wlado wlado komentáře u knih

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Skvelé poviedky, niektoré v rozsahu noviel.

23.05.2019 4 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Výborne napísané, skvelé čítanie ako všetky knihy tejto autorky.

01.01.2019 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Výborný Minier. Popis dvoch dejových línií, ktoré sa ku koncu spoja je výborný, na čo som si u tohto spisovateľa zvykol.

10.09.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Je obdivuhodné aké rôzne príbehy dokáže autor popísať. Výborné čítanie, veľmi dobre rozpracované postavy. Koniec ostáva otvorený a je potrebné čítať ďalšiu knihu...

05.07.2018 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Horor o zle, ktoré prežívalo roky v srdci Šumavy. Dve dejové línie, ktoré sa v závere knihy spoja. Kniha pripomína Kingovo "To". Hodnotenie 4 hviezdičky znamená, že sa ku knihe niekedy znova vrátim.

03.06.2018 4 z 5

Nevyspytateľný Nevyspytateľný Blake Crouch

Mnoho vysvetľovania, rozhovorov... Po prvom dieli sa stráca to tajomno, no kniha je čitateľná, pútavá. Určite ju treba prečítať, pretože nasleduje tretia časť trilógie...

24.03.2018 3 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Samozrejme, pre tých, ktorí videli sériu filmov o votrelcoch je trochu problém čítať tieto knihy. Kniha sa mi nakoniec páčila, pretože Lebbon dej zmenil tak, že to bolo niečo nové. Čitateľ sa konečne dozvie, čo znamenali tie podivné steny v tuneloch, cez ktoré vstupovalo armádne komando do podzemia.

06.02.2018 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Skvelý dej v prekrásnom ponurom prostredí ostrova s majákom. Kniha doslova vtiahne čitateľa do deja. Neustále je prítomné niečo temné, čo vás núti čítať ďalej.

04.12.2017 5 z 5

Hlbina Hlbina Jozef Karika

Kniha na mňa pôsobila dosť rozporuplne. Prvá časť bola "klasická" Karikova mrazivá a ponurá atmosféra, no druhá časť v štýle Lovecrafta mi moc nesedela. Každopádne odporúčam a 4 hviezdy pre mňa znamenajú, že si knihu ešte raz prečítam.

08.01.2024 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Určite som čítal desivejšie horory od autorky ako tento titul. Miesto desu miestami až úsmevné pocity. Mám pocit, že autorka začala až príliš "tlačiť na pílu" a z hororu sa stáva skôr triler.

29.07.2023 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Nič moc. Od Darcy som čítal lepšie knihy. Táto bola moc prekombinovaná

15.02.2023 3 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Radosť čítať. Kniha plná deja, výborný popis prostredia a postáv.

16.09.2022 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Nesympatické postavy, aj keď dej svižne ubieha. Jednanie niektorých postáv je až nezmyselné a nelogické, no nie všetko v živote má pevný poriadok.

16.02.2022 3 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Tremayneho knihy sú na rozdiel od väčšiny ostatných kníh, ktoré sa označujú ako trilery, originálne a neobvyklé. Kniha ponúka postupné rozuzlenie komplikovaného deja, ktorý je podfarbený úžasnou atmosférou Dartmooru. Určite odporúčam a nedajte sa odradiť pomerne vlažným bodovým hodnotením.

05.02.2022 4 z 5

Smäd Smäd Jozef Karika

Tri novely, vzájomne prepojené. Novela TEUFELSLOCH mi pripomína Lovecraftove diela. Práve táto časť knihy, najdlhšia, si vyžaduje pozornosť, pretože autor tu prelína niekoľko príbehov, vrátane vlastných myšlienok. Odporúčam

18.12.2021 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Silná káva... Slabším povahám odporúčam nečítať. Carter vyšperkoval spôsoby zabíjania do "dokonalosti".

19.10.2021 4 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Môj obľúbený autor nesklamal. Čítal som originál, no voči prekladu nemám námietky. Kniha, aj keď je veľmi objemná sa číta dobre, dej je plynulý, postavy a dej skvelo vykreslené. Odporúčam aj tým, ktorí si chcú prečítať Temnú vežu.

13.02.2021 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Výborné čítanie, hlavne v súčasnosti. Autorova precízna príprava na písanie knihy je už samozrejmosťou. V závere kniha graduje a necháva na čitateľa, aby si sám zodpovedal neľahké otázky.

08.11.2020 4 z 5

Krutá hra Krutá hra Dan Simmons

Gangsterský krátky román, celkom čitateľný. Hlavný hrdina so schopnosťami Jamesa Bonda.

11.10.2020 3 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Prvá kniha autora a celkom ma zaujala. V dnešnej záplave autorov píšucich triler je niekedy ťažké nájsť takého, ktorý zaujímavo s kvalitným popisom prostredia.

27.08.2020 4 z 5