witko witko komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Hodně mě oslovilo místo, kde se děj odehrává. Žít v této lokalitě nejen ke konci monarchie muselo být těžké a vůbec jsem netušil, že byly takové problémy v soužití dvou národů, o kterém kniha mimo jiné, také pojednává.

25.09.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nevěřil jsem, že mě tato kniha tak rychle pohltí. Toto téma moc nemusím, ale musím uznat, že to bylo velmi čtivé a reálné.

31.10.2020 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Názorná ukázka toho, co se stane, když pohár trpělivosti přeteče. Uvolněná stavidla vypustila neskutečnou sílu která se chtěla pomstít.

07.03.2023 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dlouho jsem sbíral odvahu tuto knihu vůbec otevřít. Jak ji moc lidí chválí a doporučuje, bojím se že budu pak mít velká očekávání a sám budu zklamán. Tentokrát mi to vyrazilo dech a musím se přidat i k ostatním ódám na tuto knihu. Přečteno doslova jedním dechem. Styl vyprávění i samotný příběh mne tak ohromili, že se z toho budu ještě nějakou tu chvilku vzpamatovávat.

24.04.2019 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Již druhá kniha od této autorky v rámci knižní výzvy a opět spokojenost. Vypadá to, že jsem si našel domácího autora slušné detektivky.

08.09.2022 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Tahle kniha mne dostala. Nečekal jsem takový zážitek. Asi bych po téhle knize nesáhnul, takže děkuji knižní výzvě, že díky jí, jsem si rozšířil obzor o další skvěle píšíciho autora z domácích luhů a hájů.
Občas mi vytanuly na mysli scénky z mladších let, kdy jsme společně vyrůstaly se sestrou. Skvěle popsané pocity. Určitě sáhnu i po jiné knize od této autorky.

20.06.2018 5 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Dva případy pro jedno oddělení a partu suprových kolegů. Vynikající dialogy. Oba případy mě hodně zajímali. Chci seriál s osazenstvem této kanceláře!

17.03.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Další zajímavý příběh z pera, vlastně dnes už z klávesnice, české autorky detektivních případů. Tady u tohoto se mi líbí i nástin staršího případu, který je pozadí a čtenář si může udělat sám představu jak to tenkrát vlastně bylo.

25.04.2023 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Po doporučení od několika lidí jsem se na ni vrhnul a těšil jsem se. Začátek byl pozvolný a moc mne to nechytlo, postupně jak se příběh odvíjel, mne to pohlcovalo víc a víc. Chvilkama jsem z toho měl až mrazení. Teď patřím taky k těm, co knihu doporučují dál.

19.02.2019 4 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Kopřiva = autor mnoha tváří. Při čtení této detektivky jsem si vzpoměl na Velínského bezděčného detektiva Otu Finka. Humorná kriminálka z českého prostředí, která se velmi dobře čte. Doufám že přibudou další případy, protože taková krimi mi tady prostě chybí. A proto Štěpáne, neváhej a piš!

11.03.2015 5 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Tak tohle byla teda jízda! Krev pomalu tekla i z knížky samotné.

20.11.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Kniha přečtena téměř na jeden zátah. Vyprávění ve mne vzbuzovalo otázku, kdo nebo co za tím stojí. Ve skutečnosti mě vysvětlení událostí nenapadlo, čekal jsem něco jiného, takže překvapení. Pro mne hodně čtivá záležitost.

18.03.2022 4 z 5

Dej mládencům ruku jako lopatu Dej mládencům ruku jako lopatu Ed McBain

Připadal jsem si, jako bych byl přítomen na služebně spolu s detektivy, jak autor popisuje situace všedních dní. Dobře se četla, jako vše od tohoto autora.

19.01.2019 4 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Autor mě uměl ale dobře napínat. To já rád. Dobře se mi četla.

01.11.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Po dlouhé době návrat k Harrymu a musím říct, že to tedy byla jízda! Přijde mi to čím dál lepší.

22.03.2024 5 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Čekal jsem velkolepé finále, které nepřišlo. Takhle mi přijde, že se z toho autor pěkně vykroutil. Až na ten konec to byla celkem fajn jízda.

10.06.2023 3 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Tady někdo kritizoval to, že Žamboch píše šablonovitě. Možná má pravdu, ale pro mne to znamená jistotu. V tomhle směru mám jistotu, že mne to bude bavit. A tahle kniha mne bavila. A o to jde.

28.05.2023 4 z 5

Seržant Seržant Miroslav Žamboch

Čteno již podruhé, jednak v rámci výzvy a za druhé, proto, abych si oživil svět, ve kterém se odehrávají další tři knihy tohoto autora. Je to síla, že je to téměř 20 let, co jsem to četl poprvé.
Žambochovy knihy mám rád a tento svět se mi líbí, takže se na další pokračování moc těším.

25.05.2023 4 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

Připadal jsem si jako když sleduji nějaký "béčkový" dobrodružný film. Také české reálie mi tu moc nesedli ačkoliv kdykoliv jindy bych byl za ně rád. Převažuje zklamání.

20.04.2023 2 z 5

Dům roztříštěných snů Dům roztříštěných snů Irena Moravcová

Dlouho jsem otálel než jsem po této knize sáhl a za dva dny přečtena, jak mne v táhla do sebe.

06.07.2022 5 z 5