wlado wlado komentáře u knih

Únikovka Únikovka Marc Meller

Príbeh je miestami prekombinovaný a príliš fantastický, postavy ploché. Každopádne ako oddychové čítanie môžem odporučiť.

07.12.2022 3 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Mám rád sci-fi knihy, no táto kniha ma moc neoslovila. Náročné čítanie, mnoho časových rovín, ktoré sa striedajú veľmi často. Celý dej mi pripadal moc prekombinovaný.

08.10.2022 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Kniha je určite pútavá a odporúčam ju, no nezdieľam nadšenie ostatných čitateľov. Hlavná postava mi pripadá miestami trochu strelená a akosi mi neprirástla k srdcu.

04.04.2022 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Darcy sa zlepšuje od knihy ku knihe. Jej knihy nepokladám za hororové príbehy, no čítajú sa veľmi dobre, sú pomerne krátke a počet postáv je prijateľný. Klasické oddychové čítanie, keď sa môžem odpútať od rušného dňa.

10.01.2022 4 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Zaujímavá kniha, ktorá má však od gotického hororu, za ktorý ho vydáva autorka, ďaleko. Kniha však stojí za prečítanie, autorka pomerne pútavo popisuje život mladého dievčaťa na anglickom vidieku.

25.12.2021 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Klasická detektívka aj keď záver je trilerový. Bryndzu rozhodne odporúčam prečítať, skvelý popis deja a postáv je jeho charakteristickým rysom.

22.08.2021 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Milá, vcelku pútavá kniha, ktorá má od hororu ďaleko, no ako jemná ducharina sa dá čítať. Knižka je skôr určená pre mladších čitateľov, no poteší aj staršie generácie.

13.02.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Spočiatku to vyzeralo ako Kingovo "To", no záver a celá pointa nestáli za veľa. Dočítané, no už viackrát nie.

08.11.2020 3 z 5

Nelej olej na oheň Nelej olej na oheň M. J. Arlidge

Výborný spisovateľ, výborný príbeh.

27.08.2020 4 z 5

Tvar noci Tvar noci Tess Gerritsen

Tess je moja obľúbená spisovateľka, no tento príbeh ma nenadchol. Zmiešanina trileru, ducháriny a psycho príbehu. Ešte, že kniha nie je rozsiahla. Tri hviezdy len preto, že je to Tess.

01.04.2020 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Pekná detektívka, ktorá sa dobre číta. Nepokladám ju za žiadny triler, no dnes sa trilerom označuje aj Poirot. Stojí určite za prečítanie.

21.02.2020 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Označenie triller je nezmysel, skôr sa jedná o román z rodinného prostredia a riešenie konfliktov. Kniha sa čítala dobre, no koniec bol maximálne presladený.

21.12.2019 3 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Výborná ducharina. Pekne vykreslené postavy a prostredie. Dej má spád a gradácia na konci knihy je až do poslednej strany. Skôr mi vadilo náhle ukončenie príbehu, čakal som akési sebareflexie miestami až nezmyselného správania niektorých postáv v knihe.

24.10.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Nové spracovanie klasiky Agathy Christie "10 malých černouškú". Ide o klasickú detektívku, kde triler je v úzadí. Na knihe ma zaujala psychologická sonda do myslenia jednotlivých aktérov. Kniha sa dobre číta aj vďaka pekne vykreslenému prostrediu a jednotlivých postáv. Milovníkom klasických detektívok určite odporúčam.

04.10.2019 3 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Zvláštny príbeh z psychiatrickej liečebne. Autorov štýl mi však nesedel. Nedokázal som sa stotožniť so žiadnou z postáv. Dej bol miestami neprehľadný, prelínali sa rôzne dejové línie bez akýchkoľvek prechodov.

25.08.2019 3 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Výborná detektívka, nie triler. Tess udržiava vysoký nadštandard, takže knihy sú výborne čitateľné.

17.08.2019 4 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

Určite som sa nenudil. Výborné dialógy, veľmi dobre vykreslená atmosféra a stále očakávanie niečoho zlovestného. Záver knihy sa však autorovi nepodaril, mnoho vecí ostalo nevysvetlených. Každopádne odporúčam.

06.07.2019 4 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Aj keď je King pre mňa obľúbený spisovateľ, s touto knihou som mal problém. Začiatok neuveriteľne rozťahaný, do polovice knihy sa len predstavujú aktéri deja, ktorých je toľko, že som sa v tom úplne stratil. Námet knihy je nesporne zaujímavý, no chýbalo mi na konci vysvetlenie o čo vlastne išlo. Autori na mnohých miestach odbočujú v mnohých paralelných príbehoch zbytočne hlboko.

02.07.2019 3 z 5

Nightflyers Nightflyers George R. R. Martin

Určite zaujímavá myšlienka a na rozdiel od "klasických" sci-fi kníh nás autor poslal skutočne do vzdialenej budúcnosti, kde už ani mená osôb nie sú normálne. Stojí za prečítanie, no očakával som viacej hororovej atmosféry.

17.02.2019 3 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Výborná detektívna, za triler sa dá považovať len záver knihy. Castillo píše výborne, štýl mi pripomína Tess Geritssen. Kniha ma však nezaujala tak ako Slib mlčení.

14.02.2019 3 z 5