wistar wistar komentáře u knih

West Coast Avengers West Coast Avengers Roy Thomas

Na vedlejší Avengery jsem se vůbec netěšil, hlavně kvůli tomu, že celé nhm tvořilo retro. Ale překvapilo! První sešity o vzniku skupinky mají na svou dobu podařené dialogy a tempo. Tabula Rasa vypadal na začátku jako zajímavý záporák ( Nechce bojovat s Avengers, jen si nakrást peníze a mít v životě už klid, i jeho schopnost je zajímavá, zato jak k ní přišel je pěkná pitomost) a o to více vás naštve, když ho nahradí nudný Graviton. Další tři sešity už jsou nic moc, příběh je nudný a nezajímavý. Sečteno podtrženo je toto nhm jen fajn a vy postavy sice poznáte opravdu dobře, jen vás to neoslní.

+ u obou příběhů dobrá kresba ( na dobu)
+ první příběh pěkně šlape, ale pořád je to naivní
+ Strach z ultrona
-druhý příběh je nudnější
6/10

23.01.2022 3 z 5

Ghost Rider (Robbie Reyes) Ghost Rider (Robbie Reyes) Felipe Smith

s Robbiem jsem se potkal v mizerném komiksu Avengers: Souboj ghostriderů a tady tento komiks je o poznání lepší, první komiks je sice moc urychlený ale kresba je super a celkově se budete bavit, druhý příběh má sice celkem originální nápady a kresbu, ale často je nudný a kresba chaotická

08.01.2022 3 z 5

Marvel: Horory Marvel: Horory Roy Thomas

opět super, že to v kompletu vyšlo
žebříček:
1. Man Thing- kratičká hezky kreslená jednohubka, která vám rychle ukáže jak Man Thing vznikl
2. Bratr Vúdů- podle mě docela podceňované, na svojí krátkost je to skoro na úrovni ABC komiksů i když k dokonalosti chybí mnoho
3. Vlkodlak-OK, Drákula-OK, Frankenstein-OK, Můmie-OK, Ghost rider a syn satana- dost divná mytologie a dialogy, zároveň nedokážete plně pochopit příběh pokud jste nečetli předešlé komiksy, ale i tak to je ještě v pohodě
4. Morbius- hloupý Peter s šesti rukama (proč????), nic moc Morbius, příšerné dialogy, zbytečný Lizard, Spidermanův origin, který je o několik let starší je několikanásobně lepší

Velká šance Velká šance Jeffrey Patrick Kinney

oproti minulým dvou dílum slabší, ale pořád příjemný poseroutka

Marvel: Počátky. 60. léta Marvel: Počátky. 60. léta Stan Lee

skvělé je, že tyto příběhy tu vůbec vyšli, ikdyž samotné za moc nestojí
seznam od nejlepšího po nejhorší:
1. Spiderman-na svou dobu dobrý komiks se zajímavou postavou a méně dialogy než v té době bylo běžné
2. Daredevil-také na svou dobu dobrý komiks
3. X-Men celkem vtipný komiks, příběh je ale kravina
4. Iron Man- ještě docela v pohodě
5. Muž z Mraveniště-ucházející jednohubka
6. Avengers 4. strašná blbost s mimozemšťanem i souboj nic moc (wasp se jen tak vypaří a celou dobu nebojuje)
7. zbytek- to jsou strašné nesmysly s dlouhými dialogy
celou dobu jsem si užíval narážky na sověty

Marvel - Adventní kalendář Marvel - Adventní kalendář kolektiv autorů

Spiderman Jak to začalo-nejlepší knížečka za všech, budování Petera a na to, že je to pro děti tak to má co říct i dospělému, jediné mínus je odfláknutý konec s Elektrem, který tam vůbec nemusel být 9/10

Spiderman neklidná noc- Zde už začíná Peter i pro děti nevtipně hláškovat a Strange a hlavní zápletka zbytečná. Ukazuje to, ale nějaká úskalí superhrdinů. 6/10

Avengers-žádný origin, rovnou akce s lokim, trapné hláškování. 5/10

Dva Spidermanové- Zbytečný Peter Parker (ale aspoň dostává na frak), zbytečný záporák a trapné hláškování 5/10,

Cesta ke Spravedlnosti- příjemný Captainův origin 7.5/10

Plazí řádění-odfláknutý souboj, ale jinak se to čte příjemně i když Lizard mohl být lepší 6/10

Hon na Černého Pantera-logické spojení Panthera a Petera, odfláknutý Kraven, Spidey neposlouchá Pantherovi rady 6/10

Iron Man- Tonyho od začátku ukazují jako zachránce světa???, jinak se to, ale čte příjemně 8/10

Spiderhulk-blbost, která se, ale nečte tak špatně jak by se mohlo zdát 5.5/10

Mega obleva-kolosální, ale čtivá blbost 5/10

Útok nezvaných hostů- blbost, která má aspoň nějakou pointu 5.5/10

Kousnutí Černé vdovy-5.5/10
Mysteriova pomsta-dost přitažené za vlasy, ale napínavé 5.5/10

Fin Fang Foom- blbost, Nick Fury má draka v laborce, plus je že Thor se musí ponaučit ze své namyšlenosti 5/10

She Hulk-zbytečný Hulk, zbytečná Mercy i Ravage 5/10

Hmyzí síla-6/10

Klawowa pomsta- 7/10

25.12.2021 4 z 5

Zelená krev 2 Zelená krev 2 Masasumi Kakizaki

super pokračování, které opět udrží vaši pozornost, ale platí to co u prvního dílu viz můj komentář u něj

13.12.2021 3 z 5

Zelená krev 1 Zelená krev 1 Masasumi Kakizaki

komiks s krásnou kresbou a našlapaným dějem, který neuvěřitelně rychle uteče a celkově má úžasnou atmosféru, přesto děj by mohl být místy pomalejší a příběh není nijak originální

13.12.2021 3 z 5

Legie Legie Peter Watts

příšerná kniha, má sice pár zajímavých nápadů, které ale pocházejí od Cryteku ne od autora, knihu jakoby psal zhulený náctiletý puberťák, lidé co hru nehráli si ani neškrtnou, skákání z děje do děje akční scény autor vůbec nepíše, jediné pozitivum je cool obálka

13.12.2021 1 z 5

Vision Vision Roy Thomas

znova jsem přečetl retro příběh a více se zamyslel a .........

Vision, myšlenka androida se vzpomínkami člověka je super a pracuje se s tím dobře, první retro sešit má síce příšerné dialogy a wasp je totální hysterická čůza, ale je akční jen to vše moc rychle uteče, dva panely s Black widow a Hawkayem byli příšerné zato asi 2 stránky věnované jen Pantherovy byli hezké (nevíte někdo jestli pokračování Pantherova příběhu vyšlo v nějakém ukk), druhý sešit byl vysvětlovací až moc ulítlý a naštvali mě stupidní avengers (začnou bojovat s visionem) zato panel "že i android může plakát je super"
tyto 2 retro sešity jsou to nejlepší co jsem z retra četl a dávám jim 5/10
škoda že nám do tohoto Nhm nedali první číslo mimozemského visiona z čtyřicátých let, nevíte někdo jestli vyšlo v češtině?

21.11.2021 3 z 5

Generace proč Generace proč Gwendolyn Willow Wilson

no nevím pro koho je to určené? pro holky 13 let je to infantilní a pro malé děti se tu řeší věci jako klimatické změny, je to neurážející komiks, který má zajímavé myšlenky které nerozvíjí a neví pro koho je

14.11.2021 2 z 5

Yokai Yokai Stan Sakai

Jednoduchá pohádka s pěknými příšerkami, ale přehnanou cenou

06.11.2021 2 z 5

Volím si tebe! Volím si tebe! Tracey West

kvůli manze mám pokémony rád, jen tahle kniha jaksi není k sehnání

06.11.2021

Red a Blue 4 Red a Blue 4 Hidenori Kusaka

tento díl přichází s hodně změnami, pátrání po redovi mě bavilo a i když Yelow není tak sympatický jako Red tak se mi díl líbil

06.11.2021 4 z 5

Red a Blue 3 Red a Blue 3 Hidenori Kusaka

na tomhle dílu mi nevadilo ohýbání pravidel světa ( o loru nic nevím, hry jsem nehrál), ale to že po předchozích dvou dílech se to tolik neposouvá a už to začíná nudit a pro mě to ztrácí ten efekt relaxačního čtení, vím že bych si tento díl užil víc kdybych si mezi jednotlivými díly dal větší pauzu

Red a Blue 2 Red a Blue 2 Hidenori Kusaka

fajn komiks v podstatě jednoduchý relax se (správně) přiblblým příběhem.

06.11.2021 4 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

tokijský ghoul má úžasný nápad a výbornou kresbu, ale bylo to o tom samém(nemůžu jíst), snad se to s dalšímy díly někam posune

Wistar se těšil na tokyjského gúla a i když ho zhtl najednou tak ho spíše zklamal.
6/10

Vision Vision Roy Thomas

+ druhý příběh je ok
+ kresba fajn
+ první příběh je sice moc ukecaný, ale autoři vymysleli zajímavý původ visiona
Wistar od visiona, který je jeho oblíbený hrdina čekal více, ale komiks ho lehce zklamal 5/10

06.11.2021 3 z 5

Tvář plná násilí Tvář plná násilí Jimmy Palmiotti (p)

+ pěkná kresba
+ dobré epické souboje
- chybí Jonahův původ a motivace
- příběhy na jedno brdo s nevýraznými postavami
- Jonah uteče ze zapálené hranice aby si uhasil hořící kalhoty, ale neosvobodí svou lásku a když se tam vrátí tak jeho láska už hoří a to jen proto aby jsme měli dojemnou smrt( která se nekoná jelikož o této ženě nevíme nic, o tom kdo je a proč ji Jonah miluje)

Wistar o filmu nikdy neslyšel a nevěděl o čem půjčený komiks bude, jelikož má rád western tak komiks zhltl za jedno odpoledne, ale zůstal jen meh pocit

28.09.2021 2 z 5

Nebeský orel Nebeský orel Džiró Taniguči

Skvělá manga, pokud si myslíte, že v manze jsou jen ukřičení hrdinové s velkýma očima tak tenhle komiks vám řekne ,že ne. Příběh je sice jednoduchý a pořád se opakují nájezdy indiánů. Ale díky poutavé kresbě, sympatickým postavám, smutným momentů, kterých je fakt hodně a zajímavé propojení kultur je to nejlepší manga co jsem četl. A navíc je podle historických událostí

28.09.2021 4 z 5