wiix wiix komentáře u knih

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Dobre sa mi to čítalo, aj keď dej bol predvídateľný a vcelku jednoducho (až príliš) napísaný.

31.01.2016 4 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Knihu som si vybrala iba kvôli autorovi, pretože zbožňujem jeho Posla a Zlodejku kníh avšak táto kniha ma sklamala. Dej bol nudný a ničím výnimočný, postavy nevykreslené, zápletka takmer žiadna. Celkom som sa nudila.

21.01.2016 2 z 5

Klára a mátohy Klára a mátohy Petra Nagyová Džerengová

Príjemné a vtipné čítanie pre deti s poučením na každej strane.

16.01.2016 4 z 5

Ežo Vlkolinský Ežo Vlkolinský Pavol Országh Hviezdoslav (p)

Keď som prelomila jazykovú bariéru a zákutia Hviezdoslavovho vymysleného jazyka, dielo sa mi čítalo ľahko, pobavilo i naučilo niečo nové.

10.01.2016 4 z 5

Túhy mladosti Túhy mladosti Koloman Banšell

Veľmi citlivé a zaujímavé básne a iný druh poézie, ktorý mám z tohto obdobia slovenskej literatúry najradšej (spolu s Hviezdoslavom).

10.01.2016 5 z 5

Kam si zmizla, Bernadette Kam si zmizla, Bernadette Maria Semple

Veľmi by som chcela, aby sa mi táto kniha páčila. Mala veľa svetlých stránok (humor, nápaditosť, zaujímavý štýl rozprávača), avšak všetko mi prišlo také umelé a vykonštruované ako dievčenský román o teenagerke v New Yorku.

06.01.2016 3 z 5

Ale Ale Tomáš Ulej

Knihy tohto typu nie sú moja šálka kávy, ale tento vianočný dar ma potešil, lebo na druhej strane sa vyžívam v slovných hračkách a prešmyčkách typu (slovensky-anglicky): nikdy - never. A táto kniha je toho plná :)

03.01.2016 4 z 5

Desatoro (a zopár navyše) Desatoro (a zopár navyše) Stanislav Štepka

Smutno smiešne poviedky od slovenského klasika, ktoré stoja za prečítanie :)

19.12.2015 4 z 5

Joyland Joyland Stephen King

Neivem prečo, ale toto je jedna z Kingových kníh, ktoré ma zaujali menej. Možno kvôli deju, ktorý nemal spád a len sa tak tiahol 300 stranami, možno preto, že v knihe bolo niečo magické, avšak nedotiahnuté do konca.

07.12.2015 3 z 5

Chata v Jazernej kotline Chata v Jazernej kotline Jaroslav Foglar

Pre mladých chlapcov túžiacich po dobrodružstve úplne ideálne.

06.12.2015 3 z 5

Peter Pan Peter Pan James Matthew Barrie

Jednoznačne jedna z najmilších, najromantickejších a najdojemnejších detských kníh a príbehov, ktoré som v detstve spoznala :)

05.12.2015 5 z 5

Memento Memento Radek John

Veľmi realistické a naturálne spracovanie príbehu party závislej na drogách. Tak jednoduché a pritom tak dobre čitateľné.

05.12.2015 4 z 5

Štúdia v červenom / Pes baskervillský Štúdia v červenom / Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Najskôr veľmi pekné vovedenie do témy Sherlocka a jeho doktorského spoločníka. Štúdia v červenom: Zápletka bola síce zatiaľ nie moc žhavá a taká opatrná, ale tento príbeh mi pomohol viac pochopiť Sherlocka ako ho vykreslil samotný sir Doyle a nie dnešné rôzne filmy a seriály. Pes Baskervillský: Veľmi príjemné čítanie a nápaditý príbeh na obdobie, kedy bol napísaný. Holmes odkrýva svoje ďalšie stránky a tajomstvá, ktoré čitateľa pobavia i príjmu k čítaniu jeho ďalší príbehov zároveň.

25.11.2015 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

25.11.2015 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Najskôr som sa obávala témy, avšak nakoniec ma to príjemne prekvapilo a pobavilo, miestami vystrčilo varovný prst spoločnosti.

20.11.2015 4 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Veľmi pekné vovedenie do témy Sherlocka a jeho doktorského spoločníka. Zápletka bola síce zatiaľ nie moc žhavá a taká opatrná, ale tento príbeh mi pomohol viac pochopiť Sherlocka ako ho vykreslil samotný sir Doyle a nie dnešné rôzne filmy a seriály.

18.11.2015 4 z 5

Život za sklem Život za sklem Wendy Lawson

Silný, pravdivý a zaujímavo (autenticky) napísaný príbeh, ktorý nekončí happy endom, pretože nemôže, rozosmutí avšak aj podnieti a motivuje.

13.11.2015 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Konečne som natrafila na poriadnu Pratchettovu knihu, ktorá pobaví, niečo nové naučí a udiví svojím príbehom i hláškami.

04.11.2015 4 z 5

Kam zmizla Aljaška Kam zmizla Aljaška John Green

Dlho som uvažovala ako túto knihu ohodnotiť, či ide o priemerne dobrú knihu, ktorá sa snaží človeka vystískať od emócii a spôsobiť mu akú-takú slzu v oku alebo ide o kvalitné dielo s psychologickým rozborom postáv a zaujímavou zápletkou. Neviem sa rozhodnúť, ale moje ženské srdce presvedčili pocity, ktoré som mala po dočítaní knihy a úsmev na tváru a dej v pamäti, ktorý bol tak nápaditý.

31.10.2015 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Pôsobivé a nápadité dielo. Neviem, odkiaľ King čerpá inšpiráciu pre stále nové, desivé a netradičné postavy a situácie ale bravó! Spočiatku dielo pôsobilo ako klasický román, kde zápletka pôsobila triviálne avšak dej sa rozbehol a dramatický spád života postáv naberal na obrátkach.

29.10.2015 4 z 5