvěle vykresleny. Všichni dostanou dostatečný prostor, aby si k nim člověk udělal vztah. Ještě k tomu je skvělé, že jsou nám představeny ne až tak známé postavy.
Ke komiksu nemám nic, co bych vytknul. Naprostá spokojenost. Hodnotím 5 netopýřími hvězdičkami.

17.03.2019 5 z 5

Joker miluje Harley Joker miluje Harley James Palmiotti

Bohužel slabší než první díl, díky nedostatku vtipného a střeleného děje, který je u Harley povinností.
Příběh je slabší oproti prvnímu dílu, který se mi velice líbil. Ten měl vyvážený, jak akci tak humor. Každopádně příběh druhého dílu hlavně pojednává o nečekaném příjezdu tajemného může. Ten tajemný muž je Joker, anebo ne? To se snaží zjistit Harley a její parta. Avšak je zde i druhý příběh a to o umírajícím Santovi, kterýmu selhává kontrola nad jeho tělem, jelikož s ním bojuje jeho vnitřní démon. Proto se vrhá na akci Harley, aby zachránila Vánoce. Druhý příběh mi připadal vtipnější, a proto i lepší.
Kresba je úžasné šílená. Výborně se hodí k této šílené antihrdince. Takže nemohu nic vytknout.
Postavy jsou opět výborné. Harley má pořád svůj bláznivý šarm a pusu plnou vtipných hlášek. Ovšem mým favoritem je Red Tool (očividná narážka na Deadpoola), který je vtipný a jeho vzhled spolu se schopnostmi je dokonalý.
Když to shrnu, kdyby děj nebyl slabší, tak bych si čtení více užil, ale i tak nejde ani zdaleka o špatný komiks. Dávám 3,5 šílených hvězdiček.

16.03.2019 4 z 5

Plášť Plášť Joe Hill (p)

Panenko skákavá, to bylo skvělý. Miluji, když od knížky či komiksu nic moc nečekám, a poté mě nadmile překvapí. Plášť je zrovna tento případ. Abych uznal, tak jsem měl menší očekávání, protože je to přece Joe Hill a ten ví, jak se pořádný příběh píše. Joe umí výborně psát již zmíněné příběhy, a také dokonalé postavy. No nic. Tohle není recenze autora, ale komiksu, takže jdeme na to.
Komiks má temný a hluboký příběh. Příběh je rozdělen na dvě části. První část vypráví, jak se voják ve Vietnamu střetne s temnou magií a jak jí využije. Druhá část je volným pokračováním první části. Ta zase vypráví o synovi, již zmíněného vojáka. Syn se také střetne s černou magií v podobě tajemného pláště. Druhá část je opravdu temná, brutální a hluboká.
Celý příběh neskutečně ,,odcípá"(na to, že je to 300stránkový komiks) a je přečtený za necelé 3 hodinky. Kresba je vskutku výjimečná a skvělá. Je laděná do temných barev a dodává komiksu depresivní náladu.
Postavy jsou skvělé napsané a mají svůj bod zlomu, což je na postavách jedna z nejdůležitějších věcí.
Celkově se mi komiks neskutečně líbil. Pokud máte rádi temné příběhy či celkově Joea Hilla, tak je to pro Vás mustread. Hodnotím 5 černými hvězdičkami.

22.02.2019 5 z 5

Doba temna Doba temna Bill Willingham

POZOR SPOILER

Tento díl je vážně smutný a depresivní. Řeknu to prostě na rovinu. Někdo zde umře. Jeho úmrtí je vážně těžké zkousnout, jelikož to byla má velice oblíbená postava. Tato smrt postihne všechny v Mýtově. A aby to nestačilo, tak se probouzí nové zlo, které je tak silné, že by se měli mít všichni v pozoru. Začátek nové éry Mýtů, a už hned jde poznat, že to jsou staré dobré Mýty, ale se špetkou něčeho nového. Za mě absolutní spokojenost. Dávám 5 modrých hvězdiček.

14.02.2019 5 z 5

Válka šeptem Válka šeptem Robert Kirkman

Netuším, co pořád psát o téhle výborné komiksové sérii. Každý díl je výborný, plný obrovských zvratů, smutku, ale i radosti. A pokud jste někdy váhali o koupě či půjčení této série, tak už neváhejte. Vážně nevíte o co přicházíte. Jednoduše má nejoblíbenější komiksová série. Dávám 5 šeptajících hvězdiček.

02.02.2019 5 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Nalaďte si ruskou hymnu a můžeme začít.
I když Supermana nijak moc nemusím, tak mi už z počátku připadal nápad geniální. Měl jsem veliká očekávání a víte co? Všechny má očekávání se naplnila. Děj je jednoduše skvělý a hned se do něj potopíte. Paralely a reference byly vskutku všude a já se nestačil divit. Postavy byli charismatické, obzvláště Superman a Lex Luthor. Kresba mi velice vyhovovala. Když bych to zkrátil, tak je to ten nejlepší komiks se Supíkem, který jsem kdy četl. Dávám 5 zcela zasloužených sovětských hvězdiček.

25.01.2019 5 z 5

Smrt je mi v patách Smrt je mi v patách Ed Brubaker

Od tohoto komiksu jsem nic moc nečekal. A byl výborný. Sice jsem se na začátku trochu ztrácel, ale tato malá chybička nezastíní tak úžasný, krvavý, atmosférický a mysteriózní příběh. Vemte si noir s horrorem a výborným dějem a máte toto brilantní dílo. A jinak ta kresba, fakt úžasná. Už se nemohu dočkat dalšího dílu. Dávám 5 mysteriózních hvězdiček.

23.11.2018 5 z 5

Jessica Jonesová Jessica Jonesová Brian Michael Bendis

Páááni! Tak tohle byla delikátní jednohubka. Prakticky celý komiks jsem měl přečtený během hoďky a něco. Prvních pět sešitů ze série PULSE je vážně super. Hlavní děj se odehrává v Daily Bugle, kde se Jessica ujme role novinářky. Vyšetřuje se zde vražda, je zde totálně strašidelný a zvrácený záporák a k tomu výborná kresba se skvělým dějem. Druhý komiks je jeden sešit ze série New Avengers, kde se ukáže záporák Adaptoid a k tomu se zde koná svatba mezi Lukem Cagem a Jessicou Jones (dokonce i Jess porodí). Toto NHMko hodnotím 5 báječnými hvězdičkami. Vřele doporučuji.

11.11.2018 5 z 5

Nova Nova Dan Abnett

Toto NHMko mě velice bavilo. Nova mě vždycky zajímal, proto jsem si pořídil toto číslo. První čtyři sešity nejsou nijak skvělé, zato zbývající čtyři sešity jsou fakt výborné. Ty nás zavedou na počátek Marvelovského eventu zvaného Annihilation. Když na zemi zuřila Civil War, tak ve vesmíru probíhala Annihilation.
Nebudu nijak prozrazovat děj, to si musíte přečíst sami, ale musím říct, že je to výborné. Proto dávám 5 raketových hvězdiček.

29.10.2018 5 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Tuto knížku mi doporučila a zapůjčila moje nejbližší kamarádka. Říkala, že mě to nebude bavit, ale já říkal, že mě bude bavit. Což se taky stalo. Už od začátku mě tato knížka vtáhla do děje a nepustila. Hlavní postavy a jejich spirituální společníci jsou zde sympatický. Celý svět je dokonalé vytvořený a děj výborný. Představte si Pána prstenů s Hry o trůny. Je zde spousta skvělých momentů, epických bitev a spousta spousta druhů spirituálních zvířat. Tuto knížku vám dále nebudu popisovat, prostě si ji kupte či vypůjčete, jelikož tato knížka za to stojí.

23.09.2018 5 z 5

Můj nejhorší nepřítel Můj nejhorší nepřítel Scott Snyder

Tento komiks se mi enormně líbil. Super prostředí, výborné postavy a ta kresba, ta je fakt úžasná. Celkový děj se mi také líbil a díky tomu jsem tento komiks přečetl za nějaké 2 hoďky. Batman zde byl totálně BADASS a jeho nepřátelé též. Ke konci to bylo o trošičku slabší, ale to mi nevadí, jelikož tento scénáristický a výtvarný skvost je BOŽÍ. Díky tomu tento komiks vřele doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

PS: Pokud vás ještě pořád tohle nepřesvědčilo, tak vám řeknu jedno: Batman s motorovkou.

23.09.2018 5 z 5

Cesta podivných Cesta podivných Jason Aaron

Vůbec netuším, jak mám tento komiks zhodnotit. Doctor Strange je mezi míma nejoblíbenějšíma postavama Marvelu, proto jsem od tohoto komiksu čekal hodně. To je ten problém. Ze začátku to mělo šmrnc, ale jak děj postupoval, tak mě to čím dál tím míň bavilo. Vůbec se mi sem nehodila ta kresba a děj mi připadal nudný a nepřekvapující. Zachraňuje to tu začátek a knihovnice, která tomu dávala humor. Hodnotím 2,5 hvězdičkami.

01.09.2018 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Robert Kirkman

Po velice zdrcujícím konci minulého dílu, tu máme klidný díl, který se zabývá truchlením, jelikož na konci zemřelo spoustu důležitých postav. Díky tomuto pomalejšímu tempu musím snížit hodnocení o jednu hvězdičku. Takže za mě 4 hvězdičky.

23.07.2018 4 z 5

Lži Lži Greg Rucka

Tak...začnu s pozitivy. Líbila se mi zde kresba, která byla velice detailní a barevná. Líbilo se mi, že Cheetah se vyskytla v tomto komikse, ale nelíbilo se mi, že nebylo více rozebrán její origin. Příběh je takový ,,nemastný neslaný'', což se mi velice nelíbilo. Za to jsem strhl 2 hvězdičky, jelikož kresba a příběh je pro mě to hlavní, co by mělo být v komikse bravurní, pokud to má být výborný komiks. Proto dávám pouze 3 hvězdičky.

02.07.2018 3 z 5

Znovuzrození hrdinů DC Znovuzrození hrdinů DC Geoff Johns

Jak zde píšou někteří uživatelé, jedná se spíš o teaser než o komiks. A příběh mě ani moc nevytrhl z židle. Proto dávám dvě hvězdičky.

17.06.2018 2 z 5

Batman: Soví město Batman: Soví město Scott Snyder

Výborný díl. Batman se znovu utkává se Sovím tribunálem a tentokrát ho chce úplně zničit. Při tom se setká s velice zajímavou postavou, která sahá až do jeho minulosti. Pak následuje jeden příběh o holce, která ,,pomohla'' Batmanovi.

30.04.2018 5 z 5

Potulný rytíř Potulný rytíř George R. R. Martin

Můj první komiks ze světa GAME OF THRONES. Musím říct, že nejlepší komiks co jsem poslední dobou četl. Krásný desing, napínavý děj a skvěle napsané postavy. Doporučuji.

29.12.2017 5 z 5

Doctor Strange Doctor Strange Stan Lee

Podle mě nejlepší NHM, který jsem kdy četl.

13.11.2017 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Robert Kirkman